Нові книгарні Києва, які надихають на читання

Красиві простори для спілкування та пошуку книг

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 25 березня 2024

У лютому на Хрещатику відкрилася нова простора книгарня «Сенс», що швидко стала одним з найпопулярніших літературних просторів Києва, місцем зустрічей та обміну креативними ідеями.

Минулого року культурний ландшафт столиці доповнили ще 8 книгарень. Тут хочеться влаштувати побачення із самим собою і, замовивши ароматну каву, погортати нові видання українських класиків та сучасних авторів, артбуки про дизайн, кіно, мистецтво та фотографію.

Розказуємо, де можна знайти найцікавіші публікації про Київ та унікальні видання, що шукають нових власників, стимулювати своє креативне мислення і зустрітися з улюбленими письменниками.

«Сенс»

Сучасна триповерхова книгарня-кав'ярня на Хрещатику. Перший простір «Сенс» відкрився на Арсенальній у 2021 році. Проєкт задумувався не тільки як локація, де можна придбати україномовні та англомовні видання, а й як місце для спілкування однодумців — людей, що цікавляться національною культурою, власною історією, сучасною літературою і мистецтвом України.

У добірці «Сенсу» тисячі книжок: українська та зарубіжна художня література, видання сучасних авторів і класиків, біографії, нонфікшн, фотокниги та інші мистецькі публікації. 

Instagram: @sens_khreshchatyk

Readeat

Двоповерхова простора книгарня на «Олімпійській», що представляє близько 8 тисяч видань. При оздобленні інтер’єру надихалися архітектурою та атмосферою Києва, зокрема встановили в залі зменшену копію скульптури «Батьківщина-Мати». У Readeat проводять читання, зустрічі з авторами та вечори живої музики. Книгарня пропонує широкий вибір жанрів і новинок від провідних українських видавництв.

Серед книг, на які радять звернути увагу: «Свято, яке завжди з тобою» Ернеста Гемінґвея, антологія текстів українських письменниць «Шалені авторки», публікація Ukraïner. Ukrainian Insider, «Депеш мод» Сергія Жадана та поетична збірка «Молоко і мед» Рупі Каура.

Instagram: @readeat_com

RID

Книгарня видавництва Rodovid, створена спільно з мережею кав’ярень Takava. Тут можна знайти видання про українську історію, мистецтво та етнографію. Також у просторі проводять творчі зустрічі, майстер-класи, вечори поезії та музичні концерти. Власники проєкту прагнуть об’єднувати людей і вважають символічним, що RID розташований саме на Майдані Незалежності, що став місцем важливих соціальних змін.

Серед рекомендованих книг — робота психотерапевтки Ґаліт Атлас «Емоційний спадок. Як подолати травматичний досвід», роман Анастасії Левкової «За Перекопом є земля», фентезі Костянтина Ульянова «Право сильного», художній альбом «Василь Кричевський: орнаментальні композиції», антиутопія «Деравія: квантовий стрибок», написана наймолодшим автором в Україні, і календар «Веселих свят», що висвітлює національні традиції.

Instagram: @rid.ktk

«Місто»

Арткнигарня на «Арсенальній», де можна не тільки обрати нові видання, а й спробувати себе у скетчінгу, каліграфії чи колажі та створити власний художній виріб. Інтер’єр простору прикрашає мозаїчне панно з визначними пам’ятками Києва.

Відвідувачам пропонують книжки від провідних українських видавництв, вінілові платівки та мистецькі подарунки. Зокрема, у святковій селекції власників кулінарна книга «Україна. Їжа та історія», артбук Blossom художниці Ліліт Саркісян, альбом з роботами української мисткині Любові Панченко «Повернення» та англомовне видання про творчість Густава Клімта від Taschen.

Instagram: @tse.misto

Book.ua 

Книгарня-кав’ярня на «Золотих воротах», розташована в історичній будівлі 1861 року. Тут представлені книжки різних видавництв і жанрів, а на окремій поличці — видання про історію та архітектуру Києва, що постійно поповнюються.

Серед обраних пропозицій — біографія відомого українського композитора «Ігор Сікорський. Київський зліт», поема Шота Руставелі «Витязь у тигровій шкурі» та подарункове видання «Життя в українській столиці, яке змінила, але не зламала війна» Цироняна Мушега. У просторі планують проводити презентації, зустрічі з авторами та зібрання книжкових клубів.

Instagram: @bookua.store

«Фундамент»

Книгарня від проєкту Bloop Books в Українському домі. Простір спеціалізується на виданнях про мистецтво — від класики до сучасності, від живопису до архітектури, дизайну та фотографії. В каталозі — артбуки, альбоми, посібники та дослідження українських і закордонних художників. «Фундамент» задумувався як культурний осередок, місце натхнення і творчих зустрічей. 

Гостям радять звернути увагу на нове видання «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського, книгу «Федір Тетянич/ Фрипулья», присвячену українському художнику-візіонеру, дослідження «Знак. Українські товарні знаки 1960-1980», інтерактивний артбук Slup: The Polish Poster Column про плакатне мистецтво Польщі та фотокнигу Old Khata Book, до якої увійшли кадри з майже 100 сіл України.  

Instagram: @fundament.books

«Плекай»

Книгарня на Подолі від засновниць проєкту «Книжковий Лев». У просторі представлені нові, вживані та рідкісні книжки, наклади яких закінчилися. Заклад доповнили елегантним пивним баром, що пропонує крафтові напої від українських виробників. Власники наголошують на важливості екологічності та свідомого ставлення до книжок — їх тут можна не тільки купити, але й здати, якщо вони вже не пасують до власної домашньої бібліотеки.

Серед видань, що представлені на полицях простору, — романи «Кохана» Тоні Моррісон, «Опівнічні діти» Салмана Рушді та перша редакція книги «Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття» Ярослава Грицака.

Фото: «Плекай»

«Кінокнигарня»

Команда книжкового магазину «Закапелок» відкрила на території кінотеатру «Жовтень» простір, що спеціалізується на літературі про кіно, мистецтво та архітектуру. Також на полицях камерної книгарні представлені художні та науково-популярні видання. Власники проєкту організують поетичні читання та освітні події, що проходять у конференц-залі кінотеатру.

У добірці книгарні видання «ВУФКУ. Lost & Found» про розвиток українського кіно 1920-1930-х років, роман «Одного разу в Голлівуді» Квентіна Тарантіно, дослідження «Сергій Параджанов: більший за легенду» та посібник «Живе кіно» від Френсіса Форда Копполи.

Instagram: @cinemabook.store

Readellion

Сучасна книгарня на Вознесенському узвозі, де представлена добірка українських та англомовних видань про фотографію, дизайн і моду, художні зіни та мистецькі каталоги. Інтер’єр Readellion розробило архітектурне бюро prototype — це функціональний модульний простір, який можна змінювати для презентації нових книг та ідей. У лютому книгарня одержала премію ArchDaily в категорії Interior Architecture («Архітектура інтер'єів»).

Читачам пропонують ознайомитися із серією текстів українських авторів «Неканонічний канон», виданням про урбаністику «45 ідей для українських міст», збіркою робіт школи MYPH та фотокнигою Наді Лі Коен Women.

Instagram: @readellion


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ