Бренд Miu Miu запустив власний літературний клуб

Книжкові рекомендації та дискусії з відомими письменниками

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Miu Miu, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 17 квітня 2024

Італійський бренд Miu Miu продовжує традицію поєднання моди та мистецтва, створивши власний літературний клуб. 17 та 18 квітня в рамках проєкту Writing Life в Мілані проведуть перші зустрічі та дискусії — подія відбудеться в культурному центрі Circolo Filologico.

Дводенний івент присвятили творчості італійських письменниць Альби де Сеспедес та Сібілли Алерамо. 

«Літературний клуб Miu Miu нагадає про дві знакові книги: «Жінка» Сібілли Алерамо та «Заборонений зошит» Альби де Сеспедес. Обидва твори демонструють силу письма як творчого засобу, який протягом століть дозволяв жінкам висловлювати свої думки, бажання та ідеї, відстоюючи свою незалежність і надихаючи майбутні покоління», 

— підкреслюють у Miu Miu

17 квітня гостям події пропонують обговорити літературні пошуки Альби де Сеспедес, а також те, що значить для жінки знайти власний голос поза її роллю матері та дружини. Передмову виголосить французька модель Тіна Кунакі. Також у дискусії візьмуть участь лауреатка Пулітцерівської премії Джумпа Лахірі, італійська письменниця Клаудія Дурастанті та канадська авторка Шейла Хеті.

«Роман Альби де Сеспедес «Заборонений зошит», що вперше був опублікований в 1950 році, знову переносить нас у центр сьогоднішніх дебатів про ідентичність жінки та її місце в сучасному суспільстві»,

— зазначає команда бренду.

Видання «Заборонений зошит» розповідає про Валерію Коссаті, домогосподарку, що мешкає в післявоєнному Римі. Жінка невдоволена своїм життям, сповненим обмежень. Вона записує свої думки в маленькій чорній книжечці, яку ховає від усіх в шафі. Поступово Валерія розуміє, що її індивідуальність придушується почуттям обов'язку перед чоловіком та дітьми. Феміністичні твори Альби де Сеспедес вплинули на творчість сучасних письменниць, зокрема Елени Ферранте, авторки серії романів «Неаполітанський квартет».

18 квітня відбудеться обговорення книги «Жінка» Сібілли Алерамо, виданої в 1906 році. Вона вважається першим феміністичним романом в Італії. Це інтимні, особисті мемуари, в яких також підіймається тема материнства, шлюбу і свободи.

Вступне слово скаже британська акторка Бел Паулі. У дискусії візьмуть участь письменниці Селбі Вінн Шварц, Віола Ді Градо та Го Сяолу.

Нагадуємо, що раніше свій літературний клуб також створив Chanel, а Dior запрошує знаменитостей і друзів бренду розповісти про улюблені книжки в проєкті Dior Book Tote Club, у якому нещодавно взяла участь Наталі Портман.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ