5 симптомів гормонального дисбалансу

Про які потрібно знати

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Instagram: @pernilleteisbaek

ОПУБЛІКОВАНО: 28 квітня 2024

У нашому організмі є безліч гормонів, які відіграють важливу для нас роль — вони регулюють обмін речовин в організмі та впливають на фізіологічні функції. Відповідно, всі гормони повинні перебувати в балансі, але якщо їхній рівень починає змінюватися, то відбувається збій, а це призводить до серйозних наслідків. Як зрозуміти, що терміново потрібно йти до ендокринолога? Ми розповімо про основні ознаки гормонального дисбалансу, які зустрічаються частіше, ніж зазвичай.

Забудькуватість

Не можете згадати, вимкнули праску чи ні, куди поклали портмоне, яке бачили 5 хвилин тому, і знову перепитуєте у колеги одне й те саме? Це все ознаки низького рівня естрогену та кортизолу. За даними досліджень, падіння рівня цих гормонів стає причиною забудькуватості, незібраності та зниження ясності розуму.

alisontoby

Instagram: @alisontoby

Збільшення ваги

Неправильне харчування може бути не лише прямим фактором набору ваги, а й каталізатором гормонального збою. Тобто ви можете погладшати, перебуваючи навіть на голодній дієті. Високий рівень естрогену, інсуліну та кортизолу часто призводить до появи жирових відкладень — різкі стрибки ваги свідчать про те, що в організмі не все гаразд і варто звернутися до ендокринолога.

Втома

Песимізм, депресії, відчуття втоми з самого ранку чи неконтрольовані напади агресії — ознаки гормонального дисбалансу. Збій може бути викликаний підвищеним вмістом тиреоїдних гормонів. Якщо ви почуваєтеся виснаженою під час відпочинку, а настрій навіть у сонячний літній день залишає бажати кращого, варто звернутися до лікаря.

Гормональний дисбаланс

Instagram: @hannaschonberg

Часті головні болі

Ендокринологи стверджують, що причиною головного болю, якщо не брати до уваги стреси та втому, може бути низький рівень жіночого гормону естрогену. Він контролює обмінні процеси в спинному та головному мозку, а нестача чи надлишок естрогену нерідко стає причиною поганого настрою та мігрені.

Випадіння волосся

На це можуть вплинути тестостерон, інсулін та гормони щитоподібної залози. На відміну від чоловіків, у жінок надмірна кількість тестостерону може спричинити інтенсивне випадіння волосся. За певних умов похідний тестостерону — гормон ДГТ знищує волосяні фолікули, що призводить до таких неприємних наслідків.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ