5 найяскравіших ролей Джуда Лоу

Від «Молодого Папи» до короля Генріха VIII

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 11 червня 2024

Джуд Лоу — один з найяскравіших акторів Голлівуду, що з роками не тільки не втрачає популярності, а відкриває нові грані своєї особистості, тримаючи увагу глядачів. Він однаково впевнено почувається як в авторських фільмах, так і в масштабних класичних драмах, фантастичних картинах за творами Джоан Роулінг чи експериментальних сатиричних серіалах — звісно, йдеться про шоу Паоло Соррентіно «Молодий Папа» та «Новий Папа», які пропонують незвичний погляд на католицьку церкву, владу і задоволення.

За свою понад тридцятирічну кар'єру Джуд Лоу встиг попрацювати з провідними режисерами — від Мартіна Скорсезе до Веса Андерсона та Вонга Карвая — і втілити на екрані безліч цікавих образів. Уже 13 червня українські глядачі зможуть побачити нову стрічку за участю актора — «Гамбіт королеви», де він покаже власну інтерпретацію короля Генріха VIII. Розказуємо про цей та інші проєкти Джуда Лоу, варті уваги. 

«Гамбіт королеви»

В історичній стрічці «Гамбіт королеви» Джуд Лоу зіграв короля Англії Генріха VIII, що жорстоко переслідував своїх політичних опонентів та одружувався 6 разів, розлучаючись та позбавляючи своїх дружин життя. У липні 1544 року монарх вирушає у військовий похід до Франції. На час його відсутності регентом стає королева Кетрін Паар (Алісія Вікандер) — його остання обраниця. Після повернення додому Генріх стає ще більш деспотичним і підозрілим, тож будь-яка найменша помилка може коштувати героїні життя.

«Усвідомлюючи значущість ролі, я хотів пролити світло на цю культову особистість. Ідея про те, що цей, здавалося б, ідеальний молодий принц, красивий, енергійний, романтичний, сильний, перетворюється на таку хворобливу, жалюгідну і гнилу стару людину, коли переступає поріг 50-річчя, шокує», — розповів актор про свою роботу. Прем'єра стрічки відбулася на 76-му Каннському кінофестивалі, де вона змагалася за «Золоту пальмову гілку». Картина вийде в український прокат 13 червня. 

«Талановитий містер Ріплі» 

Одна з перших ролей, що принесла Джуду Лоу популярність та відкрила йому шлях до наступних успішних проєктів. У психологічному трилері Ентоні Мінгелли актор зіграв нащадка мільйонера Дікі Ґрінліфа, що має безтурботне життя, чудовий смак та проводить час, насолоджуючись відпочинком на розкішних курортах зі своєю нареченою Мардж (Гвінет Пелтроу). Батько героя хоче повернути його в Америку та залучити до сімейного бізнесу, однак наймає для цього завдання не ту людину – загадкового чоловіка на ім'я Томас Ріплі (Метт Деймон). Він не прагне допомогти Дікі, а хоче зайняти його місце за будь-яку ціну. Фільм засновано на відомій книзі Патриції Гайсміт, яку у квітні також екранізував Netflix

«Холодна гора»

Епічна драма Ентоні Мінгелли, за яку актор удостоївся номінацій на «Оскар» та «Золотий глобус». Стрічка, заснована на однойменному романі, розказує про стосунки бідного теслі Інмана (Джуд Лоу) та доньки заможного священника Ади (Ніколь Кідман). Герої одразу закохуються, але надії на щасливе спільне майбутнє руйнує громадянська війна між Північчю та Півднем. Герой потрапляє на поле бою, однак вирішує втекти й стати дезертиром заради Ади. На шляху додому його очікують випробування та полон. У цей час батько жінки помирає, і їй доводиться самостійно наглядати за маєтком та захищатися від місцевих банд. Попри всі перешкоди, герої прагнуть бути разом.

«Шерлок Голмс»

У 2009 році Джуд Лоу постав на екрані в образі Доктора Ватсона — незмінного помічника талановитого детектива Шерлока Голмса (Роберт Дауні-молодший), що допомагає йому розплутувати справи та викривати злочинців. Картина Гая Річі заснована на популярній серії творів Артура Конан Дойля. Перша стрічка розказує про те, як Голмс і Ватсон запобігли ритуальному вбивству та допомогли затримати таємничого лорда Блеквуда. Попри те, що злочинця стратили, йому вдається «постати з мертвих», тож протистояння героїв, у якому реальність переплітається з магією, тільки починається. У 2011 році режисер представив продовження серії, а зараз працює над третім фільмом. 

«Молодий Папа» і «Новий Папа»

Безперечно, один з найцікавіших проєктів актора — сатиричний серіал Паоло Соррентіно «Молодий Папа», що вийшов на екрани у 2016 році. Головний герой шоу — 47-річний американський священник Ленні Белардо (Джуд Лоу), що став наймолодшим в історії Папою Римським Пієм XIII. Він здобув владу завдяки інтригам досвідчених кардиналів, та неочікувано для них не дозволив собою маніпулювати й почав змінювати політику Ватикану. Ленні — повна протилежність «класичного» Папи. Однак, попри свій вік, любов до красивих речей і стильний образ, Ленні стає на захист консервативних поглядів, що збурює італійське суспільство. Історія героя отримала продовження в серіалі «Новий Папа» у 2020 році. Разом з Джудом Лоу там зіграли Джон Малкович, Сесіль де Франс та Людівін Саньє.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ