Найцікавіші біографії жінок, які рухали історію

Важливі постаті 

Культура / Книги, музыка, арт
8 марта 2021 / Фото: Getty
Поделись с друзьями:

У березневій добірці – неймовірні та наснажливі біографії всесвітньо відомих жінок. Це драматичні та відверті історії, де ви побачите відомі обличчя з іншого боку й дізнаєтеся шлях їх падінь і злетів.

«Клеопатра», Стейсі Шифф

«Клеопатра», Стейсі Шифф

Книжка Стейсі Шифф – це найбільш інтригувальна біографія жінки в історії. І хоча Клеопатра прожила менш ніж 40 років, вона встигла безповоротно змінити Стародавній світ. Єгипетська цариця стала найбагатшою серед правителів Середземноморʼя, мала сина від Цезаря, а стосунки з Марком Антонієм підтверджують її статус найвпливовішої жінки свого часу.

Авторка спростовує міфи, якими овіяна постать Клеопатри, та намагається надати повну і всесторонню інформацію про її життя. На сторінках цієї книжки єгипетська цариця виглядає не просто красунею та спокусницею. Ви познайомитеся з проникливою, хитрою і вельми компетентною монархинею, яка знала, як досягти успіху у світі жорстокої політики.

«Королева пустелі», Джорджина Говелл

«Королева пустелі», Джорджина ГовеллАмериканська журналістка і письменниця Джорджина Говелл майстерно розповідає про життя Ґертруди Белл. Вона була мандрівницею, дослідницею, археологинею і першою європейкою, що перетнула Сирійську пустелю. У цій книжці – правдива розповідь про її незвичайне життя. 

Авторка розкриває Гертруду як надзвичайну та багатогранну жінку, сміливу авантюристку, експертку у багатьох сферах, хоробру, розумну та нестриману особистість, що народилася у вікторіанські часи, але досягла неабиякого успіху завдяки своїй далекоглядності. Джорджина також детально описує яскраві пейзажі Близького Сходу, що неймовірно захоплюють і не дають відірватися від книжки. 

«За кожною видатною жінкою стоїть видатна котяча особистість», Лулу Майо

«За кожною видатною жінкою стоїть видатна котяча особистість», Лулу МайоКнижка познайомить читачів з дивовижними жінками різних професій, які змінили хід історії, та їхніми котами і кицями. Своєрідний погляд на долю видатних жінок – розповіді про їхнє життя та творчість разом з домашніми улюбленцями, що ставали їхніми музами та підтримкою. Мей Джемісон, Зоя Фостер-Блейк, Йоко Оно, Єлизавета Романова, сестри Бронте, Ада Лавлейс та інші – всі вони доводять, що за кожною видатною жінкою стоїть видатна котяча особистість. Усі історії у цій книжці намалювала Лулу Майо, авторка ілюстрованих бестселерів, що сповнені натхнення та зворушливості. 

«Ґолда», Елінор Баркет

«Ґолда», Елінор Баркет

Елінор Баркет познайомить читачів із життям Ґолди Меїр, що стала першою жінкою – прем`єр-міністеркою Ізраїлю. Ґолда, без сумніву, була успішною політикинею та справжньою «залізною леді». Вона досягла успіху завдяки своїй рішучості, доброзичливості, безкомпромісності та цілковитій відданості своїй країні.

У книжці письменниця знайомить читачів з маловідомими фактами життя легендарної персони, історією її становлення, розповідає про мотивацію та ідеали, особисті перемоги та розчарування. 

«Чотири королеви», Ненсі Голдстоун

«Чотири королеви», Ненсі Голдстоун

Книжка «Чотири королеви» Ненсі Голдстоун – це захоплива історія сестер, що правили Європою у ХІІІ столітті. Письменниця розповідає про часи хрестових походів і розквіту середньовічного лицарства, боротьбу феодалів і монархів. Авторка описує нелегку жіночу долю, сестринське суперництво, підступні зради, амбіції та кохання. 

Це книжка про чотирьох жінок – дочок графа Провансу, що отримали відмінну освіту, а після одруження не залишились у тіні, а, навпаки, активно втручалися у політику, надихали своїх чоловіків на подвиги, виховували наступників престолу та рухали історію в буремні часи.

 

«Жінка, яка має план», Мей Маск

«Жінка, яка має план», Мей Маск

Тепла, щира й відверта історія життя жінки та матері одного з найвідоміших чоловіків сучасності Ілона Маска. У 31 Мей Маск стала матір’ю-одиначкою і відтак тяжко працювала, щоб поставити на ноги дітей. А ще боролася із зайвою вагою, стала моделлю плюс-сайз і подолала ейджизм у модельному бізнесі. 

Нині вона на піку популярності як лекторка-дієтологиня і як модель. І все це завдяки бунтарському духу – саме він приніс їй світову славу у віці, який сама Мей називає розквітом свого життя. Біографія Мей Маск – доказ того, що популярною і красивою можна бути у будь-якому віці, потрібно лише робити вибір кожного нового дня.

«Історія мого кохання», Тіна Тернер

«Історія мого кохання», Тіна Тернер

Американська співачка Тіна Тернер розповідає відверту історію свого особистого життя. З цієї книжки ви дізнаєтесь, що життя королеви рок-н-ролу сповнене не тільки приголомшливого успіху, а й невимовного болю. Вона пережила невдалий шлюб, інсульт і смерть першого сина, а її коханий – Ервін Бах врятував їй життя: став донором нирки. Та попри усі випробування Тіна не зламалася і подолала всі перешкоди на своєму шляху. У цій книжці – її відверті мемуари, що стали бестселером.

«Життя Марлен Дітріх», Марія Ріва

«Життя Марлен Дітріх», Марія Ріва

Відому на весь світ кіноакторку Марлен Дітріх наслідували жінки та бажали чоловіки. Вона була натхненницею і музою для талановитих чоловіків і сотень тисяч солдатів у складний період європейської історії ХХ століття. Проте ця історія від людини, яка знала справжню Марлен, – від її доньки. По смерті матері Марія Ріва написала її біографію і розкрила багато невідомих і на перший погляд суперечливих фактів про її життя. «Життя Марлен Дітріх» – це чесна, глибока та насичена унікальними подробицями історія про велику жінку з усіма її злетами та падіннями, слабкостями й силою.