У липні на нас чекає наймасштабніший кіноогляд країни — Одеський кінофестиваль, який цього року проведуть у Києві. У програмі заходу традиційно головні українські прем'єри, картини сучасних європейських режисерів та захоплива ретроспектива.
Серед театральних подій, на які варто потрапити цього місяця, — нова постановка Івана Уривського «На русалчин Великдень», що є авторським поглядом на фантастичну оперу Миколи Леонтовича, та вистава Театру ім. Івана Франка Intermezzo за творами Михайла Коцюбинського.
Крім того, у столиці знову проведуть благодійний «Кураж», музичний фестиваль Atlas United та концерти на честь Павла Тичини й Мирослава Скорика. Детальніше читайте в нашому матеріалі.
Оперний етюд «На русалчин Великдень»
Нова театральна робота Івана Уривського, що став одним із найпопулярніших українських режисерів завдяки успіху вистави «Конотопська відьма». В основі постановки «На русалчин Великдень» лежить фантастична опера відомого композитора Миколи Леонтовича за казковим сюжетом Бориса Грінченка. Твір розказує про козака, який відстав від свого війська і блукає літньої ночі берегом Дніпра. Герой бачить русалок, що гріються під срібними променями місяця. Вони загадують йому загадки та намагаються затягти під воду, однак чоловіка врятує кохання. У виставі Івана Уривського козак перетворюється на мандрівника, гелікоптер якого впав в Антарктиці. Диригентом-постановником оперного етюду став Віталій Фізер, а художником з костюмів — Тетяна Овсійчук, нагороджена Національною премією імені Т. Г. Шевченка. Постановку покажуть у Національній опереті України 10 та 11 липня.
Вистава Intermezzo
Вистава Театру ім. Івана Франка, заснована на творах відомого українського письменника Михайла Коцюбинського. В основі постановки чотири чуттєві новели автора: «Що записано в книгу життя», «Сон», «Цвіт яблуні» та «Інтермецо». «Головний герой ніби підглядає за нашим життям, за його справжніми пристрастями. Він щосили намагається тримати на відстані чужі переживання і болі, щоб в якийсь момент в них не розчинитись, але це йому не вдається. Врешті він робить собі інтермецо — бере паузу, щоб перезавантажитись» — так виставу описують на сайті театру. Постановку покажуть глядачам 2, 3 та 14 липня.
День музики Мирослава Скорика
13 липня у Міжнародному центрі культури та мистецтв (МЦКМ) відбудеться концерт з нагоди святкування 85-річчя з дня народження відомого українського композитора Мирослава Скорика. Перед глядачами виступить Національний камерний ансамбль «Київські солісти». Музиканти виконають композицію «Гуцульський танець», що звучить у знаменитій стрічці Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», «Карпатську рапсодію», яка засвідчує красу українських гір, а також «Мелодію» для струнних ля мінор, фрагмент з Партити № 7, «Арію» з Партити № 6 та Диптих для струнного оркестру.
Одеський кінофестиваль
Цього року Одеський кінофестиваль проведуть у Києві з 12 по 20 липня. У програмі кіноогляду, що сприяє розвитку українського кіно та знайомить глядачів з важливими міжнародними прем'єрами, десятки ігрових та документальних стрічок. Зокрема, на 15-му ОМКФ представлять фільми «Ми, наші улюбленці та війна» Антона Птушкіна, «Лох Несс: вони створили чудовисько» Джона Маклаверті, «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва, «Будинок "Слово". Нескінчений роман» Тараса Томенка та «Дім за склом» Тараса Дроня. А також стрічки сучасних європейських режисерів та проєкти минулих років: «Ціна правди» Аґнєшки Голланд, «Хайтарма» Ахтема Сейтаблаєва, «Поводир» Олеся Саніна, «Присмерк» Валентина Васяновича та «Українські шерифи» Романа Бондарчука.
Музичний фестиваль Atlas United
З 12 по 14 липня на території Blockbuster Mall проведуть музичний фестиваль Atlas United. Організатори та партнери події планують зібрати мінімум 100 мільйонів гривень на потреби ЗСУ. Для слухачів готують шість сцен, на яких виступлять «Бумбокс», ONUKA, «Жадан і собаки», Артем Пивоваров, «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ», DANTES, «Друга Ріка», LATEXFAUNA, Verka Serduchka, Христина Соловій, Beissoul & Einius та інші. Окрім музичної частини в програмі також «Підпільний стендап».
Благодійний фестиваль «Кураж»
20-21 липня у Києві знову проведуть благодійний «Кураж». Організатори обіцяють зіркову барахолку, де артисти, митці, актори та інфлюенсери продаватимуть особливі речі за донати. Також на гостей очікує лайв-виступ гурту O.Torvald, недільні вечорниці від «ЩукаРиба», лекторій, маркет українських брендів та вінтажу й інклюзивні активності від Superhumans. Крім того, на території безбарʼєрної локації Garage розмістять фудкорт та зону для портретів. 100% прибутку та донатів команда «Куража» передає на благодійний збір.
Instagram: @kurazh.kyiv
Музичний вечір «Тичина: феномен доби»
21 липня у театрі «ДАХ» відбудеться музична подія, присвячена постаті відомого українського поета і громадського діяча Павла Тичини, автора збірки «Соняшні кларнети» та поеми «Сковорода». На сторінці події пригадують слова, якими автора описував Василь Стус: «Феномен Тичини — феномен доби. Його доля свідчитиме про наш час не менше за страшні розповіді істориків: поет жив у час, що заправив генія на роль блазня «...» Його трагедія відбила трагедію його рідного народу. І вже тому він є часткою історії свого народу». Перед глядачами виступить гурт DakhTrio.
Незалежне видавництво іst publishing анонсує презентацію артбуку Сергія Майдукова у книгарні «Сенс» на Хрещатику
іst publishing продовжує радувати книголюбів новими виданнями, організовуючи презентації своїх новинок у книгарні «Сенс» на Хрещатику. 11 липня відбудеться презентація артбуку художника Сергія Майдукова «Заграва». Під час події у гостей буде можливість поспілкуватися з художником Сергієм Майдуковим, видавчинею Настею Леоновою та журналістом Олексієм Тарасовим. Модеруватиме розмову Юрій Марченко, головний редактор Platfor.ma. На презентації обговорять процес створення артбуку, відбір картинок та значення видання книги художника сьогодні, а також те, чи цікаво це іноземній аудиторії. У ході презентації відвідувачі матимуть можливість отримати автограф автора, який буде виконаний у форматі малюнка на форзаці книжки.
Вхід на подію вільний за формою реєстрації.