7 найочікуваніших фільмів вересня

Від стрічки «Одна битва за іншою» з Леонардо Ді Капріо до картини Антона Птушкіна «Антарктида»

АВТОР:

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 12 вересня 2025

7 найочікуваніших фільмів вересня

Серед головних кінопрем'єр вересня кримінальний трилер «Одна битва за іншою», у якому ми побачимо Леонардо Ді Капріо в неочікуваному амплуа — образі сучасного революціонера. Режисером стрічки став Пол Томас Андерсон, що неодноразово номінувався на «Оскар» і є одним з лідерів американського незалежного кіно.

Також у списку важливих релізів стрічка Жанни Озірної «Медовий місяць», фантастична романтична картина «Велика смілива красива подорож» з Марго Роббі та Коліном Фаррелом, і документальна робота Антона Птушкіна «Антарктида», присвячена українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Нагадуємо, що наразі в українських кінотеатрах також можна побачити стрічку Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки», що побореться за «Оскар» від України.

«2000 метрів до Андріївки»

Друга документальна стрічка Мстислава Чернова розповідає про стратегічно важливе село Донецької області, пошкоджене постійними обстрілами та оточене шахтами. Режисер супроводжує українських військових, які мають пройти через укріплену та заміновану ділянку лісу і звільнити Андріївку від російської окупації. Події фільму розгортаються під час українського контрнаступу 2023 року. Картина отримала приз за найкращу режисерську роботу на американському фестивалі «Санденс» та нагороду Копенгагенського міжнародного фестивалю документального кіно CPH:DOX. Стрічка побореться за «Оскар» від України в категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».

Докладніше про картину читайте в ексклюзивному матеріалі Harper's Bazaar Ukraine з коментарями Мстислава Чернова.

«Антарктида»

У квітні минулого року український тревел-блогер та журналіст Антон Птушкін представив документальний фільм «Ми, наші улюбленці і війна», що досліджував стосунки людей і тварин на тлі початку повномасштабної війни. Наступним об'єктом дослідження Антона стала діяльність української антарктичної станції «Академік Вернадський», якій він присвятив фільм «Антарктида». Це історія про людей, які досліджують майбутнє планети, живучи в умовах, де немає магазинів, дерев та особистого простору. Стрічка розказує про виклики крижаного континенту, незвичний побут героїв, важливість кліматичних спостережень і про те, чому Україна — серед небагатьох країн, що мають повноцінну присутність в Антарктиді. Картина вийшла в український прокат 4 вересня.

«Одна битва за іншою»

Кримінальний трилер американського режисера Пола Томаса Андерсона, який одинадцять разів претендував на премію «Оскар». Сюжет фільму частково натхнений книгою Томаса Пінчона «Вінляндія» (Vineland). Леонардо Ді Капріо зіграв Боба Фергюсона — дещо неохайного чоловіка, що має революційні ідеї та намагається врятувати свою дочку. Образ дружини героя втілила на екрані Теяна Тейлор. Донька персонажів (Чейз Інфініті) наслідує їхній приклад — як і батьки, вона готується до виконання небезпечної роботи. У стрічці також зіграли Шон Пенн, Реджина Голл, Алана Хаім і Бенісіо дель Торо. Музику для фільму написав британський композитор Джонні Грінвуд, що вже неодноразово співпрацював із режисером. Вихід картини в український прокат запланований на 25 вересня.

«Велика смілива красива подорож»

Романтична картина американського режисера та сценариста Когонади, відомого за серіалом «Патінко» для Apple TV+. Фантастична стрічка, головні ролі в якій виконали Марго Роббі та Колін Фаррелл, є «вигадливою історією про двох незнайомців». Пара після побачення відправляється у живописну поїздку. Насолоджуючись красою природи, герої помічають загадкові червоні двері. Проходячи крізь них, вони потрапляють у простір своїх спогадів. У фільмі також зіграли Джоді Тернер-Сміт, Лілі Рейб, відома за шоу «Американська історія жахів», Геміш Лінклейтер і зірка серіалу «Погань» Фібі Воллер-Брідж. Картина вийде в український прокат 18 вересня.

«Медовий місяць»

Дебютний повнометражний фільм Жанни Озірної «Медовий місяць» розказує про перші дні повномасштабного вторгнення. Дія стрічки відбувається у маленькому містечку поблизу Києва. Головні герої Тарас і Оля, після вечірки з друзями, проводять першу ніч у своїй новій квартирі. На світанку їхнє життя змінюється назавжди. Пара не встигає виїхати вчасно, а під будинком вже з’являються окупанти. Герої опиняються у пастці у власній квартирі  — без електрики, води та зв’язку. Протягом п’яти днів між ними зникає усе зайве — залишається тільки правда про них самих та їх стосунки. Стрічка показує, як любов та підтримка коханої людини підтримує навіть у найважчий момент глобальної небезпеки. Головні ролі виконали Роман Луцький та Ірина Нірша. Світова прем'єра картини відбулася на 81-му Венеційському кінофестивалі. Фільм вийшов в український прокат 11 вересня. 

Докладніше про стрічку читайте в ексклюзивному матеріалі Harper's Bazaar Ukraine.

«Малевич»

Біографічний фільм Дарʼї Онищенко, присвячений видатному художнику XX століття, засновнику супрематизму Казимиру Малевичу. Стрічка розказує про пошуки українського митця, що здобув світове визнання, і прослідковує його унікальний шлях — від початку кар'єри та футуристичної виставки «0,10» до роботи в Київському художньому інституті й зображення на полотнах та малюнках наслідків Голодомору. 

Екранний образ художника формувався завдяки архівним матеріалам, документальним фотографіям, спогадам колег, учнів, друзів і родичів митця. Консультантом стрічки стала виконавча директорка Українського Інституту та авторка декількох книг про Казимира Малевича Тетяна Філевська. Роль Казимира Малевича виконав Віталій Ажнов, відомий завдяки своїм яскравим театральним роботам, зокрема виставам «Калігула», «Марія Стюарт» і «Макбет» у Театрі імені Івана Франка. Також у стрічці зіграли Олександр Рудинський, Ірма Вітовська-Ванца, Олексій Горбунов, Марина Кошкіна, Олександр Новіков, Христина Корчинська та Дарія Творонович. Картина вийшла в український прокат 11 вересня.

«Ресторан»

Дія стрічки Еріка Бенара розгортається у Франції 1789 року, коли країна стояла на порозі Революції. Головний герой фільму — шеф-кухар герцога П’єр Мансерон. Його кулінарна фантазія призводить до звільнення, але саме на руїнах старого життя він створює свій експериментальний ресторан. Тут, серед простих людей, народжуються страви, що змінюють правила гри. Однак політична напруга епохи ставить під загрозу не лише справу героя, а й саме його життя. Українська прем'єра картини запланована на 18 вересня.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/fyzfouKAfP4?si=y_UeTGydm8A80MkA" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ