У Києві представили сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію і пошук свого шляху

Досвід українців, втілений у танці

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Анастасія Телікова

ОПУБЛІКОВАНО: 31 січня 2024

На сцені Міжнародного центру культури і мистецтв 30 січня відбулася прем'єра символічної постановки INSHA Dance Company  «Д.І.М.», тема якої близька кожному українцю. Вистава зачіпає питання вимушеної міграції, сприйняття власного дому та надії на стабільне і вільне майбутнє після завершення війни. 

Крізь призму сучасної хореографії постановники Ілля Мірошніченко і Катерина Кузнецова демонструють непевні відчуття людей, що опинилися в дорозі без кінцевого пункту призначення, мали залишити близьких та свій звичний світ. Різкі та ламані рухи артистів поєднуються зі звуком потяга, що має доставити героїв із зони ризику в безпечний простір.

У постановці немає чіткого сюжету — це серія емоційних історій, якими артисти діляться з глядачами, згадуючи власний досвід на початку повномасштабного вторгнення, все, що вони люблять і за чим сумують. Вистава досліджує спроби героїв зберегти цілісність і знайти внутрішню опору, навіть коли вони перебувають далеко від дому.

Музика композитора Віктора Рекало виступає одним із ключових елементів балету «Д.І.М.» і дозволяє глибше зануритися в атмосферу вистави — її наживо виконує струнний квінтет. Підсилити ефект також допомагає масштабна декорація, що зображує стіни будинків, пошкоджену дорогу і лінії електропередач. 

Постановники запрошують глядачів відрефлексувати власні емоції та думки й відчути зв'язок з артистами та іншими людьми, що сидять у залі.

«Це історія про тих, хто вимушено опинився в одному вагоні евакуаційного поїзда і, прийнявши нові правила життя, залишився нескореним. Це присвята кожному з нас, кожному, хто пережив біль втрати, і тому, що було втрачено. Дім — це процес, шлях, а отже ми всі на шляху додому…» 

— зазначають автори проєкту. Більше про балет читайте в інтерв'ю Harper's Bazaar з його творцями, а щоб насолодитися унікальною атмосферою вистави — дивіться фото з прем'єри. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ