Український документальний фільм «Мілітантропос» представлять в рамках паралельної програми 78-го Каннського кінофестивалю — «Двотижневик режисерів». Стрічку створило кінообʼєднання TABOR — режисери Єлизавета Сміт («Школа № 3»), Аліна Горлова («Цей Дощ Ніколи Не Скінчиться») та Семен Мозговий («Історія Зимового Саду»), а також оператори В’ячеслав Цвєтков, Христина Лізогуб і Денис Мельник. Наразі це єдиний український повнометражний фільм, що покажуть гостям одного з найважливіших кінофестивалів світу.
Назва картини — це новий термін, який створила творча команда. Militantropos (лат. milit — воїн; гр. antropos — людина) — сутність, якої набуває людина, вступаючи у стан війни. Цей граничний досвід вимагає постійної індивідуальної та колективної трансформації.
Кадр із фільму «Мілітантропос»
«Мілітантропос» — проєкт спільного виробництва України, Австрії та Франції. Фільм став частиною документального триптиха «Дні, які Хочеться Забути». Він матиме телеверсію на 90 хвилин, прем'єра якої відбудеться на європейському телеканалі ARTE у 2026 році.
Нагадуємо, що «Двотижневик режисерів» — це паралельна програма Каннського кінофестивалю, що існує з 1969 року і за цей час стала майданчиком для прем’єр фільмів видатних режисерів, серед яких Джордж Лукас, Мартін Скорсезе, Джим Джармуш, Алекс Гарленд та інші. У 2022 році тут вже було українське кіно — глядачам презентували фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір».
Для учасників команди TABOR це теж не перша участь у Каннському кінофестивалі. У 2022 році в секції «Особливий погляд» відбулась світова премʼєра дебютного повнометражного фільму Максима Наконечного «Бачення метелика». До створення «Мілітантропос» він долучився як сценарист. До проєкту також приєднався Олександр Комаров — український філософ і військовослужбовець.