З 10 по 14 липня в Києві вже всьоме проведуть фестиваль «Тиждень швейцарського кіно». Цього року в програмі події науково-фантастичний трилер про штучний інтелект, спортивна драма про порятунок родинної ферми, анімаційна сюрреалістична одіссея, судова справа початку минулого століття, яка стала символом ширшої боротьби за гендерну рівність, документальний фільм про Селін Діон та трагікомедія про взаємини трудових мігрантів з приймаючими родинами. Докладніше про стрічки кіноогляду читайте в нашому матеріалі.
«Справа Фріди»
Драма Марії Брендле, головну роль в якій виконала Марлен Танчик, відома за стрічками «Робота без авторства» і «Рай». У 1904 році молода швачка Фріда Келлер опиняється в центрі гучного судового процесу, який викриває глибоку несправедливість патріархального суспільства. Її справа змушує чоловіків-прокурорів зіткнутися з особистими та професійними дилемами, що кидають виклик їхнім уявленням про мораль і гендерні права. У ході суду публічні протести та увага медіа привертають увагу до нерівного ставлення до жінок у правовій системі. Картина отримала нагороду за найкращий художній фільм на Кінофестивалі у Вікторії у 2025 році.
«Ідеальна нота Селін Діон»
Документальна картина Вінсента Гонона та Ноеля Тортахада, присвячена життю і творчості знаменитої канадської співачки Селін Діон. У 1988 році ще молода й маловідома канадська співачка з Квебеку несподівано представляє Швейцарію на Євробаченні. Її перемога здається випадковістю, але за цим стоїть ретельно продуманий крок, який відкриває нову сторінку кар’єри Селін. Картина розкриває історію її зіркового злету: від сором’язливої дівчинки з нестандартною зовнішністю до однієї з найвідоміших співачок у світі.
«Електричне дитя»
Прагнучи врятувати сина, який страждає на рідкісне й смертельне захворювання мозку, комп’ютерний науковець укладає ризиковану угоду: він обіцяє свободу штучному інтелекту, створеному в симуляції його суперкомп’ютера, в обмін на рятівні ліки. Але чи готовий він заплатити ціну за втручання розуму, який мислить за межами людського? Науково-фантастичний трилер Сімона Жакме вперше показали на Міжнародному кінофестивалі в Локарно у 2024 році. Стрічка здобула Швейцарську кінопремію за найкращу операторську роботу у 2025-му.
«Моя чудова Ванда»
На віллі біля мальовничого швейцарського озера 35-річна полька Ванда доглядає за родиною літнього Йозефа. Вона працює день і ніч заради сім’ї, яку залишила в Польщі. Наймолодший син родини виявляє до неї симпатію, а згодом і щось більше. Життя під одним дахом стирає особисті межі, і Ванда поступово занурюється в інтимний світ чужої родини. Однак ця близькість обертається несподіванкою: жінка дізнається, що вона вагітна. Картина Беттіни Оберлі здобула Приз глядацьких симпатій на Міжнародному кінофестивалі у Ванкувері у 2020 році.
«Бізони»
Спортивна драма П'єра Моннара, створена в копродукції Швейцарії та Франції, розказує про чемпіона з реслінгу, який опиняється перед нелегким вибором. Брат переконує його взяти участь у підпільних боях, аби врятувати сімейну ферму. Прагнучи зберегти дім, чоловік поринає у світ жорстких змагань, де ціна перемоги може виявитися занадто високою. Картина була відзначена за найкращу операторську роботу та чоловічу роль на Швейцарській кінопремії у 2024 році.
«Подорож тіней»
Повнометражний дебют художника Іва Нетцгаммера — безкомпромісний погляд у сьогодення й майбутнє, втілений у техніці 3D-анімації. Це роздум про те, що робить нас людьми в епоху технологій. На перший погляд ідилічна зустріч закоханих обертається початком сюрреалістичної одіссеї безстатевої істоти. Поступово перед глядачем розгортається дистопічний всесвіт, у якому головний герой відкриває свою справжню сутність. Стрічку представляли в рамках офіційної програми Міжнародного фестивалю анімаційного кіно в Ансі. Спеціальний показ фільму в Києві відбудеться у Concert Hall на Кирилівській, 41.