Після початку повномасштабного вторгнення цікавість до української культури у світі відчутно зросла: сучасних художників активно запрошують до участі в міжнародних виставках, а українські фільми та серіали все частіше представляють на престижних фестивалях, показують на стримінгових платформах HBO Europe та Netflix.
Розказуємо про 5 відомих українських шоу, вартих перегляду, які показують драматичні події минулого і сучасності, демонструють неповторний український колорит і традиції та нагадують про боротьбу за свободу, що триває не одну сотню років.
«І будуть люди»
Драматичний серіал, заснований на однойменному романі Анатолія Дімарова, який зараз можна подивитися на Netflix. Режисером 12-серійної саги, що показує життя українського села в першій половині XX століття, став Аркадій Непиталюк. Драма охоплює такі події, як Перша світова війна, комуністична революція та програш УНР у радянсько-українській війні. Кожен епізод розказує історію окремого героя, який намагається працювати, любити та знайти своє місце в часи випробувань. Головні ролі в серіалі виконали Остап Дзядек, Костянтин Темляк, Олена Борозенець, Віктор Жданов, Віталій Ажнов, Олександр Піскунов, Аліна Костюкова і Катерина Григоренко.
Як зробити найкрасивіші фото на телефон з сучасною камерою, розробленою у співпраці з лауреатом «Оскара» за операторську роботу Клаудіо Міранда, — читайте у статті за посиланням.
«Кава з кардамоном»
Історичний серіал, події якого розгортаються у Львові XIX століття. 10-серійна драма заснована на романі української письменниці Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону». В основі шоу історія забороненого кохання, що виникає між донькою українського священника та одруженим польським шляхтичем. Стосунки героїв, засуджені суспільством, розвиваються на тлі «Весни народів» — революції 1848 року в Галичині, що була направлена на скасування кріпосного права та інші демократичні реформи. Головні ролі в серіалі виконали українська акторка Олена Лавренюк та поляк Павел Дельонг.
«Спіймати Кайдаша»
12-серійне шоу, що осучаснює повість українського класика Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я». Сценарій трагікомедії створила Наталка Ворожбит, письменниця і режисерка, удостоєна Шевченківської премії. П'єси авторки ставилися на сценах театрів не тільки в Україні, а й у США, Англії, Польщі та Латвії. Також на рахунку Наталки Ворожбит робота над картинами «Кіборги», «Дике поле» і «Погані дороги». Письменниця переробила знамениту повість і перенесла дію з XIX століття у 2005 рік. Шоу, що здобуло велику популярність серед українських глядачів, демонструє протистояння двох поколінь: батьків і дітей. Піком родинного конфлікту стає різне ставлення до Революції гідності. Лаврін стає добровольцем, щоб захищати Україну, а його брат Карпо має протилежні погляди.
«Сага»
Пригодницький серіал Дмитра Лактіонова, що складається з 12 епізодів. Шоу розказує про родину Козаків, яка протягом століття переживає усі випробування, що випадають на долю України. Дія серіалу починається напередодні Першої світової війни. Також він охоплює Жовтневу революцію, Голодомор, сталінські репресії та окупацію Києва 1941 року, вибух на Чорнобильській АЕС, розпад СРСР і проголошення Незалежності, Помаранчеву революцію та Революцію гідності. В шоу зіграли Дар'я Плахтій, Олександра Люта, Оксана Архангельська, Ада Роговцева, Григорій Бакланов, Олександр Соколов, Олександр Печериця, Наталя Денисенко, Ольга Сумська, Наталія Доля та інші відомі актори.
«Перевізниця»
10-серійний драматичний проєкт досліджує, як війна змінює життя українців та як вони адаптуються до нових реалій. Головна героїня, психологиня Лідія, обирає залишитися в Україні та стати перевізницею для людей, які шукають рідних чи хочуть виїхати з зони бойових дій в безпечніші місця. Кожна серія — це окрема розповідь про неочікувані повороти долі та особистий вибір героїв, які опиняються у неї в авто. Головну роль у серіалі виконала Анастасія Карпенко, відома за фільмами «Я і Фелікс» та «Як там Катя?». У розробці серіалу взяли участь 7 європейських мовників.