Невидиме багатство і «тиха розкіш», посуньтеся — максималізм повертається!

Що розкішніше, то краще

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Imaxtree

ОПУБЛІКОВАНО: 22 березня 2024

Закінчення серіалу «Спадкоємці» від HBO знаменує собою завершення ери «тихої розкоші» та прихованого багатства. І це, на нашу думку, якраз вчасно перед новим сезоном серіалу «Емілі в Парижі», в якому Лілі Коллінз знову зіграла головну роль — амбіційної маркетологині Емілі Купер з яскравим стилем. І це ми, звісно, пишемо з долею іронії, оскільки базовий лаконічний гардероб — це основа основ, без якої нікуди. Тому у весняному сезоні ми пропонуємо трішки «погратися» з гардеробом і включити щось яскраве і навіть місцями трішки фанове у свій образ. Все, що треба знати про максималізм 2024 року, читайте в нашому матеріалі. 

Емілі в Парижі

Кадр із серіалу «Емілі в Парижі»

Не лише у фільмах та серіалах ми готові до надмірності, у світі моди ця тенденція також починає обережно проявлятися. Креативний директор Balmain Олів'є Рустен перед показом підкреслив, що головною темою є «тиха розкіш», а потім відправив на подіум моделей, одягнених у розкішний горошок, троянди, лаковану шкіру і навіть латекс.

«Я вважаю, що мода повинна виражати індивідуальність. Тож зустрічайте нову еру максималізму!»

— додав він пізніше.

«Більше — це добре, а менше — це нудно» — девіз, за яким живе легендарна Айріс Апфель. Занурення в архіви показує, що перший рух максималізму у світі моди стався в 1950-х роках, після Другої світової війни. Після тривалого періоду стриманості та колективного смутку йому знову дозволили «жити». Однак минуло майже два десятиліття, перш ніж ця тенденція проникла й у світ дизайну інтер'єру в 1970-х роках — саме в той період, коли Апфель завоювала світ дизайну інтер'єру. У 1960-х роках люди все ще твердо вірили, що мінімалізм — це оптимістичне майбутнє, і навіть пов'язували цю естетику з молодістю, частково завдяки космічному стилю Андре Куррежа (Andre Courrèges). Неоекспресіонізм 1970-х став відродженням максималізму — естетики, яка, здається, повертається знову. 

iris.apfel

Instagram: @iris.apfel

Як ми помітили, на подіумах панувала більше радість, ніж класична база. Вона була буквально оспівана під час дебюту Фарелла Вільямса для Louis Vuitton на початку цього року, а також виражена в його колекції. Як і в колекціях Marni, Balmain і Schiaparelli. Здається, що модні дома колективно ситі по горло мінімалістичними речами, якими б чудовими вони не були, бо містять мало цікавих елементів. Франческо Ріссо, креативний директор Marni, розробляючи свою нову колекцію, постійно думав про радість. То чому б не влаштувати шоу, яке викликає відчуття чистої радості, що буквально ллється з екрана та подіуму? Так і сталося: приглушена колірна палітра лише розігріла глядачів, адже невдовзі показ трансформувався на какофонію кольорів та принтів.

Schiaparelli весна-літо 2024

Schiaparelli весна-літо — 2024

Marni весна-літо 2024

Marni весна-літо — 2024

Balmain весна-літо 2024

Balmain весна-літо — 2024

Louis Vuitton Menswear весна-літо 2024

Louis Vuitton Menswear весна-літо — 2024

Проте максималізм не обов'язково означає колірну палітру, що має багато спільного з фестивальними образами в усіх кольорах райдуги. Наприклад, Джонатан Андерсон і в Loewe, і у власному бренді J.W. Anderson продовжує відточувати майстерність роботи з формами та тканинами. А Loewe вже понад п'ять років віддає данину ремеслу за підтримки премії Loewe Craft Prize, сподіваючись заохотити нове покоління ремісництвом та мистецтвом. Відтоді Джонатан Андерсон почав виходити за межі традиційного ремесла, цього разу випустивши на подіум одяг з пластиліну для свого однойменного бренду JW Anderson, а минулого сезону розробивши топи у формі екзотичної квітки для Loewe (цього сезону також було багато квітів в колекції, інкрустованих камінням).

JW Anderson весна-лето 2024

 JW Anderson весна-літо — 2024

Loewe весна-літо 2024

Loewe весна-літо — 2024

На показі Rabanne так само панувала технологічність: моделі дефілювали подіумом у лицарських обладунках, натхнені спартанськими воїнами. 

Rabanne

Rabanne весна-літо — 2024

Можна зробити один простий висновок: максималізм прийшов у моду зі світу декору. Цей стиль включає багато цікавих деталей, гру кольору та об’єму, поєднання непоєднуваного. Різноманітний одяг із соковитими кольорами, принтами, пірʼям та блискітками — в моді можна абсолютно все, тому закликаємо вас не соромитися, а виражати себе через одяг, як вашій душі завгодно. 

Chanel весна-літо 2024

Chanel весна-літо — 2024

Miu Miu весна-літо 2024

Miu Miu весна-літо — 2024

Dries Van Noten весна-літо 2024

Dries Van Noten весна-літо — 2024

Louis Vuitton весна-літо 2024

Louis Vuitton весна-літо — 2024

Balenciaga весна-літо 2024

Balenciaga весна-літо — 2024

Etro весна-літо 2024

Etro весна-літо — 2024

Akris весна-літо 2024

Akris весна-літо — 2024


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ