КультBAZA: куди піти в Києві у квітні

Головні мистецькі події місяця

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільму; надані організаторами

ОПУБЛІКОВАНО: 5 квітня 2024

У квітні на нас чекають одразу декілька гучних театральних прем'єр — нова постановка Івана Уривського, присвячена протистоянню Марії Стюарт та Єлизавети I, трагедія Шекспіра «Отелло» в прочитанні режисера Давида Петросяна та знаменитий мюзикл «Чикаго» у постановці Київської оперети.

Також цей місяць відзначиться експериментальними музичними концертами та фестивалями «Тиждень австрійського кіно» і Sunny Bunny. Докладніше про головні культурні події квітня читайте в нашому матеріалі.

Репетиція вистави «Марія Стюарт». Instagram: @frankotheatre

Фестиваль «Тиждень австрійського кіно»

З 11 квітня в Києві стартує фестиваль «Тиждень австрійського кіно», в рамках якого глядачам представлять нові стрічки країни в різних жанрах — від спортивної драми «Виходячи за межі» до чорної комедії «Прийшов, побачив, переміг», прем'єра якої відбулася на «Санденсі». Відкриє подію стрічка «Ціле життя», заснована на однойменному бестселері Роберта Зіталера. Це історія про велике кохання, тяжку працю та переломні історичні події XX століття. Детальніше ознайомитися з програмою фестивалю і розкладом показів можна на сайті кінотеатру «Жовтень».

«Марія Стюарт», Театр ім. Івана Франка

24 квітня у Театрі ім. Івана Франка представлять нову постановку популярного українського режисера Івана Уривського, що обіцяє бути не менш успішною, ніж «Конотопська відьма». Вистава заснована на п'єсі німецького драматурга Фрідріха Шиллера і розказує про життя останньої католицької королеви Шотландії Марії Стюарт. Це історія протистояння двох великих жінок — Марії та її сестри, королеви Англії Єлизавети I. Драма про боротьбу за престол і природу влади, милосердя, честь і гордість, підступність та любов. Постановка звертається до вічного конфлікту між «розумом» та «емоціями», і теми впливу громадської думки на життя людини. Покази вистави відбудуться 24 і 25 квітня, а також 7, 22 і 31 травня.  

«Отелло», Національний драматичний театр ім. Лесі Українки

27 квітня у Національному драматичному театрі ім. Лесі Українки відбудеться прем'єра трагедії «Отелло» у постановці Давида Петросяна. Знаменитий твір Вільяма Шекспіра розказує про успішного полководця Отелло та його дружину Дездемону. Підступний помічник героя Яго змушує його сумніватися у вірності жінки. Засліплений ревнощами, Отелло вбиває кохану, а потім і себе. «Отелло» — одна з найвідоміших трагедій Шекспіра, яку показували у провідних театрах світу. Давида Петросяна найбільше цікавить особистість Отелло як військового, що здатен діяти і перемагати доки любить, однак руйнується під впливом ненависті.

Мюзикл «Чикаго», Київський театр оперети

19 квітня у Києві вперше покажуть знаменитий мюзикл «Чикаго», що був створений в 1975 році Джоном Кандером. Театральна постановка заснована на п'єсі про два гучних злочини, скоєних жінками. Твір присвячений темам кохання і зради, корупції та бажання досягти слави за будь-яку ціну. Події мюзиклу розгортаються в Чикаго 1920-х, пронизаному звучанням джазу. Мріючи стати знаменитою, Роксі Гарт звертається по допомогу до свого коханця, однак дізнається, що він збрехав їй про свою роботу і вбиває чоловіка. В тюрмі вона зустрічає театральну зірку Велму Келлі. У 2002 році на екрани вийшов однойменний фільм з Річардом Гіром, Кетрін Зета-Джонс та Рене Зеллвегер, що одержав 6 «Оскарів». Покази вистави у Київській опереті відбудуться 19, 20 і 21 квітня, а також в травні та червні.

Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny

З 19 по 26 квітня в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль квір-кіно Sunny Bunny, що раніше був частиною «Молодості». У рамках події представлять селекцію українських та закордонних повнометражних і короткометражних фільмів, документальне та ігрове кіно, що досліджує життя, стосунки, соціальні обмеження, бажання і творчі пошуки представників квір-спільноти. До програми «Нові кольори» увійшли дебютні стрічки режисерів з усього світу, а до секції «Панорама» — картини авторів, що вже здобули визнання, зокрема фільм «Всі ми незнайомці» з Ендрю Скоттом та Полом Мескалем. Детальніше ознайомитися з програмою фестивалю можна на сайті події.

Балети «Друзі» та Underground

19 квітня колектив «Київ Модерн-балет» представить вечір сучасної хореографії на музику латвійського композитора Петеріса Васкса в приміщенні Київської опери на Подолі. У першому відділені покажуть балет на одну дію Underground про людей, що вимушено знаходяться в замкненому просторі під землею. Кохання тут перетинається з ненавистю, а радість змішується з відчаєм. Емоції героїв доходять до межі, а вони самі не впевнені, чи вдастся їм колись піднятися на поверхню. У другому відділенні презентують постановку «Друзі».  Це історія, просякнута не лише сумним сьогоденням війни, а й миттєвостями світла, в центрі якої опиняються два чоловіки і дві жінки. Над обома виставами працював заслужений діяч мистецтв України Раду Поклітару.

Музична подія Because

Because — новий проєкт від авторів популярних вечірок «Схема», що об'єднає візуальне мистецтво та експериментальний саунд. Його мета — показати незалежну електронну музику, не обмежену жанровими межами, разом з іншими формами мистецтва: медіаартом та фотографією, сучасним танцем і перформативним мистецтвом. До лайнапу першої події, що відбудеться 20 квітня, увійшли музиканти John Object, Maryana Klochko, Bryozone, Oleksii Podat та Khrystyna Kirik. Відеоарт до їх виступів підготують художники Саша Курмаз, Макс Світло х Сіль Соломія та Міша Гудзик. В окремому залі проведуть виставку фотографій Ukrainian Photography Institute, в рамках якої покажуть колекцію 500 знімків від 40 фотографів.

Концерт оркестру НАОНІ

13 квітня оркестр НАОНІ відсвяткує своє 55-річчя на сцені Палацу «Україна». Колектив дбає про збереження традицій та використовує народні інструменти: бандури, цимбали, кобзи, скрипки, ліру, сурму, козацьку трубу та інші, що роблять його звучання унікальним. Оркестр був заснований у 1969 році — за цей час змінилося декілька його поколінь, однак незмінним залишається зв'язок музикантів з багатством національної культури, яку вони представляють у світі. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ