Плануючи подорожі світом, ми обов'язково включаємо у свій список must-see музеї, що не тільки мають в колекціях роботи найвідоміших художників минулого і сучасності, а й самі є витворами мистецтва. Вони прикрашають міський простір та стають місцем проведення найважливіших культурних і світських подій, мають цікаву історію та були спроєктовані знаменитими архітекторами: Френком Гері, Жаном Нувелем та іншими зірками індустрії.
Розказуємо про 10 музеїв, які хоч раз у житті має відвідати кожен, — від культового Лувру, який щороку приваблює мільйони туристів, до атмосферного Музею Іва Сен-Лорана в Марракеші та мекки сучасного мистецтва — Музею Ґуґґенгайма в Більбао.
Лувр, Париж
Один з найбільших музеїв світу, що існує з 1793 року. В колекції Лувру понад 300 тисяч мистецьких творів, від експонатів зі стародавнього Єгипту, Греції та Риму до полотен європейських художників XIX століття. Особливою увагою користується загадкова картина Леонардо Да Вінчі «Мона Ліза», полотно Ежена Делакруа «Свобода, що веде народ», статуї Венери Мілоської та Ніки Самофракійської. Музей розташовано у розкішному палаці в стилі ренесанс, спроєктованому П'єром Леско.
Instagram: @museelouvre
Як зробити найкрасивіші фото на телефон з сучасною камерою, розробленою у співпраці з лауреатом «Оскара» за операторську роботу Клаудіо Міранда, — читайте у статті за посиланням.
Музей Ґуґґенгайма, Більбао
Музей сучасного мистецтва, спроєктований архітектором Френком Гері та збудований 1997 року. Будівлю в стилі деконструктивізму легко впізнати завдяки її незвичайній формі: комусь вона нагадує футуристичний космічний корабель, комусь — пташку, артишок чи троянду, що розпускається. Це один із проєктів, створених завдяки фонду відомого американського мецената Соломона Ґуґґенгайма.
Instagram: @museoguggenheim
Музеї Ватикану
Комплекс музеїв, де зберігаються цінні колекції, зібрані протягом століть Римськими Папами. Мистецькі простори, засновані у XVI столітті, відвідують мільйони людей, які прагнуть побачити античні скульптури, роботи Рафаеля, древні рукописи Ватиканської бібліотеки та, звісно, Сикстинську капелу, яку розписували Сандро Боттічеллі, Мікеланджело та інші геніальні майстри епохи Відродження.
Instagram: @vaticanmuseums
Музей д'Орсе, Париж
Один з найвідоміших європейських музеїв, що розташований у незвичному місці — на території колишнього вокзалу на лівому березі Сени, який був побудований 1900 року спеціально до Всесвітньої виставки. Колекція д'Орсе охоплює період з кінця XIX до початку XX століття. Серед видатних художників, чиї роботи представлені в музеї, — Клод Моне, П'єр-Огюст Ренуар, Анрі Матісс, Густав Клімт, Вінсент ван Гог, Ежен Делакруа та інші визначні особистості.
Instagram: @museeorsay
Рейксмузей, Амстердам
Сучасна будівля нідерландського національного музею з'явилася в Амстердамі 1885 року. Вона була спроєктована архітектором Петрусом Кейперсом і має риси готичного стилю. В музеї понад 260 залів, де зберігаються шедеври золотої доби голландського живопису, а також картини Тінторетто і Рубенса, вироби майстрів з Китаю, Японії та Індії. Серед найцінніших об'єктів колекції — картина Яна Вермера «Молочниця» і полотно Рембрандта «Нічна варта»
Instagram: @rijksmuseum
Музей Іва Сен-Лорана, Марракеш
Музей, присвячений діяльності знаменитого французького модельєра та засновника іменного бренду. Він відкрився у Марракеші 2017 року, як і музей Сен-Лорана в Парижі, за сприяння партнера дизайнера в професійному та особистому житті — П'єра Берже. Будівля розташована біля особистої резиденції Сен-Лорана, яку пізніше перетворили на пейзажний парк Мажорель. У колекції музею архівні фото та відео, рідкісні ескізи, 30 тисяч аксесуарів та 7 тисяч особистих речей легендарного кутюр’є.
Instagram: @myslmarrakech
Лувр Абу-Дабі
Художній музей, що відкрили в Абу-Дабі 2017 року. За право використовувати назву Лувр місто заплатило $525 мільйонів і ще понад $700 мільйонів — за організацію спеціальних виставок. До тимчасової колекції увійшли роботи Пабло Пікассо, Поля Гогена, Рене Магрітта, Едуарда Мане, Вінсента ван Гога та інших відомих художників. Впізнавану будівлю спроєктував французький архітектор Жан Нувель — її вирізняють великий ажурний купол, що захищає відвідувачів від сонця, та прилеглі водні канали.
Instagram: @museelouvre
Музей Метрополітен, Нью-Йорк
1902 року на Верхньому Іст-Сайді відкрився один з найбільших музеїв світу. Колекцію розмістили у величній будівлі в стилі неокласицизму. Серед експонатів — грецькі та римські скульптури, твори Стародавнього Єгипту та Сходу, унікальні художні вироби з Африки та Азії. Окремою частиною музею став Інститут костюма Анни Вінтур, який щорічно проводить Met Gala — найвідомішу модну подію Нью-Йорка за участі світових зірок. Музей Метрополітен не раз з'являвся в улюблених фільмах та серіалах — саме на його сходинках героїня шоу «Пліткарка» Блер Волдорф зустрічалася з подругами.
Instagram: @metmuseum
Сумайя, Мехіко
Приватний музей, заснований 1991 року в Мехіко на кошти мільярдера Карлоса Сліма. З 2011-го інституція, яку підприємець назвав на честь покійної дружини, розташована у сучасній будівлі, що нагадує бджолині стільники. Її спроєктував молодий мексиканський архітектор Фернандо Ромеро. В колекції музею понад 66 тисяч експонатів — від робіт європейських старих майстрів до картин авангардистів і мексиканських художників XX століття. Зокрема, глядачі можуть побачити понад 300 скульптур Огюста Родена, полотна Сальвадора Далі, Вінсента Ван Гога, Пабло Пікассо, Клода Моне, Анрі Матісса та Дієго Рівери.
Instagram: @edgarnoesfotografo
Національна галерея, Лондон
Один із найважливіших музеїв Англії, який представили публіці 1838 року. Будівля, спроєктована Вільямом Вілкінсом, розташована на Трафальгарській площі. У колекції понад 2300 полотен західноєвропейських художників XIII — початку XX століття, зокрема картини Рубенса, Рафаеля, Леонардо да Вінчі, Караваджо, Ієроніма Босха, Дієго Веласкеса, Клода Моне, Анрі Матісса, П'єра-Огюста Ренуара та Пабло Пікассо.
Instagram: @nationalgallery