КультBaza: куди піти в Києві у вересні

Головні фестивалі та концерти місяця

АВТОР:

ФОТО: Надані організаторами, Instagram @jamalajaaa

ОПУБЛІКОВАНО: 5 вересня 2024

У вересні на нас чекають одразу декілька фестивалів, присвячених сучасній культурі, — актуальна анімація від організаторів LINOLEUM, короткометражні фільми з усього світу від KISFF, книжкові ярмарки і літературні зустрічі в рамках Kyiv Book Fest та фестивалю «Книжкова країна» на ВДНГ.

Також перший місяць осені відзначиться новими подіями Національної філармонії України, що розпочинає 161-й музичний сезон. Докладніше читайте в нашому матеріалі.

Анімаційний фестиваль LINOLEUM

З 4 по 8 вересня на території інноваційного парку UNIT.City проведуть 11-й фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Цьогоріч тема події звучить як «Поле гри», а у фокусі програми будуть GAMEDEV та теорія ігор. Глядачам представлять 250 короткометражних фільмів. Реалістичні та фантастичні, іронічні та емпатичні — дуже різні за тональністю стрічки покажуть у 22 тематичних блоках. «Ми побачимо фільми про вчора та завтра, про своїх і чужих — буде багато рефлексії, інтерпретацій, візуальних медитацій та філософії», — підкреслюють організатори події. Також для гостей готують воркшопи, лекції, майстер-клас від австрійського колективу TOTAL REFUSAL та презентацію українських інді-ігор. 

Фестиваль короткометражних фільмів KISFF

З 12 по 18 вересня у Києві відбудеться 13-й щорічний міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF. Покази пройдуть на двох локаціях: у кінотеатрах «Жовтень» та «Кіно 42». У рамках події буде представлено 40 тематичних програм та 70 кінопоказів про пошуки ідентичності, соціальні потрясіння, гендерні питання та сексуальність. Відкриє фестиваль новий короткометражний фільм Леоса Каракса «Це не я», прем'єра якого відбулася в Каннах. 

Також на 17 вересня запланований artist talk з польським режисером та документалістом Міхалом Марчаком. Він є членом Європейської кіноакадемії, Польської кіноакадемії та Cinema Eye Honors у Нью-Йорку. Міхал розкаже про свій досвід у кіно та роботу з Radiohead, IKEA та Coca-Cola. Українським глядачам Марчак відомий своїм фільмом «Усі безсонні ночі», який приніс йому нагороду «Найкращий режисер» на фестивалі Sundance 2016 року. Вхід на подію за попередньою реєстрацією.

Фестиваль «Книжкова країна» на ВДНГ

З 26 по 29 вересня на території ВДНГ проведуть другий фестиваль «Книжкова країна», що популяризує українську літературу. На гостей події очікують книжковий ярмарок, зустрічі з авторами, майстер-класи, а також перформанс «Наші двадцяті. Слово. Музика», що відбудеться у день відкриття фестивалю. 

Виступ присвячений одному з найцікавіших і найбільш продуктивних періодів української культури. Зірки фільму «Будинок “Слово“. Нескінчений роман», актори Геннадій Попенко, виконавець ролі Михайля Семенка та нині військовий ЗСУ, і Роман Ясіновський, який втілив роль письменника Григорія Епіка, — зачитають фрагменти з творів митців 20-х років XX ст. Музичну частину заходу забезпечить NotaBene Chamber Group Національного будинку музики, які виконають Другий і Третій струнні квартети Бориса Лятошинського — твори, що презентують творчі пошуки композитора та тогочасні настрої суспільства. Квитки на подію можна придбати за лінком.

Книжковий фестиваль Kyiv Book Fest

З 5 по 8 вересня в Києві проведуть книжковий фестиваль Kyiv Book Fest. На гостей чекає ярмарок з більш ніж 130 учасниками та понад 200 культурних подій: лекції, літературні зустрічі, презентації, автограф-сесії, поетичні читання, а також музичні виступи. Фестиваль має на меті зібрати 1,5 мільйона гривень на оновлення бібліотечних фондів військових навчальних закладів сучасною літературою. Повну програму та розклад дивіться на сайті події.

Концерти Національної філармонії України

6 вересня Національна філармонія України відкриє 161-й концертний сезон. Цього дня вперше прозвучить Фортепіанний концерт українського композитора Олександра Родіна, написаний спеціально для цієї події. Також для слухачів виконають полумʼяну Першу симфонію австрійця Густава Малера. У ній сконцентровано енергію молодості, гіркоту перших розчарувань, сплески волі та стійкості. 

13 вересня також відбудеться концерт на честь 150-ї річниці з дня народження відомого австрійського композитора Арнольда Шенберґа. «Він перевернув у свій час уявлення про класичну музику», — зазначають організатори події. Слухачам представлять композиції для фортепіано соло, атональні «Три п‘єси», афористично-імпровізаційні «Шість маленьких п‘єс», барокову Сюїту тв. 25, п‘єси тв. 33a та 33b, а також рідко виконувану П‘єсу тв. 11 №2 у концертній інтерпретації видатного сучасника і колеги Шенберґа — італійського композитора, піаніста і теоретика Ферруччо Бузоні.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ