Яким буде ХІІ Книжковий Арсенал: головні виставки та події

Найбільший літературний фестиваль країни

АВТОР:

ФОТО: Мистецький Арсенал, Instagram @book_arsenal

ОПУБЛІКОВАНО: 30 травня 2024

У Києві вдруге за час повномасштабного вторгнення проведуть популярний фестиваль «Книжковий Арсенал», в якому цього року знову візьмуть участь видавництва. Крім традиційного книжкового ярмарку організатори планують близько 160 публічних подій: презентацій, дискусій та виставок, які можна буде відвідати з 30 травня до 2 червня у Мистецькому Арсеналі.

Фокус-тема XII Книжкового Арсеналу — «Життя на межі». Вона символізує роботу в умовах війни, постійної небезпеки та загрози життю, нагадує про руйнування мирних міст та звичного побуту, а також про віднайдення сил на продовження боротьби.

Свої книги презентують понад 100 українських видавництв, зокрема Arthuss, «Книголав», Ist Publishing, Vivat, Yakaboo Publishing, «Вавилонська бібліотека», «Фоліо», «Видавництво Старого Лева», UKRAЇNER, «Наш Формат» та «Родовід».

Також у просторі Мистецького Арсеналу будуть діяти 5 книгарень, що запропонують читачам тематичні добірки: «Сенс» — секцію «Нон-фікшн», Book.ua та Readeat — художню літературу, «Книжковий Лев» — арткниги, а Top Comics — добірку «Мальописи».

Офіційне відкриття фестивалю відбудеться 30 травня о 17:00. 

О 18:00 на відвідувачів чекає презентація артбуку про Київ і життя української еліти 100 років тому від видавництва «Стилет і стилос».

О 19:30 читання «Свідчення» на пам'ять Вікторії Амеліної, письменниці та громадської діячки, що загинула у червні минулого року від ракетного удару окупантів.

О 20:00 ветеран Олександр Будько, що втратив обидві ноги під час харківського контрнаступу, особисто презентує свою автобіографічну книгу «Історія впертого чоловіка».

Серед найцікавіших подій 31 травня — лекція про Франца Кафку, приурочена до 100-річчя з дня смерті автора, о 13:30; зустріч з письменницею Оксаною Забужко та обговорення її оповідання «Вартові руїни» о 15:00; перформанс відомої української художниці Алевтини Кахідзе Follow the Plants о 16:00 та поетичні читання «Тримайся! Тримаюся! Поезія з полону і про полон» о 19:30 за участі Ахтема Сеїтаблаєва, Романа Ясиновського, Тетяни Власової та інших.

1 червня о 14:00 відбудеться обговорення книги Дмитра Кулеби «Війна і нові горизонти» за участю автора, а також дискусія на тему сприйняття російсько-української війни у світі та боротьби з фейками.

О 16:30 видавництво «Родовід» презентує каталог виставки «Алла Горська: Боривітер» — популярної експозиції в Українському домі, яку відвідали понад 50 тисяч глядачів.

О 19:00 Довженко-Центр представить самвидав «Коцюбинський: Між кіно та літературою», присвячений діяльності відомого письменника Михайла Коцюбинського, автора творів «Тіні забутих предків» і Fata Morgana.

В останній день фестивалю, 2 червня, о 10:30, на глядачів чекає презентація мистецького альбому «Україна та українці», виданого Музеєм Івана Гончара за підтримки бренду Guina Project; презентація серії книг сучасної української літератури від Yakaboo Publishing о 13:00; зустріч з психологом і гештальт-терапевтом Іллею Полудьонним з нагоди виходу книги «Як це війна?» о 16:00 та презентація артвидань від Мистецького Арсеналу о 18:00. О 21:30 відбудеться офіційна церемонія закриття Книжкового Арсеналу.

З повною програмою та розкладом подій можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Нагадуємо, що в рамках фестивалю у Мистецькому Арсеналі також проведуть 10 виставок, зокрема «Життя на межі», «ДЕФІЛЯДА», «На згадку про нас», «Діалоги», Naïve Ukrainian Garden та персональну експозицію Жені Олійник «Пелікан» у Малій галереї Арсеналу.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ