Від США до Португалії: 5 книг відомих закордонних авторів

Від Курта Воннеґута до Хуліо Кортасара

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані видавництвом

ОПУБЛІКОВАНО: 20 березня 2024

Різні країни, жанри та культурні особливості, але однаково захопливі сюжети в роботах Курта Воннеґута, Хуліо Кортасара, Жузе Сарамаґу й інших відомих авторів. Розказуємо про 5 книг від українського видавництва «Вавилонська бібліотека», що змушують інакше поглянути на світ: сучасні технології та суспільні цінності, пошуки любові, сенсу життя та власного місця. 

«Божої вам ласки, містере Роузвотере», Курт Воннеґут (США)

Роман знаменитого американського письменника Курта Воннеґута «Божої вам ласки, містере Роузвотере» розповідає про витівки та примхи мультимільйонера, який полишає свій розкішний будинок у Нью-Йорку та повертається до рідного містечка в штаті Індіана, звідки походить рід Роузвотерів. Тут герой на ім'я Еліот з невеличкою допомогою письменника Кілґора Траута готується провести шляхетний експеримент — роздавати гроші будь-кому, хто зайде до нього в офіс. Цей крок дає поштовх цілій низці неймовірних і незвичайних подій.

«Восьмигранник», Хуліо Кортасар (Арґентина)

Вісім оповідань цієї збірки — це суміш соціального й політичного в поєднанні з темами, до яких постійно повертається Хуліо Кортасар: кохання, сон, пристрасть, смерть, стосунки між чоловіком та жінкою, межа між повсякденним та ірреальним. Ці оповідання виступають сторонами цілісної фігури, спільно формуючи її зміст. Кожний із сюжетів знаходить у книжці альтернативні продовження. Світ історій «Восьмигранника» стислий і водночас безмежний, точний, але й непередбачуваний. «Восьмигранник»сьома збірка оповідань Хуліо Кортасара, у якій він відкривається у своїй найвищій письменницькій формі.

«Двійник», Жузе Сарамаґу (Португалія)

Уявіть, коли б ви раптом дізналися, що маєте двійника. У нього ваше тіло, обличчя й голос — усе ідентичне. Саме так сталося з викладачем історії Тертуліану Масіму Афонсу. Якось, переглядаючи фільм, він впізнає себе в іншому: один з акторів – його точна копія. Після цього неочікуваного відкриття герой, який провадить самотнє й нудне життя, вирішує знайти цього чоловіка. У «Двійнику» відомий португальський письменник Жузе Сарамаґу вибудовує непересічну історію, ґрунтовану на вкрай актуальній і тривожній темі: втраті ідентичності у глобалізованому світі.

«Пристрасть», Джанет Вінтерсон (Англія)

У цій захопливій книжці Європа часів наполеонівських війн стає місцем дії зворушливого любовного роману. Анрі — наївний французький солдат, який працює на кухні Бонапарта й обожнює цього завойовника, однак бачить, як його зголодніла й недужна армія починає розпадатися. Втративши останні ілюзії, герой готується дезертирувати й зустрічає загадкову венеційку Віланель. Пристрасть до цієї дівчини штовхає Анрі на безрозсудні пошуки пригод — він відмовляється від своїх переконань і опиняється в емоційному лабіринті, з якого, можливо, не вдасться вибратися. Сюжет роману поєднує елементи міфу і реальності, створюючи гіпнотичну, приголомшливу оповідь. Книга входить до рейтингу BBC «100 романів, які створили сучасний світ».

«Тим часом у дофаміновому місті», ДіБіСі П’єр (Австралія)

ДіБіСі П’єр зображає хаотичний, абсурдний, безжальний світ, яким правлять лайки, фейки та рейтинги. Книга запрошує читача до подорожі у недалеке майбутнє. Роман розказує про діяльність інноваційної корпорації «Окраґон» і життя самотнього батька Лона, який намагається пережити втрату дружини та звільнення з роботи, а також налагодити стосунки з дітьми. У вирі своїх проблем чоловік відкриває безмежні можливості віртуального світу, дивовижні й моторошні водночас. Історія головних героїв — лише вершечок айсберга в цьому багатогранному творі.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ