Culture-знахідки: події та новинки квітня, які вас надихнуть

Виставки, театральні прем'єри та книжки, на які варто звернути увагу

АВТОР:

ФОТО: Надані організаторами і видавництвами

ОПУБЛІКОВАНО: 1 травня 2024

У квітні українським глядачам представили декілька масштабних мистецьких проєктів, зокрема нову виставку Анатолія Криволапа — найдорожчого сучасного художника України — та фотографа Саші Маслова, що два роки працював над портретною серією «Святі», присвяченою людям, які щодня борються за незалежність: військовим, лікарям, рятувальникам і волонтерам.

Однією з найяскравіших театральних прем'єр місяця став мюзикл «Декамерон» у Молодому театрі, а книжковою новинкою — біографія принцеси Діани, опублікована українською. Розказуємо про головні культурні події квітня, які не варто пропускати. 

Виставка Анатолія Криволапа «Першообрази»

Центр сучасного мистецтва M17 представив масштабну виставку українського художника Анатолія Криволапа «Першообрази», вперше об'єднавши впізнавані абстрактні роботи та ікони, створені митцем минулого року. Колір є основою візуальної мови Анатолія Криволапа, що зчитується в усіх його картинах. Також у 2007 році він звернувся до світла як першообразу, створивши програмну композицію «Структури». Наразі митець є найдорожчим сучасним художником України — у 2013-му його роботу «Кінь. Вечір» придбали на аукціоні Phillips у Лондоні за $186 тисяч. Відвідати виставку «Першообрази» можна до 9 червня. 

Мюзикл «Декамерон», Молодий театр

Молодий театр продовжує експериментувати з жанром мюзикл, після успіху «Кабаре» представивши глядачам сучасну версію «Декамерона». Постановка Андрія Білоуса створена на основі новел італійського письменника епохи Відродження Джованні Боккаччо. Збірка «Декамерон» присвячена стосункам чоловіків і жінок, коханню, пристрасті, вірності та зраді. Вона розказує про 10 молодих флорентійців, що залишають місто, охоплене чумою, оселяються на віллі та розповідають одне одному історії. У мюзиклі дія переноситься у світ майбутнього, що пережив глобальну катастрофу. Люди, які вижили, ховаються у підземеллях. Радість, музика, сміх та любов — це те, що, на їхню думку, допоможе відновити життя на понівеченій планеті. 

Виставка і книга Саші Маслова «Святі»

Відомий український фотограф Саша Маслов, який співпрацював з The New York Times, Esquire, The Wall Street Journal та Forbes, представив у галереї The Naked Room персональну виставку «Святі», що є частиною однойменної книги. Портретний проєкт, над яким автор працює з 2022 року, присвячений тим, хто боровся і бореться за незалежність України: військовим, волонтерам, лікарям, рятувальникам. Саша Маслов зазначає, що це його спосіб подякувати людям, які щодня приносять жертви заради перемоги, та зафіксувати цей історичний момент. Відвідати виставку можна до 29 травня.

Серіал «Симпатик», HBO Max

У квітні стримінговий сервіс HBO Max представив новий серіал, вартий уваги, — сатиричну комедію «Симпатик», засновану на відомому романі в'єтнамсько-американського письменника В’єта Тан Нґуєна, що у 2016 році одержав Пулітцерівську премію. Шоу розказує про таємного комуністичного агента, який змушений виїхати до США і балансувати між вірністю партії та новим життям. З часом шпигун перестає розуміти, де його місце та ким він є насправді. Головні ролі в серіалі виконали Хоа Сюанде, зірка серіалу «Вбиваючи Єву» Сандра О та володар «Оскара» Роберт Дауні-молодший, який зіграв одразу чотирьох різних героїв.

Книга «Діана. Справжня історія з її вуст»

Новинка українського видавництва «Фабула». Британський журналіст Ендрю Мортон — один із найвідоміших біографів королівських осіб, що писав про королеву Єлизавету, Волліс Сімпсон, Меган Маркл, а також принцесу Діану. У 1991-му Діана, яка втомилася від проблем у шлюбі та знаходилася на межі нервового зриву, дала Мортону серію відвертих інтерв'ю. Біографія «Діана. Справжня історія з її вуст», що вийшла наступного року, стала сенсацією — британська королівська родина відмовилася визнавати її правдивість, однак це не завадило книзі здобути визнання і стати бестселером The New York Times.  


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ