7 захопливих історичних серіалів, які варто побачити

Найкращі костюмовані драми

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з серіалів

ОПУБЛІКОВАНО: 24 травня 2024

Серіал «Бріджертони», що переносить глядачів у яскраву альтернативну реальність XIX століття, став одним із найпопулярніших в історії Netflix — 1-й і 2-й сезони проєкту разом отримали понад 200 мільйонів переглядів користувачів з усього світу. Крім того, шоу дало поштовх модному тренду Regency core, що надихається образами заможних родин епохи Регентства. 

Уже зовсім скоро стримінг представить нові епізоди романтичного шоу, а поки що пропонуємо згадати інші захопливі костюмовані драми, що нагадують про історичні події та змушують нас задивлятися на вишукані образи: серіали про Людовіка XIV і королеву Вікторію, богемних жителів Нью-Йорка та Лондона.

«Бріджертони»

Відомий серіал Netflix, що вперше вийшов на екрани у 2020 році. Шоу засноване на романах Джулії Квінн і розповідає про братів та сестер з родини Бріджертонів, що прагнуть знайти кохання в Лондоні XIX століття. Також у серіалі присутній образ загадкової пліткарки — леді Віслдаун, яка знає всі таємниці представників вищого світу. Прем'єра третього сезону серіалу запланована на 16 травня. Він розкаже про особистість письменниці, за постаттю якої ховається подруга родини Пенелопа Фезерінгтон. Дівчина намагається налагодити особисте життя за прикладом героїв своїх скандальних текстів. 

«Позолочене століття»

Драматичний серіал HBO Max, події якого розгортаються в Америці 1880-х. Молода дівчина на ім'я Маріан Брук, що нещодавно втратила сім'ю, переїжджає з Пенсильванії до своїх тітоньок у Нью-Йорк. Героїня вперше потрапляє до вищого суспільства і намагається освоїтися у цьому світі. Поруч із жінками селяться залізничний магнат Джордж Рассел і його дружина Берта, які планують змінити правила, що панують у консервативній спільноті Мангеттена. Одну з головних ролей у шоу зіграла Синтія Ніксон — зірка серіалу «Секс у великому місті».

«Куртизанки»

Історична драма Hulu, що розповідає про життя в Лондоні у 1760-х. У жінок лише два шляхи до збагачення — вдалий шлюб із заможним паном чи робота куртизанки. Через соціальні обмеження, що не дозволяють вчитися та працювати нарівні з чоловіками, кожна п'ята жінка продає власне тіло. Міські публічні будинки очолюють рішучі та хитрі дами, як-от Маргарет Веллс та місис Квіглі, які вимушені захищатися від релігійних діячів, що вимагають їхнього ув'язнення, та констеблів, що завжди готові здійснити жорстокі рейди. Головні ролі в шоу виконали Лів Тайлер, номінантка на «Оскар» Саманта Мортон та Джессіка Браун Фіндлі.

«Белгравія»

Драматичний серіал про вікторіанську Англію, що вийшов на екрани у 2020 році. Шоу засноване на однойменному романі британського письменника  Джуліана Феллоуза і назване на честь заможного району Лондона — Белгравія. Драма починається з балу герцогині Ричмондської, що відбувся у червні 1815 року в Брюсселі. Спадкоємець однієї з найбагатших сімей Англії Едмунд Белласіс помічає серед гостей юну Софію, в яку закохується з першого погляду. Через 26 років події, що відбулися на балу, змінюють життя аристократичних родин, які мешкають в Белгравії, а таємниці, що так довго приховували, виходять назовні. 

«Чужоземка»

Популярний серіал Netflix, заснований на серії романів американської письменниці Діани Геблдон. Шоу виходить на екрани з 2014 року і має 7 сезонів. Фантастична драма розказує про медсестру Клер Рендалл, яка пережила Другу світову війну і загадковим чином перемістилася у часі з 1945-го до 1743 року. У Шотландії також назріває громадянська війна. Розгублена жінка зустрічає в лісі пораненого лорда Джеймі Фрейзера, навіть не здогадуючись, що він стане її майбутнім чоловіком, а їй самій доведеться вчитися жити в іншій епосі. Головні ролі в серіалі виконали Сем Г'юен, Катріна Балф і Тобіас Мензіс. Романтичне шоу номінували на премії «Еммі» та «Золотий глобус».

«Версаль»

Франко-канадський історичний серіал, що вийшов на екрани у 2015 році та був продовжений на 3 сезони. Шоу розказує про період правління короля Людовіка XIV та будівництво легендарного Версальського палацу. У серіалі, що вільно трактує реальні події, показані непрості стосунки монарха з католицькою церквою, аристократами та власним народом, з молодшим братом — герцогом Орлеанським, численними коханками та дружиною — іспанською інфантою Марією-Терезією. Головні ролі в шоу виконали Джордж Благден, Александр Влагос, Аміра Казар та Еван Вільямс.

«Вікторія»

Драматичний серіал, створений Дейзі Гудвін. Шоу присвячене життю королеви Вікторії, яка стояла на чолі Великої Британії та Ірландії з 1837 року до своєї смерті у 1901-му. Події серіалу починаються зі сходження героїні на престол у віці 18 років. Шоу розказує про становлення і дорослішання королеви, політичні інтриги та амбіції, і стосунки Вікторії з майбутнім чоловіком — принцом Альбертом. Другий сезон драми фокусується на труднощах поєднання королівських обов'язків Вікторії з особистим життям і материнством. Головні ролі в шоу виконали Дженна Коулман і Том Г'юз.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ