Мистецтво управління часом для власної ефективності: поради від Ґреґа Маккеона

«Життя Есенціаліста – це життя, повне сенсу. Життя, яке дійсно чогось варте»

ФОТО: Instagram: @ariviere

ОПУБЛІКОВАНО: 4 травня 2021

Відчуття постійної зайнятості, повна віддача в справах, але результат не тішить. Погодьтесь, чи не кожен відчуває подібне. Бажаєте  вміти визначати пріоритети, зберігати власну енергію та досягати успіху за коротший час? 

Американський журналіст, лектор, тренер з мотивації Ґреґ Маккеон в книзі «Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети» вчить відкидати непотрібне і встигати найважливіше. На думку автора «не можна займатись геть усім та мати геть усе – тільки нам вирішувати, на що витрачати свої безцінні час та енергію». Отже коротко і по суті про концепцію есенціалізму від Ґреґа Маккеона.

«Життя Есенціаліста – це життя, повне сенсу. Життя, яке дійсно чогось варте».

Книга «Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети». Наш Формат

Книга «Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети». Наш Формат

Шлях есенціаліста полягає в прагненні докладати менше зусиль, але досягати кращих результатів. Це вміння зрозуміти, яка справа є найважливішою і найбільше потребує вашої уваги. Наприклад, що краще: систематично заходити в соціальні мережі чи, можливо, подзвонити своєму 93-річному дідусеві? У робочих поїздках подивитися фільм чи витратити цей час на роздуми та відпочинок? Тож давайте розберемося як визначити власні пріоритети.

Мислення. Основними критеріями мислення есенціаліста є три ключові думки: «я сам обираю», «насправді значення мають всього декілька речей», «я можу зробити будь-що, але не геть усе». Ці прості тези виведуть нас із ступору, де ми відчуваємо обов`язок зробити все і відразу. Отже три реалії, які приведуть ваше мислення в порядок:

– ви маєте вирішувати на що витратити свій час та енергію;

– все навколо – гамір, серед якого лише дещо можна назвати винятково цінним;

– не можна займатись геть усім і мати геть усе. Частіше задавайте собі питання: «Яку проблему я хочу розв`язати?».

«Зосередитись на істотно важливому  означає зробити вибір. Це ваш вибір. І це саме по собі неймовірне полегшення».

Дослідження. Не беріться за практично всі справи без розбору. Систематично досліджуйте та оцініть різні варіанти, а потім визначайте за яку справу варто взятися. Шукайте у що можете вкластися найбільше. 

Есенціаліст зазвичай займається однією чи двома справами і тому досягає успіху. Варто вміти досліджувати, слухати, дискутувати, запитувати, думати, щоб виключити не потрібне і визначити головне. Для спрощення пошуку задайте собі наступні питання:

– «Що найбільше надихає мене?»,

– «У чому я особливо талановитий?»,

– «Чого потребує світ?».

Усвідомлення. Вміння сказати «ні» – важливий критерій для визначення пріоритетів. Багато хто з нас погоджується зробити певну справу лише, щоб догодити комусь або щось змінити. Але часом ключем до особистого успіху цілком може стати відмова. Тому не йдіть на компроміси і не намагайтеся охопити всі справи. 

Діяти проти сподівань суспільства – це значить позбутися неважливого і таким чином виграти час, потрібний на досягнення важливого. Це свого роду дисципліна розуму, емоційна дисципліна, що тренує есенціаліста відмовляти соціальному тиску.

«Пам’ятайте: коли ми втрачаємо право на вибір, хтось обирає за нас. Тож ми можемо або самі свідомо вибрати бажаний напрямок, або дозволити скеровувати себе у будь-який інший».

Дії без зусиль. Сьогодні темп нашого життя дуже швидкий. Ми ніби мчимо на максимальній швидкості,  а відстань між нашими автомобілями – всього кілька сантиметрів. І якщо водій попереду пригальмує чи покрутить кермом, то виходить непоправне. На помилки немає часу. Тому ми працюємо за примусом і відчуваємо стрес. Це умовна ситуація, яка чітко описує наше життя. Збавте швидкість, зберігайте буферну зону – запас часу на певні справі. Лише в такому випадку ви зможете діяти без зусиль. Декілька порад:

– максимально підготуйтеся до справи;

– подумайте, скільки вам потрібно часу, і додайте 50%;

– напишіть план.

«Існує два підходи до виконання завдань. Не-Есенціалісти намагаються якомога швидше взятися до роботи; Есенціалісти використовують зекономлений на викинутих несуттєвих справах час і створюють систему, завдяки якій робота проходить практично без зусиль».

Отже, наше життя – це ніби переповнена шафа справ, в якій треба навести лад,  позбутися від непотрібного, і лише тоді ми зможемо діяти ефективніше. Тож, визначайте власні пріоритети, щоб досягти суттєво важливого в спрощеній формі. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ