Кейт Мосс — 50: розкриваємо таємниці стилю моделі

Легенда fashion-світу

АВТОР: Аліса Єрмоленко

ФОТО: Getty Images, Instagram: @katemossagency

ОПУБЛІКОВАНО: 16 січня 2024

Уже не перший рік ми згадуємо період 1990-х років: білизняний стиль, шкіра, мінімалізм і ґранж. Це епоха супермоделей — увага всіх фешіоніста була прикута до Наомі Кемпбелл, Сінді Кроуфорд, Лінди Євангелісти, Клаудії Шифер та інших, з-поміж яких особливо вирізнялася Кейт Мосс — дівчина невисокого росту, з нетиповою для моделей зовнішністю, яка асоціювалася у багатьох з гучними скандалами, бурхливими романами та шаленим успіхом.

«Якби справа була тільки в зовнішності, я б ніколи не стала моделлю — адже багато хто вважає мене негарною. Але мене зробив знаменитою мій фірмовий «погляд вовчиці». В юності я дивилася так через болісну сором'язливість, а пізніше — тому, що цей погляд став приносити мені мільйони доларів»,

— стверджувала Кейт Мосс.

Всі секрети стилю Кейт Мосс

Всі секрети стилю Кейт Мосс

Всі секрети стилю Кейт Мосс

Сьогодні культова супермодель святкує своє 50-річчя, проте ми й досі памʼятаємо її за епохою 90-х та фірмовим стилем, що був її візитівкою. Кейт Мосс, безперечно, мала силу вводити речі у моду, диктувати тренди та створювати нові «формули луків». Фешіоніста шукали, де придбати елементи з її гардероба, наслідували її роботу з одягом, що принесло Кейт титул справжньої ікони стилю.

З нагоди дня народження зірки пропонуємо розкрити декілька таємниць її стильних образів.

Style Chameleon

«Модний хамелеон» — саме так у британській пресі називають Кейт Мосс через її здатність легко перестрибувати з однієї течії в іншу, виглядаючи однаково чарівно. Дійсно, винятковий смак і тонке відчуття стилю дарують їй можливість гуляти вулицями південного Лондона в панк-аутфіті, а згодом прийти на вечірку у сукні-сліпі.

У 2005 році Кейт буквально започаткувала поняття «фестивальне вбрання», зʼявившись у Гластонбері у сукні міні, підвʼязаній поясом на стегнах, шкіряній куртці та гумових чоботах Hunter. Взуття, що було на ринку десятки років, миттєво стало хітом. І саме Кейт Мосс створила естетику героїнового шику, що частково повернулася на модну арену.

Всі секрети стилю Кейт Мосс

«Аби знайти свій стиль, не потрібні 50 мільйонів. Вистачить пʼяти»,

— жартувала супермодель.

Та поза жартами вона була щиро переконана, що не варто гнатися за модними тенденціями — треба знайти власний стиль і слідувати йому.

Індивідуальний стиль Кейт Мосс

Попри любов до різних модних течій, індивідуальний стиль яскраво прослідковується у кожному образі Кейт. Зокрема, особливу увагу модель приділяла своєму базовому гардеробу та «вічній класиці» у ньому: сорочки, жакети, лонгсліви, а також маленькі чорні сукні. Одним з головних елементів її стилю були джинси (та денім загалом). Вона обирала їх як для casual-виходів у поєднанні з білим топом, так і для урочистих заходів. До того ж саме Кейт сприяла введенню у моду спершу обтислих моделей джинс, а згодом і широких.

Другий улюблений матеріал супермоделі — шкіра. Особливо небайдужою Кейт була до курток, виконаних з неї. Вона епатувала, доповнюючи ними вечірні сукні, а також підігрівала інтерес до своїх стосунків з Джонні Деппом, зʼявляючись з ним на публіці у «парних» шкіряних куртках.

Всі секрети стилю Кейт Мосс

На перший погляд, гардероб Кейт Мосс може здатися дуже нейтральним, адже у ньому переважають саме чорні, білі, сірі та бежеві відтінки, однак це точно було не так. Одним із центральних елементів у стилі моделі були принти, передусім леопардовий. Кейт обожнювала шуби з цим принтом, а також носила пальта, куртки, сумки та інші речі з ним. Не обходилися її образи й без інших візерунків, зокрема квіткового, polka-dot, картатого тощо. Яскравості стилю зірки надавали ефект металік та лелітки — обидва актуальні нині.

Мастхеви Кейт Мосс

Окрім вищевказаних леопардової шуби, шкіряної куртки та джинсів, гардероб Кейт Мосс у 90-ті роки не обходився і без ряду інших речей. Чимало з них модель активно використовує у своїх образах і сьогодні.

Всі секрети стилю Кейт Мосс

Перш за все йдеться про капелюхи «Федора», які присутні у гардеробі Кейт у величезній кількості й лишаються її незмінними фаворитами протягом багатьох років. Не забуваємо і про сукні-сліпи, адже без них неможливо уявити зірковий стиль у 90-ті роки. Особливої уваги заслуговує «гола сукня» Кейт Мосс, яку точно памʼятають усі фешіоніста. Серед актуальних сьогодні речей у гардеробі супермоделі бачимо й LBD — long black dress (чорну довгу сукню). Кейт часто поєднувала її з жакетами й могла прийти у такому аутфіті чи не на будь-який захід.

Улюблені джинси Кейт Мосс могла замінити хіба що на шорти — джинсові або шкіряні  — і комбінувала їх із балетками. Щодо взуття, також радимо придивитися до чобіт з високою халявою, байкерських або гумових.

Серед аксесуарів Кейт полюбляла масивні ремені, які носила на стегнах поверх суконь, колготки, тоненькі шарфи та сонцезахисні окуляри.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ