Видавництво «Основи» анонсувало нове видання, присвячене архітектурі. Раніше читачам представили книги про естетику саморобних балконів, українські радянські мозаїки, архітектурний модернізм, бруталізм і постмодернізм.
Доповнить колекцію видання «Архітектура поза часом» американського архітектора та дизайнера Крістофера Александера, що створив понад 200 проєктів у США, Японії та Мексиці. Автор розмірковує про те, чому в одному середовищі людині затишно, а в іншому дискомфортно, від яких властивостей це залежить та як середовище стає живим чи перестає таким бути.
Це теоретичний том, присвячений «дао» архітектури — глибокому зв’язку між рукотворним простором і людською природою. Крістофер Александер доповнив необхідні навички архітектора почуттями та переконливо продемонстрував: те, що ви побудуєте, залежить від того, хто ви такі.
Крістофер Александер (1936–2022) — урбаніст, теоретик дизайну та основоположник окремої архітектурної школи. Його ідеї вплинули на об’єктно-орієнтоване програмування і навіть на створення Вікіпедії.
«Основи» також випустять популярну книгу автора «Мова шаблонів».
«Вона має в архітектурі такий самий статус, як «Хрещений батько» в кінематографі. Цю культову роботу вперше опублікувало видавництво Оксфордського університету в 1977 році, і відтоді вона неодмінно входить у списки найвпливовіших»,
— підкреслюють у видавництві.
Зазначається, що до української версії книги увійдуть 900 ілюстрацій. У цьому виданні Крістофер Александер докладно описує 253 «шаблони» — архетипні архітектурні патерни, які проявляються в середовищі незалежно від часу і стилю. Шаблони допомагають створювати комфортний для людини простір у будь-якому масштабі: від власної кімнати до міського кварталу.
Наразі на обидві книги діє передзамовлення на сайті «Основ».