До сторіччя завершення гастролей, які познайомили світ з українською колядкою «Щедрик», організація UKRAINE WOW відтворила виконання композиції на 50 сценах у 17 країнах. Підводку до святкового відео записали знаменита співачка Барбра Стрейзанд та американська акторка українського походження Віра Фарміґа, зірка фільмів «Вище неба» та «Відступники».
У межах ініціативи музиканти з різних країн виконали «Щедрик» на локаціях, де у XX столітті виступала українська капела під орудою Олександра Кошиця. Відкрила проєкт Jerry Heil, яка разом із хором «В.У.Х.А.» заспівала пісню в Національній філармонії України у Києві. Саме тут колектив вперше виконав «Щедрик» Миколи Леонтовича 29 грудня 1916 року.
Також композицію відтворили у Палаці каталонської музики в Барселоні, Національному театрі Праги, Варшавській філармонії, Plaza de Toros у Мехіко, Konzerthaus у Відні, Королівському театрі Ла Монне у Брюсселі, Central Hall Westminster у Лондоні та Civic Auditorium у Сан-Франциско.
Український композитор Микола Леонтович роками працював над створенням свого «Щедрика»: першу редакцію він представив у 1901 році, а фінальну, п'яту — у 1919-му. Точне походження народної мелодії невідоме — вважається, що вона належить до найстаріших зразків українського фольклору.
Сто років тому Українська республіканська капела під керівництвом диригента Олександра Кошиця закінчила п'ятирічне турне трьома континентами, представляючи слухачам «Щедрик» Леонтовича. Гастролі мали ввести українську культуру у світовий контекст і сприяти визнанню незалежності держави. Тоді колектив дав понад 500 концертів, і всюди його зустрічали щирим захопленням та оваціями.
У 1936 році американський композитор українського походження Петро Вільговський написав англомовний текст до композиції, що стала відома як Carol of the Bells і здобула статус однієї з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.
«Передзвін Carol of the Bells. Надія різдвяної пори, надія нації та всього світу, поєднані цією піснею, що народилася в Україні»,
— зазначає у відео Віра Фарміґа.
Проєкт був реалізований Ukraine WOW у співпраці з Міністерством закордонних справ України з метою нагадати про внесок українців у світову культуру.