Як створити ідеальний капсульний гардероб

Продумана добірка речей зробить процес вибору набагато простішим

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Imaxtree, NET-A-PORTER

ОПУБЛІКОВАНО: 14 квітня 2024

З початком нового сезону ми часто прагнемо спростити своє життя та навести лад у всьому — зокрема, в сортуванні переповненого гардероба. 

Можливо, після зміни зимового одягу на весняно-літній чи навпаки ви зрозуміли, що у вас більше речей, ніж вам насправді потрібно? Отже, ви зробили занадто багато імпульсивних покупок, про які забули, або ж просто прийшов час розібратися з речами, які занадто довго висіли у вашій шафі. Якщо зараз ви відчуваєте, що одягаєтесь більш хаотично, ніж хотіли б, можливо, настав час переосмислити гардероб. Спробуйте застосувати більш усвідомлений підхід до вибору одягу, створивши власну капсульну колекцію.

Як створити капсульний гардероб

Для багатьох з нас ставлення до моди та шопінгу з роками кардинально змінилося. Замість того, щоб іти на поводу у швидкоплинних тенденцій та імпульсивних покупок, багато хто з нас зараз намагається більш виважено підходити до того, що і скільки ми купуємо. Оскільки сталий розвиток відіграє дедалі важливішу роль у моді та й в усіх інших сферах життя, фокус нашої уваги змістився на якість, враховуючи, скільки ми хочемо споживати та інвестувати в правильні речі, які витримають випробування часом.

Капсульний гардероб

Щоб допомогти вам не розгубитися в цьому процесі, ми розробили докладний гід зі складання капсульного гардероба і гарантуємо, що все геніальне — просто.  

Що таке капсульний гардероб?

Коли гардероб називають «капсульним», це, як правило, означає раціональне поєднання речей, які добре комбінуються між собою та ідеально доповнюють одна одну. Це допомагає добитися того, що ніщо не залишиться невикористаним або невдягненим. Традиційно капсульний гардероб має дотримуватися палітри відтінків, що поєднуються, аби все гармоніювало. Зазвичай він складається з 10-20 речей, таких як базові джинси, біла та чорна футболки, які поєднується з усім, класичний тренч, піджак, правильно скроєне пальто, сукні, які можна по-різному стилізувати, сорочка білого та блакитного кольору, брюки, спідниці-олівці та зручний трикотажний одяг (кардигани та светри). І все це без яскравих принтів і масивного декору, адже інакше річ тут же перестане бути позачасовою. Також майте на увазі, що верху (сорочок, топів та футболок) має бути приблизно вдвічі більше, ніж низу (штанів, джинсів та спідниць).

Водночас навіть гардероб, складений на 90% з базових речей, не прирікає вас мати нудний вигляд, адже навіть класику можна носити стильно й ефектно. Зважаючи на це, капсульний гардероб у кожного може бути різним — зрештою, мова йде про речі, які відповідають саме вашому стилю життя. 

Погодьтеся, у кожного з нас є хоча б кілька речей, які ми одягаємо постійно, незалежно від того, скільки в шафі одягу. Тому порада — замість того, щоб намагатися створити гардероб з того, що ми вважаємо капсульною класикою, треба відштовхуватися від тих речей, які ми вже зношуємо «до дірок». Ми не всі маємо однакову роботу, спосіб життя і не живемо в однаковому кліматі, тому капсульний гардероб повинен бути продуманим поєднанням речей, на які ви можете розраховувати та які працюватимуть на вас роками. Тому важливо памʼятати, що він не буде однаковим для всіх. 

З чого починати збирати капсульний гардероб?

Перш за все вам точно не потрібно викидувати зі свого гардероба усі речі та починати все з нуля. Створення капсульного гардероба — це робота над тим, що ви часто носите і хочете зберегти, а також виявлення того, чого все ж не вистачає. Тому оцініть свій гардероб і витягніть речі, які ви нещодавно вдягали, створіть нові комбінації зі старих речей, а потім, якщо вам дійсно потрібно щось додати, з'ясуйте, що саме і де у вас пробіл.

Але якщо ваш гардероб переповнений і, можна сказати, «вийшов з-під контролю», вам буде складно зрозуміти, з чого почати. Розділіть свій гардероб за сезонами: приберіть речі попереднього сезону, щоб зосередитися на тому, що ви будете носити протягом наступних кількох місяців, а потім поставте собі такі запитання: чи ношу я все ще цю річ? Чи вічна це класика? Чи ця річ все ще пасує мені? 

Капсульний гардероб

І тут виникає питання: що робити, якщо ви не впевнені в якомусь айтемі. Є цікавий трюк з вішалками, коли ви розбираєте власний гардероб, щоб він виглядав свіжим і був під контролем. На початку сезону розмістіть всі вішалки в одному напрямі й щоразу, коли ви одягаєте річ, повертайте вішалку в інший бік. Дуже швидко ви побачите, що ви носите, а що ні. 

Також зайвим буде і радикалізм у виборі одягу, тому дозвольте собі час від часу купувати нові речі. Просто переконайтеся, що ви усвідомлюєте, що саме ви купуєте, і приймаєте обдумане рішення. Не купуйте річ лише тому, що вона чудово сидить на комусь, ким ви захоплюєтеся або за ким стежите в Instagram. Оцініть об’єктивно свою фігуру, а також подумайте про те, чи відповідає спосіб життя тієї людини вашому, перш ніж копіювати чийсь стиль.

Капсульний гардероб

Що таке капсульний гардероб?

Чи можна носити трендові речі та дотримуватися принципів капсульного гардероба?

Капсульний гардероб повинен відображати вас і ваш особистий стиль. І для багатьох з нас не піддаватися спокусі придбати трендову річ просто нереально. А іноді нам хочеться поекспериментувати з чимось, що здається екстрамодним і свіжим, і важко відмовитися від цього відчуття новизни. Але інвестування в такі речі, які навряд чи витримають випробування часом, безумовно, не узгоджується з ідеєю капсульного гардероба. Тому декілька айтемів трендових речей, сумок, пар взуття чи навіть ювелірних прикрас в міксуванні з вашою вже складеною базою — це чудовий спосіб освіжити ваш гардероб. Ви також можете інвестувати в кілька яскравих речей, таких як сезонна сукня або ефектне пальто, які дадуть вашим нейтральним речам нове життя. Подумайте, як стилізувати вже наявний одяг у вашому гардеробі, і купуйте нове, тільки якщо це допоможе вам носити улюблені речі частіше.

Що таке капсульний гардероб

капсульний гардероб

Що менше ви купуєте, то більша ймовірність того, що ви будете вкладати значні кошти в товари першої необхідності, що дозволить вам мати бюджет на дизайнерську річ, яка витримає випробування часом набагато довше. 

І нарешті, пам'ятайте, що капсульний гардероб — це ваш комфорт. Віддайте перевагу якості та універсальності, тоді ваш образ буде органічним та екологічним.

Чи можна носити трендові речі та дотриматися принципів капсульного гардероба?


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ