Як технології проникли на урочистий хідник Met Gala 2025: роботизовані моноклі та собака-робот на головному модному балу

Як технології проникли на урочистий хідник Met Gala 2025: роботизовані моноклі та собака-робот на головному модному балу

Сучасні рішення для урочистого хідника

АВТОР:

ФОТО: Instagram: @thombrowne

ОПУБЛІКОВАНО: 7 травня 2025

Бал Інституту костюма Met Gala заслужено носить титул найграндіознішого вечора у світі моди, адже з року в рік він лишає довгий післясмак, змушуючи всю спільноту індустрії обговорювати тему заходу, найкрасивіші та найменш вдалі зіркові образи, а також нові цікаві дизайнерські рішення. 

Так, на червоному хіднику у вправності й вишуканості змагаються не лише знаменитості, а й бренди, відповідальні за їхні вбрання. Тривала ручна робота, складні техніки плетіння й вишивки, максимально довгі шлейфи, оптичні ілюзії та використання архівів — це далеко не повний перелік речей, до яких вдаються дизайнери та їхні команди у спробі розробити найяскравіший аутфіт.

У пору, коли штучний інтелект проникає у всі сфери нашого життя, а різноманітні роботизовані рішення перестають бути чимось рідкісним, до них закономірно звертаються і модельєри. Тож не дивуємося, що у 2025 році на урочистий хідник Met Gala проникли й новітні технології, навіть попри те, що тема балу закликала заглибитися в історичне минуле дендизму. 

Сьогодні пропонуємо вам роздивитися у деталях деякі з найцікавіших технологічних образів Met Gala 2025. 

Жанель Моне 

Однією з найбільш запам’ятовуваних зірок на сходах Метрополітен-музею стала акторка та співачка Жанель Моне, аутфіт якої був ексклюзивно розроблений брендом Thom Browne спільно з оскароносним дизайнером з костюмів Полом Тейзевеллом. Спершу Жанель постала перед публікою у деконструйованому чохлі — імітації образу, що потім трансформувався у справжній аутфіт — вишуканий смокінг з акцентом на талії. 

Жанель Моне на Met Gala 2025

Визначною деталлю образу Моне став монокль-годинник, що своїм тактом секунда за секундою відбивав плин часу. Його розробив дизайнер Кемерон Гьюджерс, який поділився у своєму Instagram деякими подробицями процесу. 

За словами Гьюджерса, на розробку роботизованого монокля-годинника у нього було лише шість днів. Виріб мав бути вмонтованим у капелюх, справно працювати, а також давати можливість Жанель Моне бачити крізь нього. Для реалізації такого монокля Кемерон змістив механізм із центру до оправи, запустивши його за допомогою мікромотора діаметром усього 6 міліметрів. 

Жанель Моне на Met Gala 2025

Мона Патель та її «+1» 

Індійсько-американська підприємиця Мона Патель змінила гасло вечора з «Пошито для вас» на «Пошито з технологіями». Її аутфіт був буквально наскрізь прошитий різноманітними новітніми технологіями: від надрукованого на 3D-принтері капелюха до вбудованого у жакет автоматизованого хребта, що рухався за допомогою спеціального механізму. 

Мона Патель на Met Gala 2025

Мона Патель на Met Gala 2025

Однак головною зіркою виходу Мони Патель став робот-собака, натхнений улюбленцем Тома Брауна — таксою Гектором. Над роботизованою собакою для Мони працював, зокрема, Массачусетський технологічний інститут — один із найкращих не лише у Сполучених Штатах, а й загалом у світі технічних університетів. Цікаво, що сама Патель є його випускницею. 

Спеціалісти MIT одягнули пса у власний смокінг, а його образ доповнили повідцем у тисячу каратів.

MID-DAY


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ