Зимові свята все ближче. Цього року вони будуть зовсім іншими, але все ж таки настануть. Разом з усім світом ми зустріли 6 грудня святого Миколая, 25 грудня відсвяткуємо Різдво, а вже вночі на 1 січня обов'язково загадаємо одне-єдине бажання на всю країну — перемоги для України.
Якщо ви й досі у пошуку подарунків для себе та близьких, ми підготували для вас добірку потенційних презентів із власних вішлістів, бо всі ми знаємо: щоб уникнути зайвої метушні наприкінці місяця, варто подумати про подарунки вже зараз. Надихайтесь на нові ідеї та памʼятайте, що мрії дозволяють відкривати новий світ і нове розуміння важливості речей та подій. А тому не припиняйте мріяти!
Як би важко зараз не було, але віра, надія та любов, а ще сподівання на краще і мрії — це все, що в нас є зараз. Людина з мрією може подолати будь-які перешкоди, тому я продовжую це робити й зараз, напередодні Нового року, будую плани, складаю свій wish list і ділюся ним із вами, бо коли ще втілювати усі свої бажання, як не зараз?
Книжка «Harpers Bazaar 150 Years. The Greatest Moments», Гленда Бейлі
Книжка — це завжди гарна ідея для подарунка. В мене велика бібліотека, яка регулярно поповнюється. І я не уявляю себе без цього скарбу: з нагоди святкування 150-річчя видання у 2017 році Harper's Bazaar опублікував книжку, в якій розповідає про видатних людей, які створювали журнал протягом цих десятиліть. Книжка включає найбільш знакові роботи з архіву Harper's Bazaar: понад 150 фотографій та обкладинок і 50 текстових уривків, включаючи статті, вірші та художні твори. Упорядковані за хронологічним принципом добірки демонструють високий рівень творчості та майстерності авторів, чиї тексти були опубліковані на сторінках журналу протягом більш ніж століття, і доводять, що Harper's Bazaar — це більше, ніж просто журнал про моду.
Новорічні прикраси від бренду «Ґроно» з малюнками за мотивами творчості Казимира Малевича
Кожного року купую декілька нових прикрас на ялинку, і цей рік — не виключення, тому мою увагу одразу привернули ці фактично витвори мистецтва. Частина з них навіяна спогадами про українське село, усі інші виконані у дусі супрематизму — напряму, який у мистецтві, власне, і започаткував Малевич. Таку річ можна передавати з покоління в покоління.
Tabi-boots Maison Margiela
Вперше на подіумі вони з'явилися 1989 року разом із дебютною весняно-літньою колекцією дизайнера. Мартіну було важливо звернути особливу увагу присутніх на табі, тому безпосередньо перед показом взуття занурили у фарбу, щоб на подіумі з білої тканини залишалися незвичайні сліди з роздвоєним носом. З того часу табі стали невіддільним символом паризького бренду. Натхненням для створення цієї моделі стало традиційне японське взуття. Сьогодні в регулярних колекціях Maison Margiela досі присутні табі, а вибір варіюється від чобіт та човників до балеток і лоферів. Цю позачасову модель хочуть усі фешіоніста світу, я теж про неї мрію, загадала!
Графіка Анрі Матісса «Блакитна оголена», 1907
Мене захоплює мистецтво, а Анрі Матісс — один з моїх найулюбленіших художників (разом із Казимиром Малевичем, Едвардом Мунком, Василем Кандинським) і взагалі один із найталановитіших художників нашого часу, чий геній проявив себе в багатьох галузях мистецтва. Всесвітньо відомий живописець, рисувальник, скульптор звернувся до книжкової графіки на початку 1930-х років. Те, що було створено в наступні роки, забезпечило А. Матіссу одне з перших місць серед художників книги. Його роботи мене надихають, тому залюбки б прикрасила свою квартиру однією з його графік.
Сукня Gasanova з новорічної колекції The Dragon’s Power
В новий рік завжди хочеться увійти з новими планами й цілями, а також з новим вбранням, наприклад фантастично гарною мінімалістичною сукнею від українського бренду Gasanova. Це мій особистий мастхев на святкування Нового року — 2024.
Каблучка Cartier Juste un clou
Мрія, напевно, багатьох дівчат — класика від улюбленого французького бренду на всі часи, яка з роками стає тільки бажанішою. Цікаво, що саме ця смілива і креативна ідея спала на думку італійському ювеліру Альдо Чіпулло у 1970 році. Згодом він став дизайнером легендарного дому Cartier. Ця фантастична колекція прикрас у вигляді зігнутих цвяхів отримала назву Juste un clou (що в перекладі з французької звучить як «Просто цвях») і є однією з найбажаніших сьогодні.
У святковий період як ніколи гостро відчуваєш, що найцінніші моменти — проведені поруч із близькими, а найщасливіші — з посмішками на обличчі. Тож, аби дорогі мені люди усміхалися якнайширше, обирати подарунки починаю завжди заздалегідь. А цьогоріч склала також і свій вішліст.
Парфумований підвіс TRIP:TYCH
Зізнаюся, спершу тренд на прикраси на довгому ланцюжку не викликав у мене жодних теплих емоцій. Але у цей парфумований підвіс я закохалася з першого погляду. До того ж носити його можна на лише на шиї, а й на сумці — як брелок. Окремо радує й те, що з часом парфумований картридж можна замінити, тож підвіс слугуватиме протягом багатьох років.
Пудра Chanel з колекції Les Beiges
Один з моїх улюблених beauty-продуктів, якого наразі мені дуже бракує у моїй косметичці, — це пудра від Chanel. І хоча я все ж віддаю перевагу відсутності макіяжу, вона була мастхевом для мене як при підготовці до урочистих заходів, так і на щодень чи навіть у подорожах. Пудра створює майже непомітне покриття, що забезпечує згладжування текстури та водночас додає шкірі здорового сяйва.
Сумка BG118 від Bagllet
Останнім часом просто не можу уявити, як колись складала все у маленьку сумочку через плече. Тепер мій вибір на щодень — моделі, що зможуть вмістити все необхідне й ще трішки забаганок. І сумка BG118 від Bagllet видається мені просто ідеальною: класична прямокутна форма, нейтральний колір і регульовані ремінці дозволять їй органічно вписатися в будь-який образ.
Навушники-мушлі BEVZA
Знайти зимовий аксесуар, що матиме стильний вигляд, зігріватиме й захищатиме від вітру водночас — завдання не з простих, але, схоже, мені все ж вдалося це зробити. Навушники — один з тих предметів гардероба, що не так давно повернулися із забуття у зміненому форматі, й, переконана, уже скоро вони зʼявляться у гардеробах усіх світових фешіоніста.
Ваза Katimo
Звісно, куди ж без декору, адже в холодну пору особливо хочеться створювати довкола себе затишну атмосферу. Ваза з нової колекції Katimo нагадує справжній витвір мистецтва: елегантні скульптурні вигини та асиметричні деталі. Її хочеться якнайшвидше наповнити квітами та поставити у найвиднішому місці.
Шарф Ruslan Baginskiy
Я з тих людей, хто взимку одягає максимум шарів одягу і всі можливі аксесуари, тому досить очевидно, що у подарунок хотіла б отримати великий затишний вовняний шарф і миттєво загорнутися в нього. Саме такий є у новому дропі українського бренду Ruslan Baginskiy, речі від якого полюбляють Мадонна, Бейонсе та інші зірки. Переконана, що такий шарф зігріватиме свою власницю протягом багатьох наступних холодних сезонів.
Зимові свята — час, коли хочеться мріяти сміливо і ділитися своїми бажаннями, щоб вони обов’язково втілилися в новому році. Ти відчуваєш, як важливо, щоб поруч були близькі люди, а кожна деталь, що оточує тебе, несла в собі цінність і красу — від вишуканого декору з українським корінням і мистецьких книг до аксесуарів, що надихають на творчі експерименти.
Капелюх Ruslan Baginskiy зі штучного хутра
Український бренд давно здобув прихильність серед зірок та інфлюенсерів, є в колекціях Бейонсе, Ріанни та Мадонни й кожного сезону розширює уявлення клієнтів про сучасні аксесуари. Цей акцентний та яскравий капелюх команда вперше представила в рамках Тижня моди в Парижі. Він не на кожен день, однак допоможе відчути себе героїнею власного кіно і вже встиг з’явитися на екрані в новому кліпі Таню Муіньо для Чонгука з BTS.
Сумка Jil Sander Goji Bamboo small
Так я уявляю собі вічну класику, мінімалістичну та вишукану. Це сумка, яку, здається, вдасться стилізувати з усім. Бамбукова ручка нагадує про вінтажні моделі минулого сторіччя, однак відсутність яскравої фурнітури та стриманий силует, за який ми так любимо Jil Sander, надають їй статус позачасової.
Парфумовані свічки Diptyque
Перевірений спосіб підняти собі настрій — запалити свічку з улюбленим ароматом сандалового дерева, квітів апельсина чи кориці. Французький бренд Diptyque створив десятки варіантів з квітковими, деревними та пряними нотами, що допоможуть створити вдома святкову атмосферу.
Ваза із серії White Makyvky
Восени творче об’єднання Gorn Ceramics, що спеціалізується на виготовленні декору й артоб’єктів з глини, представило серію білосніжних фактурних ваз, які нагадують макові коробочки. Така ваза, створена майстрами вручну, не тільки прекрасно доповнить інтер’єр, а й допоможе відчути себе ближче до української природи та культури.
Сережки Schiaparelli Teardrop Eye
Кожна прикраса бренду — це витвір мистецтва. Деніел Розберрі переосмислює історію Schiaparelli та ідеї авангардизму, створюючи вишукані масивні ланцюжки, брошки та браслети у вигляді частин тіла: носа, очей, губ і рук. Міцну позицію у моєму wishlist посіли латунні сережки, які нагадують заплакане око.
Книга In the Eye of the Storm: Modernism in Ukraine, 1900–1930s
Зараз як ніколи хочеться доповнити бібліотеку цікавими дослідженнями та артбуками про українську історію і культуру. Англомовне видання Thames & Hudson розказує про період політичних потрясінь першої половини XX сторіччя і розквіт самобутніх авангардних митців: Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Соні Делоне та інших видатних українців. До створення книги, що стане прекрасним і продуманим подарунком, долучилися 12 науковців, включно з кураторами NAMU.