5 причин, чому Мей Маск крутіша за Ілона Маска

Фантастична жінка

Культура / Книги, музыка, арт
25 февраля 2021 / Фото: Getty
Поделись с друзьями:

Донедавна Ілон Маск був на щаблі найбагатшої людини планети та з’являвся у всіх медіа, пояснюючи, як же правильно вимовляти ім’я його дитини. Більшість звикла асоціювати його з технічними і космічними досягненнями та роздумами про технократичне майбутнє. Але є людина, яка стовідсотково крутіша за Ілона Маска – це його мама, Мей Маск. Український переклад її книжки «Жінка, яка має план» скоро вийде у видавництві Vivat, але деякі факти звідти нам вже відомі. Тож ось підтвердження, що Мей Маск таки переплюне будь-якого мільярдера.

Мей МаскУ 72 роки її кар’єра і досі зростає

Мей працює у модельному бізнесі з 15 років із незначними перервами та щоразу завойовує нові вершини. Від показу одягу в універмагах до зйомок у кліпі Бейонсе – Мей вміє підвищувати планку і руйнувати стереотипи. У 62 вона знялася для видання New York в образі вагітної, а у 69 стала обличчям CoverGirl, де до цього з’являлися переважно дівчата з America`s Next Top Model. Так довго бути успішним у будь-якій професії – вже приголомшливо.

Мэй Маск

Вона надзвичайно просунута у соцмережах

У Мей понад 50 тисяч прихильників у TikTok, 417 тисяч в інстаграмі та майже 200 тисяч у твіттері. Для кожної соцмережі вона підбирає свої активності, фото і відео, унікальні хештеги. А от Ілон з усіх мереж тішить прихильників тільки у твіттері, але часто через невдалі зауваження втрачає гроші.

Мей просуває себе в інтернеті ще з 90-х років, коли в неї з’явився свій сайт з рекламою її послуг як дієтологині. Сайт у неї досі є; тепер там можна переглянути також інформацію про неї як авторку, модель та лекторку. «Мій улюблений хештег – це #У72ЖиттяЧудове, бо так ВОНО І Є!» – такий девіз з’являється, як тільки сторінка завантажується. Мей готова вчитися і підкорювати нові платформи, навіть попри складнощі:

«Доводиться сідати й шукати в інтернеті спосіб розв’язати проблему. Я витрачаю море часу, мені не все вдається, і я засмучуюсь. Але це не означає, що я занадто стара для нових технологій. Сподіваюся, мені вдасться наслідувати приклад моєї мами, яка опанувала комп’ютер у дев’яносто чотири роки, бо її руки вже тряслися так сильно, що вона не могла ні шити, ні малювати. Здатність опановувати нове не пов’язана з віком».

Мэй Маск

Це вона знайшла Ілону хорошу роботу

Один із принципів Мей – допомагати іншим. Ось і коли її син шукав роботу після переїзду до Торонто, вона подбала про те, щоб її знайти.

«Під час зустрічі дієтологів у розмові я згадала, що мій син шукає роботу. Чоловік однієї моєї колеги працював у Microsoft. «Мій син дуже добре розуміється на комп’ютерах», повідомила я. Будь-яка мама сказала б так про свою дитину. Але колеги здивувалися, коли зрозуміли, що я зовсім не перебільшувала».

Також саме завдяки її пораді Ілон у 12 років надіслав свій код у видання PC Magazine та отримав за нього вагомий гонорар.

Та Мей допомагає не тільки своїм дітям. Щоразу, коли на вечірці вона бачить когось, хто стоїть осторонь, намагається підійти до цієї людини, щоб познайомитися. Адже додаткова підтримка нікому не завадить.

Мэй МаскНавіть у найгірші часи вона залишається успішною

Життя Мей не завжди було сповнене лише приємних моментів. Вона пережила епізоди домашнього насилля – як вербального, так і фізичного – і після розлучення через стрес стрімко набирала вагу. Коли Мей зважилася відкрити модельну школу, то вирішила, що почне просувати своїх учениць в одному з престижних агентств. Та жодна з кандидаток не підійшла; натомість роботу запропонували самій Мей. Так вона стала моделлю плюс сайз, хоча тоді думала, що вже не повернеться у цей бізнес.

У будь-якій складній ситуації Мей намагається знайти вихід. Немає грошей на стиліста? Вона пропонує стилістці свої послуги в дієтології. Переїжджає і немає в кого попросити по допомогу? Вона йде на фахові заходи, зав’язує розмови та знаходить нове коло спілкування.

Мэй Маск

Вона нереально наполеглива

Вилікувати хворе коліно, щоб мати змогу нормально виступати під час показів, чи відвоювати собі клієнтів, які потребують допомоги, – здається, Мей здатна впоратися з усім.

«Якщо ви попросили й почули відмову, облиште це і рухайтеся далі. Але якщо ви дуже хочете чогось, просіть знову і знову».

Мей знає, що таке 20 разів підряд отримати відмову чи почути «Це точно не спрацює, навіть не намагайтеся». Вона – впевнена у собі жінка, яка має план і йде до мети. Тож із мамою Ілону дуже пощастило: з такою рольовою моделлю перед собою навряд чи легко здаватимешся у важкі часи.

Мэй Маск