КультBAZA: куди піти в Києві у грудні

Найкращі різдвяні фестивалі, концерти та ярмарки

АВТОР:

ФОТО: Надані організаторами, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 15 грудня 2024

У грудні на нас чекають культурні та освітні події, що допоможуть зануритися в затишну різдвяну атмосферу, надихають та дарують святковий настрій. Зокрема у програмі «Кураж», що готує для гостей вертеп, колядки та особливі подарунки, ярмарок бренду Nadiia та майстер-класи з плетіння солом'яних янголів, дідухів і павуків від Музею української діаспори. 

Національна опера України запрошує на балет «Снігова королева», а Національна філармонія України та Kyiv Mozart Orchestra — на музичні концерти, де прозвучать твори Миколи Леонтовича, Йоганна Штрауса та інших знаменитих композиторів. Докладніше читайте в нашому матеріалі.

Різдвяний «Кураж»

14 та 15 грудня у просторі Garage на Межигірській, 82, проведуть різдвяний «Кураж». «Різдвяна зоря — символ перемоги світла над темрявою, що веде на правильний шлях. Ми переконані, що світло цієї зірки є в кожному з нас і цього року вона знову зійде над Києвом», — підкреслюють організатори події. На гостей чекає вертеп, колядки та щедрівки, а також концерт гуртів з різних куточків України. В межах лекторію проведуть бесіди про українську ідентичність, а в павільйоні презентують унікальний ярмарок майстрів та українських виробників етніки, святкового оздоблення і подарунків. Також у програмі різдвяного «Куража» майстер-класи зі співів та вечорниці.

Балет «Снігова королева», Національна опера України

Національна опера України запрошує на балет «Снігова королева» з новорічним настроєм, покази якого будуть проходити щодня з 28 по 31 грудня. Чарівна хореографія Аніко Рехвіашвілі занурює глядачів у казковий світ Ганса-Крістіана Андерсена, наповнений новими, дорослими сенсами. У центрі улюбленої історії — Герда і Кай. Хлопець потрапляє під вплив Снігової королеви й забуває тих, кого любить. Герда готова на все, щоб врятувати Кая і повернути йому здатність відчувати. В основі оновленої версії балету — музична компіляція творів Едварда Гріга, Жюля Массне, Жака Оффенбаха та інших французьких композиторів. 

Фото: Ксенія Орлова, Національна опера України

Святкові концерти у Національній філармонії

У грудні в Національній філармонії України проведуть серію святкових концертів. 19 грудня в межах події «Органне Різдво» у Національному будинку музики прозвучать хорали з українськими колядками та джазові імпровізації, зокрема твори Миколи Леонтовича, Джованні Моранді, Ґеорґа Фрідріха Генделя та Йоганна Себастьяна Баха. На 24 грудня заплановано «Святвечір у філармонії», де гості почують твори Вольфганга Амадея Моцарта, Валентина Сильвестрова та інших відомих композиторів. 25 грудня відбудеться концерт «Різдво у стилі jazz» із солісткою Мартою Адамчук, а 29 та 30 грудня — музична подія «Новорічна феєрія. Штраус запрошує друзів», де прозвучать твори короля вальсів Йоганна Штрауса, «Щедрик» Миколи Леонтовича та інші святкові композиції.

Різдвяні концерти від Kyiv Mozart Orchestra

Колектив Kyiv Mozart Orchestra готує для слухачів спеціальні концерти, що відбудуться в готелі Fairmont. Тема Різдва та Нового року неодноразово ставала центральною у творах композиторів різних епох. У програмі Christmas зібрані зразки класичної музики, що традиційно супроводжують зимові свята і створюють особливу казкову атмосферу. Зокрема, концерт «Зима» з циклу «Пори року» Антоніо Вівальді, гумористичні п’єси Fiddle-Faddle та Jazz Pizzicato американського композитора Лероя Андерсона, класичні вальси Йоганна Штрауса та інші відомі твори.

Також Kyiv Mozart Orchestra окремо виконає концерт Straussприсвячений творчості Йоганна Штрауса — знаменитого австрійського композитора, вальси якого здобули визнання в усьому світі. Слухачі зможуть почути й «На прекрасному блакитному Дунаї». Інструментальна версія цього вальсу, прем’єра якої відбулася в 1867 році на Всесвітній виставці в Парижі, мала величезний успіх, а ноти твору розійшлися мільйонним тиражем. Вальс не втратив своєї актуальності, шарму та привабливості й сьогодні. Його традиційно виконують на новорічному концерті Віденського філармонічного оркестру, а ще він має статус неофіційного гімну Австрії. Також у програмі святкової події вальси «Весняні голоси» і «Віденська кров».

Різдвяний ярмарок Nadiia

З 14 по 22 грудня бренд Nadiia запрошує Christmas Pop-Up Market. «Це більше, ніж просто маркет — це ваша можливість побачити наш творчий простір, знайти унікальні речі в нашому шоурумі та познайомитися з ремеслами, які лежать в основі нашого бренду. Завітайте за святковим настроєм, залишіться, щоб поспілкуватися з нами, і повертайтеся додому з частинкою магії Nadiia — ідеальними подарунками для ваших близьких», — зазначають у команді. 

Святкова зона Milk Bar Wonderland

Різдвяні декорації та тематичні фотозони Milk Bar Wonderland покликані подарувати світло, тепло й відчуття єдності. У самому серці Києва команда створила атмосферну локацію із теплими напоями, святковими солодощами й сюрпризами. Зокрема на гостей чекає ⁠велика фотозона у вигляді снігової кулі від Monobank, де всі відвідувачі мають змогу зробити особливе фото за благодійний донат, інтерактивний «шатер-калейдоскоп», створений разом із ювелірним домом SOVA, та поїздки з «зірковими Санта-Клаусами», що будуть розігруватися за донат разом із Mini Cooper. Частина коштів, отриманих під час заходу, буде передана благодійним фондам GEN.Ukrainian і Future for Ukraine.

Різдвяна майстерня в Музеї української діаспори

Музей української діаспори запрошує на серію святкових майстер-класів, що будуть проходити в грудні у вихідні. Відвідувачам пропонують навчитися плести традиційних різдвяних павуків, дідухів, янголів та ялинкові прикраси з соломи, а також створювати свічники та різдвяні вишиті зірки. Заняття проходитимуть з 7 по 29 грудня. Подробиці дивіться на сторінці музею

Пластично-поетичний перформанс «ЇЇ MOVA»

18 грудня о 18:30 в Київській опері на Межигірській, 2, покажуть перформанс «ЇЇ MOVA». Проєкт, режисеркою якого стала Катерина Кузнецова, досліджує внутрішні трансформації людини, важливість опори та розуміння власного коріння. Постановниця згадує свій досвід відмови від російської мови та нав'язаних наративів. «ЇЇ MOVA» — це пластично-поетична історія про зміну особистості через зміну мови. Про пошук нових життєвих орієнтирів у той час, як попередні руйнуються, про формування нової культурної ідентичності. 

Фото: Валерія Ландар


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ