Чому варто прочитати книгу «Творчий акт: спосіб буття»

Текст відомого музичного продюсера Ріка Рубіна

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Bookshop, Showtime, Bobbie Long, КСД

ОПУБЛІКОВАНО: 26 січня 2024

Минулого року американський музичний продюсер Рік Рубін випустив книгу, присвячену креативному мисленню, що одразу стала бестселером The New York Times і була перекладена на українську мову. Розказуємо детальніше про автора та його книгу про самовираження і вміння помічати красу в простих речах.

Рік Рубін — засновник лейблу American Recordings, що сприяв популяризації жанру хіп-хоп, співпрацював з Red Hot Chili Peppers, Адель, Едом Шираном, Ланою дель Рей, Леді Гагою, Джастіном Тімберлейком, Джеймсом Блейком, Jay-Z, Каньє Вестом та іншими популярними артистами.

В індустрії продюсера люблять за те, що він добре відчуває характери музикантів і думки, які вони хочуть передати слухачам, вміє надати їхнім композиціям довершеності й перетворити їх на хіти. Він допомагає артистам краще пізнати себе і не заганяє їх у рамки. За свою роботу Рубін отримав 8 премій «Ґреммі». У 2007 році він увійшов до списку 100 найвпливовіших людей планети за версією журналу Time.

Рубін знявся у численних документальних фільмах, а також став головним героєм серіалу Showtime «Шангрі-Ла», який назвали на честь однойменної студії продюсера в Малібу. У шоу Рубін, який вже понад 40 років практикує медитацію, детально розказує про свій незвичний підхід до роботи та важливість спостереження за навколишнім світом. Про це він говорить і у своїй книзі.

Рік Рубін. Фото: Showtime

Для автора найвища форма самореалізації людини — це мистецтво. Рубін описує шлях, яким художник проходить від зародження ідеї до її втілення, мотивує історіями з власного досвіду та дає читачам поради щодо того, як розвинути творчі здібності. Серед прийомів, що можуть допомогти в цьому, Рубін розглядає медитацію і зближення з природою, фізичну активність та експерименти з різними формами мистецтва, жанрами й техніками — вільний пошук.

«Намагайтеся не мислити в категоріях неможливого. Якщо для певного проєкту потрібна якась навичка чи знання, ви можете підготуватися і через деякий час взятися за нього»,

— нагадує Рубін. 

Фото: Bobbie Long

Продюсер впевнений, що творчість — це не професія і не результат, а спосіб сприйняття реальності, і кожному під силу знайти для неї місце у своєму житті.

«Люди, які не займаються традиційним мистецтвом, часом остерігаються називати себе митцями. Вони сприймають творчість як щось надзвичайне, щось таке, що виходить за межі їхніх можливостей. Як покликання для особливих людей, які народилися з цим даром. На щастя, це не так»,

— упевнений автор. 

Українська версія книги Ріка Рубіна «Творчий акт: спосіб буття» доступна на сайті Yakaboo.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ