Краса — ефемерне та суб’єктивне поняття, що формується під впливом соціальних конструктів, подій, трендів, дитячих вражень і багатьох інших факторів, що грають із нашим сприйняттям. Саме тому відчуття власної краси ховається не за чарівним засобом, що її обіцяє, а за кропіткою роботою над собою та своєю свідомістю.
Ми звикли не озвучувати негативних думок, аби не наврочити, проте це правило працює й у зворотний бік: промовляючи, що ви гарні, привабливі та задоволені собою, ви справді так вважатимете. Чому? Відповідь проста — так працюють афірмації. Тож детально розповідаємо, що таке афірмації та як саме їх використовувати.
Instagram: @theyouthquote
Афірмація — стверджувальне речення, спрямоване на самодопомогу та пробудження позитивних емоцій. Це те, що б ви сказали близькій людині, аби піднести її дух чи підтримати, проте нечасто говорите це собі. Афірмації ж допомагають виправити ситуацію.
Спершу вам варто розкласти власні переживання чи тривогу по поличках, щоб зрозуміти, що найбільше вас бентежить саме зараз. Опираючись на це, подумайте, якою фразою ви б підтримали своїх друзів чи, наприклад, себе в дитинстві. Тепер справа за малим — проговорити це речення вголос через Я-позицію. Уявімо, що ви змінили колір волосся і поки не звикли до оновленого відображення в дзеркалі. Вам варто поглянути на себе та промовити: «Я впевнена/-ий у собі та думаю, що цей відтінок гарно підкреслює риси мого обличчя» спочатку один раз, потім два і три — за декілька днів ви відчуватимете себе неймовірно привабливими, звертаючи увагу на красу власного волосся щоранку.
Instagram: @hannaschonberg
Важливо проговорювати афірмації в теперішньому часі та ніби ви вже маєте те, що хочете. Так ви почнете думати й відчувати як «краща» версія вас, що вже дісталась точки впевненості, краси та гармонії фізичного і морального.
Якщо ж ви не знаєте, на що саме хочете звернути увагу, проте бажаєте спробувати афірмації, можете скористатись однією з цих фраз. Можливо, спочатку ви відчуватимете себе дивно чи ніяково, але дайте собі час, щоб звикнути та сумлінно спостерігайте за власними змінами:
- Я — унікальний витвір мистецтва, і кожна моя частина розповідає власну історію.
- Моє тіло — прекрасне і сильне, і це допомагає мені проживати чудові моменти життя.
- Я маю сяйнисте обличчя і красиву посмішку.
- Я стаю ще більш красивою/-им щодня.
Як це працює? Насправді пояснення досить просте: ви змінюєте фокус із тривожності та комплексів на позитивне мислення за допомогою власних слів і фраз, що впливає на самооцінку. Тепер ви звертаєте увагу не на те, що у вас є горбинка на носі, ластовиння чи інші непривабливі, на вашу думку, риси, а на те, як вони роблять вас унікальними та неповторними, — у цьому і магія.