Спортивний світ — окремий вимір, де панує безліч експертиз, професіоналів, досліджень, уподобань та упереджень. Нас тішить те, що наратив про важливість фізичної рутини в житті стає все більш популярним, і, окрім рекомендацій лікарів та експертів, ми задивляємось на зірок та інфлюенсерів — вони, транслюючи своє життя, також певною мірою є мотивацією сьогодення.
Спостерігаючи за рутиною Роузі Гантінгтон-Вайтлі, Кендалл Дженнер, Гейлі Бібер та інших селебриті та інфлюенсерів, ми виокремили той самий вид спорту, що завоював їхні серця, — і це пілатес. Детальніше розповідаємо про те, що таке пілатес, його переваги та недоліки.
Кендалл Дженнер. Instagram: @kendalljenner
Що таке пілатес?
Першочергово пілатес був поширеним серед танцівників, яким потрібна була реабілітація після травм, а започаткував його Джозеф Пілатес родом із Німеччини. З часом таку практику перейняла загальна публіка, адже цей вид спорту спрямований на розвиток м’язів кору та супроводжується повільними рухами з повною концентрацією та контролем дихання. Займатись пілатесом можна як на звичайному килимку, так і на спеціальній машині — реформері.
Роузі Гантінгтон-Вайтлі. Instagram: @rosiehw
Переваги пілатесу
Раніше ми зазначали, що пілатес гарно зміцнює м’язи кору. Всі рухи у зв’язках активують м’язи преса та тазового дна, що важливо, адже саме ці м’язи стабілізують поставу та захищають тулуб. Повільні та контрольовані рухи також зміцнюють і безпечно мобілізують спину, роблячи корпус більш гнучким, що полегшує неприємні відчуття в спині, які іноді виникають від сидячого образу життя, втоми чи інших причин. Ви можете покращити власний баланс та координацію, зробивши пілатес своєю рутиною. Через концентрацію на тренуваннях ви отримуєте відчуття контролю над своїм тілом, що не тільки примножує спортивні досягнення, а й допомагає в рутинних справах. Окрім цього, пілатес зміцнює суглоби та є надійним способом боротьби зі стресом і тривожністю завдяки своєму повільному темпу.
Джейден Ксавьє. Instagram: @jadynxavier
Недоліки пілатесу
Якщо вашою метою є спалення калорій, тоді варто обрати HIIT — високоінтенсивні інтервальні тренування. Пілатес спрямований на підтримку м'язового каркаса та робить тіло більш витягнутим, у той час як HIIT спалює енергію та підвищує витривалість серцево-судинної системи. Також заняття пілатесом іноді можуть потребувати індивідуального нагляду тренера. Це стосується випадків, коли ви тільки знайомитеся з цим видом спорту і маєте складнощі зі сприйняттям техніки вправ, що впливає на якість їх виконання.
Юлія Пеліпас. Instagram: @juliepelipas
Пілатес є чудовим варіантом для тих, хто хоче зробити тренування регулярною складовою рутини, адже його неспішний темп і не дуже інтенсивні рухи є менш травматичними, аніж кардіо чи силові тренування. Хоча говорити, що пілатес — це легко, є помилкою, але в порівнянні з іншими видами спорту його точно простіше інтегрувати в робочий графік та він не обмежується віком, статтю чи рівнем фізичної підготовки.