КультBAZA: куди піти в Києві у грудні 2023 року

Головні виставки та події

АВТОР:

ФОТО: Належать установам, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 16 грудня 2023

Цей місяць ми красиво зустрічаємо з різдвяними фестивалями, новими виставками та майстер-класами, присвяченими українським традиціям. Шанувальники Джима Джармуша знову зможуть побачити на великому екрані фантастичну стрічку «Виживуть тільки коханці», а театральна афіша поповниться прем’єрою знаменитого мюзиклу «Кабаре» у постановці Олени Коляденко.

«Кабаре»

1 грудня команда «Молодого театру» вперше представила в Україні відомий мюзикл «Кабаре», що добре знайомий глядачам Нью-Йорка, Парижа і Лондона. Ексклюзивна ліцензія діє лише на 20 показів шоу в Києві. Постановницею проєкту стала Олена Коляденко, а яскраві танцювальні номери виконав Freedom ballet. Динамічну хореографію доповнює жива музика оркестру. Події мюзиклу відбуваються на початку 1930-х років у Берліні — поступово на місце блискучих вечірок приходять політичні репресії з боку нацистів, що назавжди змінює життя головних героїв. Бурлескні сценічні костюми для артистів створила дизайнерка Дарія Біла. Побачити постановку також можна буде у січні та лютому.

Фото: Молодий театр 

Різдвяні майстер-класи

З 2 по 17 грудня в Музеї Івана Гончара проведуть серію майстер-класів, де учасників навчать створювати традиційні українські атрибути Різдвяних свят, розкажуть про їхнє значення та застосування. Разом з майстрами, що досліджують українську культуру, можна буде зробити дідух з пшениці, а також павука та янголів із соломи, розписати полтавські пряники та виготовити свічку із запашного бджолиного воску.

Instagram: @honchar.museum

Художня лекція в NAMU

8 грудня у Національному художньому музеї відбудеться лекція про творчий шлях однієї з найвідоміших українських художниць Тетяни Яблонської, що працювала майже п’ять десятиліть і цікавилася як народним мистецтвом, так і французьким імпресіонізмом. Період становлення мисткині припав на 1930-ті роки — час «соціалістичного реалізму», коли художники вимушені були створювати «ідеологічно правильні» картини. Однак навіть у таких умовах Яблонська розвивала власний стиль і в майбутньому експериментувала з техніками модернізму.

Instagram: @namu.museum

«Виживуть тільки коханці»

13 та 14 грудня на честь свого 20-річчя компанія «Артхаус Трафік» знову покаже в київських кінотеатрах фантастичну стрічку Джима Джармуша. Чутливі вампіри Адам і Єва були коханцями протягом століть. Вони — культурні інтелектуали з пристрастю до музики, літератури та науки. Молодша вампірка Ава ще не навчилася цього. Її дикість пробуджує в парі давно забуті інстинкти. Головні ролі в картині виконали володарка премії «Оскар» Тільда Свінтон, Том Гіддлстон та Міа Васіковська.

Кадр із фільму «Виживуть тільки коханці»

Виставка «Перед майбутнім», Музей Ханенко

У травні 35 українських науковців та митців об'єдналися, щоб представити на Венеційській архітектурній бієнале спільний проєкт, присвячений майбутньому України, її відбудові, солідарності та розвитку. 14 грудня експозицію презентують у Музеї Ханенко. Назва виставки відсилає до теми майбутнього, в якому завершилася війна і почалося відновлення. Автори проєкту пропонують доєднатися до суспільного діалогу і разом поміркувати над тим, як може змінитися архітектурне обличчя України. Експозицію доповнять панельні дискусії із запрошеними експертами. 

Фото: Музей Ханенко

Різдвяний «Кураж»

16 та 17 грудня у просторі Garage проведуть тематичний «Кураж» за підтримки Музею Івана Гончара. Подія присвячена традиційному українському святкуванню Різдва: гостям покажуть, як прикрасити дім, накрити на стіл та заколядувати. Також на локації будуть представлені корнери з одягом від українських брендів, декором та прикрасами від майстрів, що працюють в автентичних техніках. Відвідувачі зможуть долучитися до майстер-класів, послухати музичні виступи та зробити портрети за донат, підтримавши благодійну ініціативу.

Instagram: @kurazh.kyiv

Аудіовиставка у thesteinstudio

Виставка «Почуття перед Різдвом другого року повномасштабного вторгнення» проходитиме в майстерні художниці Ольги Штейн з 9 по 23 грудня. Глядачам пропонують прослухати шість аудіоробіт, що були записані митцями під час війни, а також долучитися до створення колективної інсталяції, зробивши донат. У проєкті взяли участь Богдан Бунчак, Ельза Губанова, Анастасія Лелюк, Клеменс Пул, Ольга Штейн, Аліса Гаспід та Leon Saidel. Організатори закликають виділити час на прослуховування творів на самоті та проаналізувати власні думки та переживання. 

Фото: thesteinstudio

Різдвяна виставка в Українському домі 

15 грудня в Українському домі представлять експозицію «ДоДому на Різдво. Світло української традиції», присвячену історії свята та його глибокому зв'язку з національною культурою. Організатори проєкту підкреслюють, що за останні два роки життя українців кардинально змінилося, однак традиції завжди об'єднують людей, де б вони не були. В рамках виставки покажуть етнічний одяг і посуд, килими та прикраси, роботи митців Василя Омеляненка, Яківа Гніздовського, Володимира Шагали, а також сучасних художників і майстрів. 

Instagram: @ukrainskyi_dim

Виставка «Дорога до слона», Ya Gallery

20 грудня в Ya Gallery відкриється виставка робіт українського художника Дмитра Молдованова «Дорога до слона». Автор працює у стилі наївного мистецтва та відомий яскравими полотнами, кожне з яких має свою історію. До експозиції увійшли картини, що переосмислюють міфологічні сюжети про пошук істини та вищого добра. «Давньоіндійська притча оповідає про групу сліпих людей, які, вперше зустрівши слона, хотіли зʼясувати, як саме він виглядає. Вони торкаються окремих його частин, і кожен описує їх по-своєму. Ми всі пізнаємо, відчуваємо лише частину цілого. Наші знання, переконання та досвід доповнюють, складають разом загальну істину», — коментують назву проєкту в галереї. 

Фото: Дмитро Молдованов, «Відпочинок дорогою до слона», 2022

Балет «Снігова королева»

У Національній опері пропонують зустрічати зимові свята з балетом «Снігова королева», постановником якого став Аніко Рехвіашвілі. Казкова історія за мотивами однойменного твору Ганса-Крістіана Андерсена розповідає про любов Кая і Герди. Головна героїня протистоїть чарам крижаної королеви та намагається врятувати Кая, у серце якого влучили уламки магічного дзеркала. Хореографічні номери супроводжуються музикою Едварда Гріга, Жюля Массне та інших європейських композиторів. Побачити постановку можна буде 29, 30 та 31 грудня.

Фото: Національна опера України 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ