Український фотограф Дмитро Соловйов анонсував вихід своєї першої книги Ukrainian Modernism. Автора добре знають всі, хто цікавиться архітектурою, завдяки його однойменному проєкту та сторінці в Instagram, на якій Дмитро ділиться новими та архівними знімками українських будівель в стилі модернізму, а також надає історичні довідки, розказує про особливості напряму і його впізнавані риси та наголошує на важливості збереження унікальних об'єктів.
Альбом Ukrainian Modernism опублікує британське видавництво FUEL — наразі на нього діє передзамовлення. До книги увійшли фотографії 120 будівель з різних куточків України. Знімки автора фіксують не тільки фасади та інтер’єри, а й монументальне мистецтво: мозаїки, вітражі та скульптури, створені українськими художниками у XX столітті.
Видання демонструє різноманіття українського модернізму — від авангардного конструктивізму 1920-х років до бруталізму пізньої радянської доби.
«Я подорожував зі східних регіонів, постраждалих від війни Харкова та Сум, до Карпатських гір на заході, щоб зафіксувати ці споруди, зокрема такі шедеври, як Київський крематорій і готель «Салют», а також раніше незадокументовані перлини, такі як термінал Ужгородського аеропорту та відділення поліції в Новоархангельську»,
— ділиться автор.
«Ці сміливі будівлі досі стигматизують через їхнє радянське походження. В Україні вони залишаються здебільшого невизнаними через нехтування, корупцію, невпинне ідеологічне знищення, а також руйнування як через недобросовісних забудовників, так і від російських ракет. Цією книжкою я хочу змінити сприйняття — пролити світло на цю маловідому, але надзвичайно багату спадщину України, а також утвердити модернізм як невід’ємну частину української ідентичності»,
— підкреслює Дмитро Соловйов.
Передмову до книги написав Оувен Хатерлі — британський журналіст та критик, що спеціалізується на дослідженні архітектури.