Чайна культура набуває все більшої популярності в Україні та формує новий тренд. Альтернативою кав’ярням третьої хвилі стають заклади з екологічними улунами та пуерами, натуральними чаями з Японії, Китаю і Тайваню, що не містять домішок та мають тонкий і глибокий смак.
Завдяки амінокислотам та антиоксидантам ці чаї позитивно впливають на організм. Деякі сорти допомагають прокинутися і досягти концентрації, інші — позбавитися стресу та розслабитися. Відчути ефект на собі та знайти улюблений чай сезону можна у 5 найкращих спеціалізованих закладах Києва.
Meditatea
Студія-шоурум на Подолі, де подають улуни та пуери, білі, зелені й червоні чаї з Китаю і Тайваню. В закладі можна замовити чайну церемонію з майстром, а також придбати посуд та аксесуари. Власники прагнули створити куточок тиші, де хочеться розслабитися і поринути у власні думки. В Meditatea проводять камерні ранкові чаювання, під час яких можна дізнатися більше про чай і спробувати цікаві позиції, наприклад витриманий Лю Бао чи улун А Лі Шань.
Instagram: @medita.tea
Chafe
Простір на вулиці Пушкінській від засновників проєкту Chaism, що спеціалізується на тайванських та японських чаях, зокрема пропонує спробувати 18 видів матчі. Інтер’єр закладу відсилає до японського та скандинавського стилів і створювався з використанням натуральних матеріалів: дерева, каменю та глини. Простір задумувався як місце, де можна побути наодинці з собою, забути про тривоги й відкрити для себе нові смаки.
Facebook: Chaism
«Ба»
Чайна нової генерації на Бессарабській площі, назва якої з китайської означає 8, що вважається щасливим числом. В меню закладу майже 30 позицій екологічного фермерського чаю з Тайваню, провінцій Юньнань та Фуцзянь. Чай подають у кастомних керамічних сетах, виготовлених азійськими майстрами. Власники закладу надихнулися чайними початку XX сторіччя, що були місцем зустрічей та спілкування, і кожного місяця проводять дегустації й освітні івенти.
Instagram: @ba__kyiv
Chaguan
Ще один заклад на Подолі, де можна спробувати та купити натуральний чай. Гостям пропонують зелені, білі та червоні сорти, улуни й пуери, що не містять ароматизаторів та відбираються особисто власниками в Китаї. Проєкт націлений на розвиток чайної культури в Україні та знайомство гостей з традиційними церемоніями чаювання.
Instagram: @_chaguan_
One Tea Tree
Заклад на Рейтарській, що пропонує гостям пуери, білі та червоні фермерські чаї з провінції Юньнань. Також у просторі працює кухня та зона бару. Інтер’єр, основою якого стали натуральні матеріали й тепла палітра відтінків землі, створила команда Yod Group спільно з художником Іваном Грабком.
Instagram: @one.tea.tree