10 захопливих книжок, які не відпустять до останньої сторінки

Від них неможливо відірватися

Культура / Книги, музыка, арт
20 января 2022 / Фото: Gettyimages
Поделись с друзьями:

Добірка книжок, які викликають бажання розгадувати непередбачувані сюжети, повороти долі героїв та пізнавати власне життя, стосунки і шляхи досягнення цілей. 10 книжок різного жанру від видавництва «Наш Формат» триматимуть вас у динаміці, а різнопланові сюжети змусять пережити історії разом з головними героями. Запрошуємо вас до читання.

«Розшифровка», Кейт Аткінсон

«Розшифровка», Кейт АткінсонДетективний роман про драматичну історію молодої шпигунки Джульєтти Армстронґ. ЇЇ місія – писати розшифровки розмов британських розвідників і фашистських прибічників. Дівчина має звичку прислухатися до розмов навіть у повсякденному житті.

Книжка починається із розповіді про вже дорослу жінку Джульєтту. Далі сюжет змінюється, і йдеться про її молоді роки та шпигунські часи. Взявши в руки друкарську машину, дівчина автоматично стає свідком злочинів та обманів, за які доля змусить розплачуватися вже після війни. Це сучасна психологічна проза про сильну жінку, яку переслідують помилки молодості. Сюжет з неочікуваними поворотами підкріплений історичними фактами.

«Коли війна скінчилася і її країна – у ролі розвідки – сповістила, що більше її не потребує, Джульєтта перебралася до іншої великої інституції національного значення і почала кар`єру в радіомовленні. Відтоді минуло п`ять років, а вона досі розглядала це не як кар`єру, а як випадкове заняття, що просто випало на її долю».

«Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях», Марк Лівін, Ілля Полудьонний

«Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях», Марк Лівін, Ілля ПолудьоннийПростими словами про непросте сприйняття світу через призму емоцій. Ви маєте дах над головою, їжу, близьких людей, роботу. Але вам все одно сумно, емоційна чаша переважує в бік смутку, заздрощів чи образи. Книжка розставить всі крапки над «І» та відновить ваш емоційний баланс. 

Автори діляться теорією та вправами для пропрацювання власних емоцій. Ви зрозумієте, чому виникає відчуття злості та як відновити свої межі, якщо їх хтось порушив. Чому в голові питання «бути чи не бути?», коли сумніваєтесь. Страх та тривога: «А що буде завтра?» Відчуття сорому, яке в більшості випадків родом з дитинства. 20 розділів, кожен з яких про різні емоції, відкриють межі розуміння себе та реалій життя.

«Завдання заздрості – допомогти сформулювати потребу. Переважно саме поведінка людини та дії, а не почуття, роблять її аморальною. Заздрість акумулює енергію до дії через збудження. Людина може чогось хотіти, але не розуміти цього, не мати зв’язку з потребою або не зізнаватися собі в бажанні, витісняючи його у підсвідомість. Відповідно, заздрість є маяком, на сигнал якого варто рухатися в пізнанні себе та власних бажань».

«П`ять четвертинок апельсина», Джоан Гарріс

«П`ять четвертинок апельсина», Джоан Гарріс

У книзі є і солодкий присмак кохання, і гіркота життєвих обставин в часи Другої Світової війни. Йдеться про родину з французького села, де є таємниці та зізнання матері перед власними дітьми. Вишуканий роман з динамічним сюжетом та загадковими подіями.  

Троє дітей отримали спадок від матері, але один з них був досить дивним і неочікуваним. В той час як син оволодів фермою, а одна дочка – винним погребом, другій дочці – Фрамбуазі дістався лише зошит з кулінарними рецептами. Досить несправедливий розподіл статків. Але всередині зошита жінка знаходить нотатки мами про секрети життя родини в часи війни. Що ж то за таємниці та чому саме П’ЯТЬ четвертинок апельсину? 

«Мати не мала часу виявляти поблажливість, навіть якщо вона й була їй властива. Не до того їй було, коли чоловіка вбили на війні, а вона залишилася сама хазяйнувати на фермі. Ми ж стали не втіхою, а дратівниками її вдівства, з усіма нашими дратівливими забавками, бійками та суперечками».

«Підкори свій Еверест. Як поразку перетворити на перемогу», Тетяна Яловчак

«Підкори свій Еверест. Як поразку перетворити на перемогу», Тетяна Яловчак

Тетяна Яловчак – перша українка-рекордсменка, яка входить до числа 400 жінок світу, що підкорили Еверест. Жінка завжди приймає рішення дійти до вершини, навіть якщо треба повернутися і почати все спочатку. Тетяна запевняє: якщо щирим серцем робити такий вибір у житті, кар`єрі та стосунках, ви точно досягнете своїх цілей.

Основне завдання книжки – подолати негаразди на життєвому шляху та обійти перешкоди. Психологічна стійкість, позитивне мислення, знання власних сильних і слабких сторін – одні із секретів, які допоможуть змінити внутрішні негативні історії на позитивні. Книжка про життя, про радість і розчарування, про перемогу і натхнення; про те, де брати ресурс для дій. Тетяна Яловчак радить не йти на компроміси та не вдовольнятися середнім результатом. Ключовими є віра в себе і свої сили. 

«Якщо ви хоч колись зневірювалися, якщо вам важко подолати негативний погляд на життя, що вже глибоко вкоренився у вашій душі, якщо ви втомилися й опустили руки, якщо вас позбавила сил хвороба чи фізична травма, то моя історія для вас». 

«Ведмеже місто», Фредрік Бакман

«Ведмеже місто», Фредрік Бакман

Чергова книга-бестселер шведського письменника Фредріка Бакмана. Жива історія з чітким описом персонажів, де головними героями є молодь. Стосунки між підлітками, між батьками та дітьми, багатогранна людська природа – основна тематика роману.

Події розгортаються в маленькому містечку Бйорнстад, де колись вирувало життя, а зараз все занепадає: природа від холодів, люди від безробіття. Єдина розрада та надія на краще – юнацький хокейний клуб, куди мами ведуть своїх дітей і на які покладають надію. Тут про юнацьку дружбу, про вміння цінувати те, що маєш; про сильних витривалих жінок; про тренерів, які навчать перемагати навіть у програші. Захоплива книжка, де ви відчуєте себе серед героїв в атмосфері спортивного духу.

«Усі діти в усіх містах в усіх країнах під час дорослішання ведуть ігри на межі з небезпекою для життя. В усіх компаніях знайдеться той, хто піде занадто далеко, першим зістрибне з найвищої скелі, останнім перебіжить через колію, коли наближається потяг. І це буде не той, хто найбільш сміливий, а той, хто найменше боїться. Можливо, той, хто відчуває, що йому нічого втрачати, на відміну від інших».

«Берта Ісла», Хав`єр Маріас

«Берта Ісла», Хав`єр Маріас

За словами іспанського письменника Хав’єра Маріаса, його книга «Берта Ісла» – це умовний шпигунський роман. Молода жінка Берта захоплена коханням та виходить заміж за шпигуна Томаса. Чоловік має вражаючі здібності володіння різними мовами та акцентами. Спецслужби шляхом залякування змушують його займатися шпигунством. Чоловік вимушений вести подвійне життя, та тимчасово зникати з життя Берти. Певний час Томаса навіть вважають загиблим.

Інтригуючий роман про шпигунство, кохання, довге очікування, нерозуміння того, хто поруч: рідний чоловік чи його двійник. Хто ж він насправді, цей Томас Невінсон? Чим він займається та що приховує від дружини? Всі розгадки – у книжці «Берта Ісла».

«Інколи їй здавалось, що він справжній, інколи – ні, а інколи вона вирішувала ні про що не думати, просто бути поряд із тим, хто скидався на її чоловіка, хоча був старшим за нього. З іншого боку, вона теж постаріла за роки його відсутності, адже виходила заміж дуже молодою».

«Зникнення Стефані Мейлер», Жоель Діккер

«Зникнення Стефані Мейлер», Жоель Діккер

Детективний роман, що змусить із цікавістю гортати сторінку за сторінкою, щоб розгадати, хто винуватець заплутаного злочину. Сучасний швейцарський письменник, лауреат Гран-прі Французької академії та Гонкурівської премії ліцеїстів Жоель Діккер інтригує читачів до останньої сторінки.

Журналістка Стефані Мейлер вважає, що найперша справа сорокап’ятирічного капітана поліції, унікального слідчого Джесса Розенберґа є незавершеною. Вона впевнена, що саме його слідство призвело до того, що у вбивстві чотирьох людей звинуватили невинну особу. Стефані самостійно починає розслідування... і зникає безслідно. 

«Пам`ятаю першу велику Джессову справу, – провадив майор. – Жахливе вбивство чотирьох людей, яке він успішно розкрив, хоча ніхто в бригаді не вірив, що він здатний це зробити. Адже він був геть молодий. Відтоді всі зрозуміли, що Джесс – хлопець хоч куди».

«Щоденник за методикою Bullet Journal. Аналізуй минуле, керуй теперішнім, проєктуй майбутнє», Райдер Керролл 

«Щоденник за методикою Bullet Journal. Аналізуй минуле, керуй теперішнім, проєктуй майбутнє», Райдер Керролл 

Якщо ви маєте довгострокові чи короткострокові цілі та хочете їх реалізувати, ця книжка саме для вас. Методика Bullet Journal – це свого роду система максимально продуктивної організації власного часу. Безліч блогерів, топменеджерів, успішних бізнесменів оцінили ефективність цієї методики.

Готуватися треба не тільки до роботи, а й до відпочинку. З цією книжкою ви наведете лад у буденних справах, зрозумієте, як упорядкувати власні ідеї, набудете корисних навичок та отримаєте мотивацію для втілення важливих справ. Керувати сьогоденням та проєктувати майбутнє не так складно, якщо рухатись малими кроками та пам’ятати про вдячність, контроль, витривалість та планування.

«Через спроби та помилки я поступово зібрав докупи систему, яка працювала, і все в моєму старому паперовому блокноті. Це було щось середнє між планувальником, щоденником, записником, переліком справ та альбомом. Це дало мені практичний, але всепрощальний інструмент для організації мого неспокійного розуму».

«Місто дівчат», Елізабет Ґілберт

«Місто дівчат», Елізабет Ґілберт

Елізабет Ґілберт – американська письменниця, біографиня, мемуаристка. Вона підкорила світ книжками «Їсти, молитися, кохати» та «Природа всіх речей». Новий бестселер «Місто дівчат» теж вартий уваги читача.

Інтригуюча історія-щоденник про молоду дівчину Віван, яка вперше приїхала до великого міста Нью-Йорк і перед нею відкрилися всі кордони умовних обмежень. Вона потрапляє у світ розваг, безпечності та розкутості. ЇЇ тітка – власниця маленького театру, де дівчина пізнає незвичайні театральні постановки, сексуальні зв`язки з чоловіками, безліч алкоголю та відчуття цілковитої свободи. Цей роман – про прагнення щастя, про помилки та відповідальність за них, про сміливість бути собою.

«Я б могла витратити решту свого життя, намагаючись довести, що я хороша дівчинка, але це було б несправедливо щодо тієї, ким я насправді була. Я вірила в те, що якщо я й не хороша дівчинка, то принаймні хороша людина. Просто такі вже в мене апетити. Тому я перестала відмовляти собі в тому, чого щиро хотіла».

«Несказане», Селесте Інґ

«Несказане», Селесте Інґ

Роман про сімейні таємниці, брехню та любов. Улюблениця багатодітної сім`ї Лі, дівчинка Лідія, була оповита сподіваннями її мами. У дівчини змалечку були книжки з хімії та анатомії, а на першому місці завжди навчання. Мати наперед визначила долю дочки і бачила Лідію лікаркою. Батько в той час просто мовчить, але прагне, щоб донечка була такою, як усі. Що ж хотіла сама Лідія? Як родина перенесе загибель їхньої зірочки, що згасла? Чи наважаться батьки сказати, про що мовчали?

Роман «Несказане» визнано найкращою книжкою року за версією Amazon, National Public Radio, San Francisco Chronicle, Entertainment Weekly. Книжка дає усвідомлення того, що діти – це окремі особистості, яким не варто нав`язувати власні думки, бажання та сподівання. Роман захоплює співпереживанням та вчить на помилках головних героїв, чому краще говорити і не варто змовчувати.

«Третє травня 1977 року, шоста тридцять ранку, нікому нічого не відомо, окрім безневинного факту: Лідія запізнилася на сніданок. Як завжди, поряд з її тарілкою з пластівцями зі злаків мати поклала загострений олівець і домашню роботу з фізики».

Теги:
Реклама