Саундтреком кіноальманаху «Війна очима тварин» стала композиція Burn Out всесвітньовідомого гурту Imagine Dragons. Музиканти активно підтримують Україну з початку повномасштабного вторгнення — на концертах фронтмен Ден Рейнольдс щоразу нагадує про війну в Україні, а нещодавно артисти випустили кліп «Crushed», в якому показали її жахливі наслідки.
На думку авторів кіноальманаху, музика Imagine Dragons розширить аудиторію «Війни очима тварин» та посилить вплив сенсів, які хотіла донести команда. Нагадуємо, що в одній із новел кіноальманаху під назвою «Орел», яку зрежисував Мирослав Слабошпицький, знявся оскароносний актор Шон Пенн — участь у проєкті світових зірок підтверджує актуальність тем, що підіймає кіноальманах, для всього світу.
Кадр із фільму «Війни очима тварин»
«Сила музики заряджає глядача не менше, ніж сюжет і герої, тим більше, що думки і дії наших міжнародних зірок звучать в унісон з Україною вже майже три роки. Потужний трек Imagine Dragons підсилить наш голос, щоб основні меседжі почув увесь світ. Ця підтримка дуже надихає»,
— підкреслив автор ідеї та продюсер «Війни очима тварин» Олег Кохан.
Кадр із фільму «Війни очима тварин»
«Війна очима тварин» — це перший ігровий кіноальманах, основними героями якого стали тварини, що потерпають від повномасштабного вторгнення. Проєкт акцентує на наслідках і загрозі війни як гуманітарної та екологічної катастрофи не тільки для України, а й для світу. Робота над кіноальманахом триває з 2022 року, а авторами семи короткометражних фільмів, що складають антологію, стали Мирослав Слабошпицький, Олексій Мамедов, Юлія Шашкова, Святослав Костюк, Іван Сауткін та Андрій Лідаговський.
Майже всі сюжети новел засновані на реальних подіях, і крім вовка, корови, білого кролика, орла, кота, кози та рибок їх допомагають розповісти відомі українські актори: Марина Кошкіна, Олександр Печериця, Андрій Ісаєнко, Михайло Матюхін, Ольга Коротяєва, юні кінозірки Артем Черній, Михайло Пулянській, Поліна Гайова, Дарія Держун, Назарій Гладюк, а також популярна 70-річна блогерка зі Львова Ольга Мартинишин, для якої цей фільм став дебютом у кіно. Фільмували «Війну очима тварин» в Україні та США за участі понад 100 українських та іноземних майстрів кіно.
Шон Пенн у фільмі «Війни очима тварин»
Перший трейлер антології був представлений на Берлінському кінофестивалі, а нещодавно відбувся допрем’єрний показ обраних новел на Міжнародному кліматичному саміті COP29. Невдовзі запланована світова прем’єра «Війни очима тварин» в рамках міжнародного кінофестивалю, після чого стрічку побачать українські глядачі. Партнерами проєкту стали «Агенція США з міжнародного розвитку» (USAID), European Solidarity Fund For Ukrainian Films (ESFUF) та соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine, яка від початку повномасштабного вторгнення опікується тваринами, що постраждали від війни.