Еллен фон Унверт: чому всі моделі мріють опинитися у її об’єктиві

Історія культової fashion-фотографині

АВТОР: Аліса Єрмоленко

ФОТО: Instagram: @ellenvonunwerth, Getty Images

ОПУБЛІКОВАНО: 17 січня 2024

Січень подарував модній спільноті чимало зіркових облич, тож сьогодні ми святкуємо день народження ще однієї легендарної персони — Еллен фон Унверт, уродженки Німеччини, яка відчула, що індустрії «не вистачає свободи», й принесла її своїми провокативними роботами. Її кадр — об’єкт бажань чи не для всіх моделей, та побувати в ньому доводиться лише обраним. Серед них — Наомі Кемпбелл, Сінді Кроуфорд, Кейт Мосс (яка вчора саме відзначила своє 50-річчя), Жизель Бюндхен, Мадонна, Ріанна, Ванесса Параді та інші зірки. 

«Я думаю, вони почуваються вільними зі мною. Це щось на кшталт взаємовіддачі»,

— говорила Еллен. 

Натхнена світлинами Гельмута Ньютона та Гі Бурдена, фон Унверт створює еротику, що не об’єктивує, а надає сили героїням її кадрів, передає їхню особистість. 

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт народилася у 1954 році у Франкфурті. Бувши сиротою, майбутня фотографиня провела дитинство у різних дитячих притулках у Баварії. З ранніх років вона прагнула творити магію, однак по закінченню школи, перш ніж узяти до рук камеру та почати фіксувати чарівні миті, Еллен влаштувалася на роботу в цирк асистенткою. 

Згодом 20-річну фон Унверт помітив на вулиці фотограф і запропонував їй роботу моделлю. Дівчина погодилася і навіть переїхала до Парижа, де розпочала кар’єру в модній індустрії. Їй вдалося досягнути чималих висот: Еллен з’являлася на обкладинках відомих світових видань, але, позуючи перед камерою, вона не відчувала достатньої свободи. 

«Коли я була моделлю, мені завжди казали, що я не можу рухатися і маю дивитися вліво і вправо»,

— згадувала Еллен фон Унверт. 

Еллен фон Унверт

Через 10 років позування Еллен нарешті перемістилася по іншу сторону камери. Тоді бойфренд подарував їй фотоапарат. До того ж фон Унверт жила із сусідом-фотографом, від якого отримала чимало цінних інсайтів. Уже за декілька років завдяки зніманню з тоді ще висхідною зіркою Клаудією Шифер для Guess вони обидві здобули визнання у fashion-індустрії. Зроблена у 1989 році світлина Guess Who? («Вгадай хто?») натхнена концепцією пари, що подорожує Америкою. Фон Унверт згадує, як під час роботи модель почала танцювати на машині, а власник авто кричав: «Будь ласка, не подряпайте мою машину!» 

«Я просто люблю цю фотографію, тому що вона така свіжа і сексуальна, проте водночас вона невинна»,

— зізнається Еллен. 

Згодом Клаудія ще неодноразово з’являлася в об’єктиві Еллен фон Унверт. Сама фотографиня називає Шифер величезною частиною своєї кар’єри. 

Еллен фон Унверт

Відтоді фон Унверт почала працювати для передових світових брендів і видань, а у 1991 році здобула першу нагороду на Міжнародному фестивалі fashion-фотографії. Вже за 7 років American Photo Magazine назвав її однією з найважливіших персон у світі фотографії.

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт

Еллен фон Унверт


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ