Якщо, прокидаючись та дивлячись на себе в дзеркало зранку, перше, що ви помічаєте, — синці під очима, це може бути яскравим сигналом того, що вам потрібно переглянути власний стиль життя та здоров’я в цілому. Оскільки краса — це в більшості те, що всередині, важливо відстежувати зовнішні ознаки, які можуть свідчити про внутрішній дисбаланс.
Наша шкіра завжди відбиває стан організму, а синці під очима є видимим каталізатором не тільки поганого ритму сну, а й харчування, стресу, авітамінозу, надто довгому перебуванню на сонцю, а також гіперпігментації, що в окремих випадках може бути пов’язаною із системою травлення. У цій статті ми детальніше розглянемо причини появи темних кіл під очима та способи їх позбутись.
Недостатній, тривожний сон
Очевидний аспект, який часто нівелюється через шалений ритм і ненормований робочий режим. Єдиний варіант позбутися цієї проблеми — розставити пріоритети правильно, з акцентом на вибір себе, та почати спати від семи до дев’яти годин на добу. Якщо засинати та прокидатися щоденно в один і той самий час, наш організм налаштовує власний ритм, що впливає на імунітет, ментальний стан, кількість енергії та, звісно ж, наявність синців під очима.
Аби налагодити режим, лікарі рекомендують зменшити кількість вживаного кофеїну та нікотину, додати до рутини спорт, уникати блакитного випромінювання за дві години до сну (телефони, монітори, телевізори тощо), змінити синтетичну постільну білизну на натуральну, надягати маску для сну, адже засинати в м’якому тьмяному світлі набагато легше.
Instagram: @matildadjerf
Дегідратація
Недостатня кількість випитої води теж впливає на появу синців під очима. Необхідно вживати воду в чистому вигляді, щоб вона найкраще засвоїлась організмом. Кава, чай та содові ж, навпаки, ще більше висмоктують вологу, тож, якщо ви любите ці напої, обов’язково супроводжуйте їх склянкою чистої води.
Якщо ж вам важко привчити себе до звички пити воду, спробуйте розбавити її смак спеціальними фільтрами зі змінними картриджами, які не мають цукру в складі. Таким чином ваш мозок думатиме, що ви насолоджуєтесь лимонадом, у той час як у реальності ви питимете звичайну воду.
Instagram: @xoxotsumi
Гіперпігментація
Гіперпігментація виникає, коли організм виробляє більше меланіну. Цьому може сприяти довге перебування на сонці, запалення шкіри, гормональні перепади, генетика. Частіше за все гіперпігментація не є шкідливою, проте з естетичної точки зору в більшості випадків виникає бажання її позбутись.
Найкраще спрацюють засоби, що мають у складі ніацинамід, вітамін C, гліколієві, азелаїнові та койєві кислоти та ретиноїди. Важливо сказати, що перед тим, як самостійно вводити нові засоби у догляд, варто проконсультуватись із дерматологом та косметологом, аби уникнути алергічних реакцій.
Instagram: @haileybieber
Анемія
Це стан, коли рівень еритроцитів та гемоглобіну в організмі відчутно знижується. Виникає вона через незбалансоване харчування, нестачу заліза, хронічні захворювання. Часті запаморочення, постійна втома, блідість шкіри — це найпоширеніші прояви анемії, окрім темних кіл під очима.
Важливою складовою у лікуванні анемії є раціон, в який важливо додавати продукти, багаті на залізо. Вони можуть бути як тваринного, так і рослинного походження. Це м‘ясо кролика, курки, індички, риба, яйця, морепродукти (тунець, креветки), броколі, спаржа, стручкова квасоля, брюссельська капуста, шпинат, а також цільні зерна.
Instagram: @herrlich.dining
Самолікування — точно не варіант, тож, відчувши будь-які симптоми, варто здати аналіз крові та показати результати лікарю. Таким чином ви переконаєтеся, що знаєте, з чим стикнулись, та матимете належне лікування.
Іншими причинами синців під очима можуть бути сезонні алергії, частий контакт із зоною навколо очей, дерматит, недостатній рівень колагену. Аби знати, на чому саме вам потрібно сконцентруватись, перегляньте свою щоденну рутину та обов’язково сконтактуйте з вашим лікарем-дерматологом, який підкаже, на що звернути увагу.