Що дивитися на фестивалі «Тиждень австрійського кіно»

Сучасні європейські драми та комедії

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 26 березня 2024

У квітні в київському кінотеатрі «Жовтень» відбудеться 12-й Тиждень австрійського кіно, в рамках якого глядачам покажуть найкращі нові стрічки країни в різних жанрах — від спортивної драми «Виходячи за межі» до чорної комедії «Прийшов, побачив, переміг», прем'єра якої відбулася на «Санденсі».

11 квітня подію відкриє драма Ганса Штайнбіхлера «Ціле життя». Стрічка заснована на однойменному бестселері Роберта Зіталера, який був виданий 40 мовами, в тому числі українською. Раніше на фестивалі «Тиждень австрійського кіно» вже показували трагікомедію за твором письменника «Мій друг Зиґмунд Фройд».

Кадр із фільму «Ціле життя»

Нова картина розповідає про життя чоловіка в неспокійному XX столітті. Це історія про велике кохання, тяжку працю та переломні історичні події. У фільмі зіграв один з найвідоміших австрійських акторів — Авґуст Цірнер («Колонія Діґнідад», «Непереборна Марта»), а Штефан Ґорскі за свою роль отримав цього року Баварську кінопремію.

Також у рамках фестивалю представлять містичну картину «Лазня диявола», яку критики називають одним із найкращих фільмів Берлінале. Це фольк-горор режисерського дуету Северіна Фіали та Вероніки Франц, події якого розгортаються у XVIII столітті в селищі серед густих лісів. Притаманними жанру засобами стрічка торкається питань релігійності та місця жінки в суспільстві. Оператор фільму Мартін Ґшлахт отримав у Берліні «Срібного ведмедя» за видатний внесок у мистецтво.

Кадр із фільму «Виходячи за межі»

Ще одна прем'єра кіноогляду — спортивна драма Андреаса Шміда «Виходячи за межі», що розповідає про Зимову олімпіаду 1976 року, яка зробила 22-річного гірськолижника Франца Кламмера легендою австрійського спорту. Це напружена біографічна картина про подолання соціального тиску та силу кохання. У 2022 році картина була номінована на Австрійську кінопремію за найкращі дизайн костюмів і монтаж.

До програми події також увійшла стрічка Даніеля Гьойзела та Юлії Німан «Прийшов, побачив, переміг», прем’єра якої відбулася на цьогорічному «Санденсі» — головному фестивалі незалежного кіно у США. Спродюсував проєкт один із найавторитетніших австрійських режисерів — Ульріх Зайдль. Картина розказує про родину багатіїв, які не мають жодних заборон у своєму житті — настільки, що голова сімейства може дозволити собі полювання на людей як розвагу.

Кадр із фільму «Прийшов, побачив, переміг»

Після завершення «Тижня австрійського кіно» генеральний партнер фестивалю — європейська компанія AMIC ENERGY пожертвує на підтримку України в боротьбі з агресором суму, еквівалентну касовим зборам фестивалю.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ