КультBAZA: куди піти в Києві у квітні

КультBAZA: куди піти в Києві у квітні

Головні фестивалі та прем'єри місяця

АВТОР:

ФОТО: Надані власниками, кадри з фільму

ОПУБЛІКОВАНО: 7 квітня 2025

У квітні на нас чекають одразу декілька фестивалів, вартих уваги: повернення Ukrainian Design Week, присвяченої сучасному дизайну та мистецтву, покази в межах «Тижня австрійського кіно», проєкту квір-кіно Sunny Bunny та ретроспективи українського поетичного кіно в Довженко-Центрі. Крім того, колектив Rhythm Büro, що фокусується на розвитку електронної музики в Україні, проведе дводенний івент на честь свого 10-річчя. Докладніше про головні культурні події місяця читайте в нашому матеріалі.

«Тиждень австрійського кіно»

З 10 по 16 квітня в кінотеатрі «Жовтень» проведуть тринадцятий фестиваль «Тиждень австрійського кіно», в рамках якого глядачам покажуть стрічки різних жанрів — від комедії до драми й документального фільму, що були представлені на Берлінале, Венеційському кінофестивалі, в Локарно та на інших міжнародних майданчиках. Відкриє подію картина Бернгарда Венґера «Павич». Вона розказує про чоловіка на ім'я Маттіас, що вміє перевтілюватися в різні ролі та готовий зіграти будь-кого — від ідеального сина до романтичного хлопця. Найважче Маттіасу вдається бути собою. Також у програмі фестивалю фільми «Як бути нормальним і химерності іншого світу», «Тушкована свинина» та документальна стрічка «Любі Прекрасні Кохані». Докладніше читайте в нашому матеріалі.

Ретроспектива українського поетичного кіно, Довженко-Центр

9 квітня у Довженко-Центрі стартує ретроспектива українського поетичного кіно, що має на меті дослідити та переосмислити впливову мистецьку течію XX століття, зокрема передумови її виникнення. Відкриє програму стрічка Олександра Довженка «Звенигора», сюжет якої охоплює дві тисячі років і розповідає про різні етапи в історії України: від скіфів і гайдамаччини до Першої світової війни, більшовицького руху та вимушеної еміграції. Також глядачам представлять «Землю» — авангардистську стрічку режисера про містичний зв'язок українського народу зі своєю землею і перші роки радянської колективізації, яка призводить до розриву людини з природою. Крім того, гості зможуть побачити фільми «Коліївщина» Івана Кавалерідзе, «Дорогою ціною» Марка Донського, «Зачарована Десна» Юлії Солнцевої, а також картини «Андрієш» та «Українська рапсодія» Сергія Параджанова.

Кадр із фільму «Дорогою ціною», 1957

Ukrainian Design Week

З 28 квітня по 4 травня у Києві відбудеться четвертий сезон Ukrainian Design and Innovation Week — масштабної події, що об’єднує інновації, дизайн і мистецтво. Важливою частиною проєкту стане DESIGN HALL у Мистецькому Арсеналі. Тут гостям покажуть сучасні інтер'єрні рішення, меблі, освітлення, декор та артоб'єкти. В межах події також відбудеться великий лекторій, що включатиме чотири блоки з панельними дискусіями та обговореннями актуальних тенденцій.

«З кожним сезоном ми зростаємо, відкриваємо нові сенси та вдосконалюємо підходи. Цього разу DESIGN HALL трансформується з традиційного маркету у велику експозицію, де дизайн та мистецтво створюють простір для натхнення. Це не просто виставка мистецьких об'єктів — це місце, де оживають сучасні тренди й звучать голоси тих, хто формує ринок», — зазначає команда проєкту.

Кінофестиваль Sunny Bunny 

З 18 по 25 квітня у Києві проведуть фестиваль квір-кіно Sunny Bunny, у межах якого покажуть нові фільми та популярні ретроспективні стрічки, присвячені пошуку свого місця у світі та мистецтві, а також романтичним стосункам одностатевих пар. Зокрема, глядачі побачать картини «Оксамитова золота жила», «Трохи багряного», «Моріс», «Караваджо» про шлях видатного живописця та «Голод» — естетичний горор про вампірів із Девідом Бові, Катрін Деньов і Сьюзан Сарандон. Крім того, у програмі драма Луки Гуаданьїно «Квір» із Денієлом Крейгом у головній ролі та картина «Мрійниця»що цьогоріч здобула головну нагороду Берлінського кінофестивалю. Повний перелік стрічок та розклад дивіться на сайті кінофестивалю.

10 years of Rhythm Büro

12-13 квітня Rhythm Büro відзначить своє десятиріччя масштабним дводенним івентом. «За ці роки ми стали не просто організаторами подій, а однією з ключових рушійних сил в електронній музиці України. Це ювілей, що надихає нас переосмислювати досягнуте і готуватися до нового», — підкреслюють у команді. Організатори зазначають, що прагнули створити культурний обмін, привезти свіже звучання в Київ, показати щось нове та дати можливість локальним артистам вийти за межі своїх звичних амплуа. Зокрема, серед учасників заявлені електронні артисти та продюсери Garçon (Швейцарія), Feral (Італія), Blind Observatory (Німеччина) і Timnah (Швейцарія). Також плануються виступи Vera Logdanidi та Alex Savage. Кураторство над другою сценою події віддали клубу Closer. Над візуальним оформленням заходу працюють студії Blck Box та Tenpoint.

«Невеличка драма», Театр ім. Івана Франка

3 квітня Театр ім. Івана Франка представив глядачам нову виставу «Невеличка драма», засновану на творі Валер’яна Підмогильного. Це історія про Марту — молоду жінку, яка живе у світі, де все підкорене раціоналізації. Праця, побут, навіть стосунки — усе має бути практичним і доцільним, але героїня хоче більшого. Вона прагне романтичного кохання — такого, як у книгах і як у мріях. Однак реальність не надто цьому сприяє. «П’єса Валер’яна Підмогильного, написана майже сто років тому, і сьогодні звучить сучасно. Це роздуми про самотність, пошук себе та прагнення не підкорятися чужим правилам», — підкреслюють у театрі. Покази вистави також відбудуться 6 і 7 травня.

Виступ Нурона Мукумі, Національна філармонія України

9 квітня талановитий узбецько-німецький піаніст Нурон Мукумі виступить у Києві разом з колективом Національного симфонічного оркестру України. В їхньому виконанні прозвучить Концерт №5 Бетховена, який має славу одного з найскладніших у творчості композитора: він потребує не лише технічної підготовки, а й витривалості та художнього смаку. Доповнить програму «Чакона» Баха, а також Симфонія №3 «Драматична» Володимира Зубицького, що є яскравим зразком українського симфонізму 1980-х років.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ