5 історичних книг, що дозволять вам подорожувати у часі

Від античної Греції до Європи XX століття

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані видавництвом

ОПУБЛІКОВАНО: 11 квітня 2024

Історичні книги талановитих авторів дають можливість перенестися на інші континенти, побачити реальність очима героїв, що жили десятиліття чи століття тому й опинилися в центрі драматичних подій, які змінювали світ. Розказуємо про 5 цікавих видань, представлених на платформі Yakaboo, дія яких відбувається в античній Греції, Європі часів Другої світової війни, а також в Африці та США 1960-х.

«Шлях ріки», Шеллі Рід

Книга американської письменниці Шеллі Рід натхнена реальними подіями, що відбулися в 1960-х роках в Айолі. Авторка розказує про 17-річну Вікторію, що працює на персиковій фермі. Вона єдина, хто вижила в сім'ї чоловіків, які мають проблеми з законом. Вілсон Мун — індіанець з таємним минулим, сповнений рішучості боротися за свою свободу. Їхня випадкова зустріч докорінно змінює життя героїв, приносячи з собою не тільки кохання, а й небезпеку. Вікторія змушена тікати в гори — виживання в дикій природі дається їй надзвичайно складно. Однак серед суворого і прекрасного ландшафту героїня віднаходить сили рухатися вперед. Вона наважується відбудувати все, що втратила, попри те, що річка Ганнісон загрожує затопити ферми й персиковий сад, який належав її родині протягом багатьох поколінь.

«Останній потяг до Лондона», Меґ Вейт Клейтон

Книга американської письменниці Меґ Вейт Клейтон заснована на реальних подіях. Роман про кохання, втрату і героїзм став бестселером у Європі, США та Канаді. Події розгортаються в 1936 році в Австрії. Штефан Нойман — п'ятнадцятирічний син заможної єврейської сім'ї і починаючий драматург — живе у великому будинку з батьками та молодшим братом. Його найкраща подруга — Зофі-Гелена, талановита дівчинка, мати якої редагує прогресивну антинацистську газету. Підлітки спілкуються про театр і літературу, досліджують потаємні віденські підземелля, діляться творчими ідеями та мріють про великі звершення. Проте вони навіть не здогадуються, що всього через 2 роки, після аншлюсу Австрії нацистською Німеччиною, їхні життя кардинально зміняться.

«Половина жовтого сонця», Чімаманда Нґозі Адічі

Роман, насичений емоційними картинами сучасної Африки. Історія про любов, віру, розчарування та виживання в умовах війни. Про моральну відповідальність, кінець колоніалізму, питання класу та раси. Половина жовтого сонця в центрі червоно-чорно-зеленого прапора символізує славне майбутнє Біафри — молодої держави на південному сході Нігерії, яка виборювала незалежність наприкінці 1960-х. П'ятеро біафранців: сільський підліток Уґву, сповнений революційних ідей професор Оденібо, британський емігрант Річард та не схожі між собою близнючки Оланна і Кайнані — опиняються в центрі подій. Вони кохають і зраджують, обговорюють політику і тікають від обстрілів, знаходять себе, втрачають близьких та попри все вірять у перемогу у війні. 

«Діамантовий перстень. Вибрані твори», Людмила Старицька-Черняхівська

Збірка творів української письменниці й перекладачки Людмили Старицької-Черняхівської. Повість «Діамантовий перстень» — історичний пригодницький твір, за основу якого авторка взяла розповіді свого дідуся, колишнього військового Віталія Романовича Лисенка. У творі йдеться про події часів польського повстання 1830–1831 років. Головний герой не лише співчуває, а й допомагає в порятунку поляків, що віддавали життя за свою країну і свободу — цінності, які сьогодні близькі кожному українцю.

«Доньки Спарти», Клер Гейвуд

Клер Гейвуд — американська письменниця і дослідниця античного світу, дебютний роман якої став бестселером. «Доньки Спарти» —  це оповідь про любов і таємниці знаменитої Єлени та її сестри Клітемнестри. Царівни Спарти не знали нічого, крім розкоші та достатку. Їхнє благородне походження та краса захоплювали жителів Греції. Однак ще зовсім юними сестер розлучили й видали заміж за іноземних царів, вибраних батьком, — могутнього Агамемнона та його брата Менелая. Героїні стикаються зі зневагою і соціальними обмеженнями, та змушені боротися за нове життя. «Доньки Спарти» —  це яскраве переосмислення облоги Трої, розказане з погляду двох жінок, чиї голоси довго ігнорували.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ