DIDO: cучасна українська скульптура з трипільським корінням від студії MAKHNO

Колекційна кераміка, створена вручну

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані студією MAKHNO

ОПУБЛІКОВАНО: 24 грудня 2023

Українські художники та майстерні продовжують експериментувати з візуальними формами й відкривати для нас образи минулого, що мають історичне значення та культурну цінність. Нагадують про звичаї, героїв та міфічних створінь, які були незаслужено забуті, а сьогодні надихають митців та колекціонерів. Так, у проєкті DIDO студія дизайну та архітектури MAKHNO розвиває традиції української зооморфної скульптури та звертається до пам'яток декоративно-ужиткового мистецтва з тисячолітньою історією, починаючи з Трипілля.

Артскульптури, що розробляються за ескізами Сергія Махна та виготовляються майстрами вручну, унікальні. Кожна з них є неповторною версією Дідо — мудрих духів, що створили всесвіт і тепер охороняють його, та мають різні зони відповідальності. Один керує водою, інший — часом, третій допомагає подолати страх. Дідо наставляють і захищають людей, тож скульптури MAKHNO задумувалися не тільки як художній об'єкт, а і як домашній оберіг. Наприклад, Дідо Рик благословляє все живе і дозволяє залишатися в гармонії з природою, а Дідо Михась примножує мудрість і багатство та відкриває нові можливості.

Скульптури DIDO не мають двійників. Вони об'єднані однією темою, однак відрізняються за розміром — від 10 сантиметрів до 8 метрів, технікою оздоблення, глазурування та розмальовки. Над серією працюють українські спадкові гончарі, що використовують автентичні техніки, мають власні секрети й авторський підхід до процесу ліплення, розпису та випікання. Скульптури виготовляються виключно з натуральних та екологічних матеріалів, які збирають вручну. 

Серію ексклюзивних артоб'єктів, що пропонують свіжий погляд на українські традиції та культуру, високо оцінили не тільки вдома, а й у Європі, США та ОАЕ, і популярність колекції продовжує рости. Зокрема, скульптури DIDO були представлені на форумі Salone del Mobile Milano та виставці національних досягнень Expo 2020 Dubai, а прямо зараз їх можна побачити у відомій галереї Les Ateliers Courbet в Нью-Йорку. Роботи студії MAKHNO презентують на артмайданчиках у різних куточках світу, але найбільша експозиція скульптур розташована у київському ЦУМі.

Крім того, мистецтво кераміки DIDO перенесли у цифровий вимір, перетворивши на NFT-об’єкти. Спеціально до Різдва студія випустила благодійний виріб DIDO Christmas — скульптуру, що символізує духа зимових свят, який має об'єднувати родину, дарувати любов і злагоду.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ