Глобальне потепління дається взнаки: це літо називають чи не найспекотнішими за все існування планети. За такої погоди залишається тільки їсти холодні салати та пити освіжальні коктейлі. Бажано з великою кількістю льоду.
Гастрожурналістка Маша Сердюк розповідає про напої, які стануть порятунком у літню спеку.
Смузі
Смузі — ідеальна літня страва, щось середнє між їжею та напоєм. Чудове рішення, коли хочеться чогось поїсти, але щоб воно при цьому було і легким, і поживним.
У перекладі з англійської слово smoothie означає «гладенький». Це, власне, і є головним принципом приготування будь-якого смузі: всі інгредієнти треба збити блендером до стану гладкого, шовковистого пюре, перелити в склянку чи боул і смакувати.
Головною принадою смузі є варіативність. Напій можна готувати з будь-яких свіжих фруктів, ягід і овочів, це може бути як монопродукт, так і комбінація ваших улюблених інгредієнтів. До подрібнених фруктів і ягід можна додавати йогурт, рослинне або звичайне молоко, кефір, вершковий сир, мінеральну воду, мед, горіхи, імбир, корицю, м’яту та іншу улюблену зелень. Овочеві смузі з томатів, моркви, огірка та болгарського перцю також можна поєднувати з йогуртом і мінералкою, а ще можна додавати зелень петрушки і кропу, селеру, шпинат, кейл, листя салату тощо.
На бажання для додаткової прохолоди в смузі можна додавати перемелений в крихту лід. Або ж замість свіжих ягід використати заморожені. Загалом, жодних обмежень у приготуванні смузі немає, все залежить лише від ваших смакових уподобань.
Нижче ділимося рецептом малинового смузі з бананом і чорницею:
- малина — 100 г
- чорниця — 100 г
- стиглий банан — 1 шт.
- кефір або нежирний йогурт — 1 склянка
- мед — на смак
Банан почистити, нарізати шматочками. Скласти в блендер, додати всі інші інгредієнти і добре збити до однорідності. Перелити в склянку, на бажання прикрасити ягодами та подавати.
Лимонад
Лимонади, як зрозуміло з назви, готуються на основі лимонів. Базовий рецепт передбачає змішати свіжовичавлений лимонний сік з сиропом і розбавити все це мінеральною водою на смак.
Приготувати сироп дуже просто: треба змішати в каструлі цукор і воду в пропорції 1:1. На повільному вогні трошки нагріти, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Все, ваш сироп готовий. На бажання в сироп можна додавати різні додатки — ягідний або фруктовий сік, цитрусову цедру, духмяні трави як от м’яту, базилік чи розмарин.
Щодо самого лимонаду, то його можна готувати з будь-якими сезонними ягодами й фруктами: можна додавати полуницю, малину, персики й нектарини, кавун, імбир, огірки або інші улюблені ягоди та шматочки фруктів.
Ми пропонуємо приготувати лимонад з малиною та синім базиліком.
- малина — 1 склянка
- синій базилік — 1 пучок
- лимони — 3 шт.
- цукор — 1 склянка
- вода — 1 склянка
- мінеральна вода — на смак
Зварити сироп: цукор залити склянкою води та нагрівати на повільному вогні, помішуючи, до повного розчинення. Готовий сироп остудити.
З базиліку обірвати листочки. Малину помити, половину покласти в глечик, додати листочки базиліка та все добре почавити. Другу половину малини покласти в глечик цілими ягодами. З двох лимонів вичавити сік, один нарізати кружальцями або півкільцями. Додати шматочки лимонів у глечик до малини, влити лимонний сік і сироп.
Залити мінеральною водою — точна кількість води залежить від того, наскільки солодкий лимонад ви хочете. Перемішати, поставити в холодильник мінімум на три години перед подачею. Подавати з льодом.
Сангрія
Сангрія прийшла до нас з Іспанії, іспанське sangría походить від слова sangre, що в перекладі означає «кров». Саме тому іспанці зазвичай готують цей коктейль на основі червоного вина, додаючи до нього фрукти, ягоди, прянощі, бренді, лікер або газовану мінералку. Проте якщо ви любите біле або рожеве вино, ви можете готувати і з ним.
Чіткого рецепта сангрії немає, є лише інтуїтивний принцип: вино + фрукти + спеції. Єдиний момент, на що варто звертати — це поєднання самого вина з фруктами і ягодами.
Наприклад, біле вино типу Совіньйон Блан має високу кислотність і яскравий аромат цитрусових, тому поєднувати його з лимоном, грейпфрутом і апельсином не варто, бо сангрія буде дуже кислою.
При виборі червоного вина для сангрії не варто брати витримані, танінні вина, вони надають напою специфічний присмак. Краса піно нуару буде знищена силою фруктових смаків і запахів. Натомість шираз, к’янті або мальбек будуть у цьому коктейлі просто чудові.
Якщо ви хочете приготувати сангрію з ігристим, добре охолодіть усі інгредієнти заздалегідь і відкривайте вино лише перед подачею. Пити таку сангрію треба одразу після подачі, аби не встигли випаруватися бульбашки, у яких, власне, і є найголовніша сутність напою.
Пропонуємо приготувати білу сангрію з персиками, ці фрукти підійдуть для будь-якого вина — хоч сухого, хоч напівсолодкого.
Рецепт дуже простий:
- біле вино — 2 пляшки
- персики або нектарини — 4-5 шт.
- полуниця — 10 шт.
- лохина — 2 ст. л.
- лід — для подачі
Персики або нектарини помити, розрізати навпіл, видалити кісточку. Нарізати скибками, скласти у великий прозорий глечик. Додати свіжу полуницю (якщо ягоди великі, можна розрізати на дві або чотири частини) та лохину. Залити все вином та поставити в холодильник мінімум на 3-4 години. Подавати з льодом. Якщо сангрія надто кисла, можна додати в коктейль рідкий мед або сироп.