Чому варто почати день із розтяжки

Чарівна сила розтяжки і корисна звичка

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 1 січня 2024

Про користь розтяжки багато хто з нас вперше дізнався зі шкільних уроків фізкультури, а ті, хто в дитинстві відвідували спортивні секції, — ще раніше. Розтяжка важлива для поліпшення кровообігу і запобігання травмам. Неважливо, чи займаєтеся ви в тренажерному залі, чи працюєте весь день за комп'ютером, — зробіть розтяжку корисною щоденною звичкою, і ви не пошкодуєте. Ось лише кілька яскравих бонусів, які подарує вам регулярний стретчинг.

Розтяжка бадьорить краще, ніж кава

Якщо ви відчуваєте занепад сил у середині дня — розтяжка допоможе вам швидше, ніж бариста, який збиває для вас улюблене лате. Дженніфер Вартан, сертифікований персональний тренер, каже, що 5-7 хвилин стретчингу здатні поліпшити кровообіг і приплив кисню до всіх органів і тканин включно з мозком.

«Розтяжка — хороша альтернатива кофеїну, — впевнена Дженніфер. — Вона здатна чудово підбадьорити і допоможе почуватися повними сил».

Вона робить тіло спритним і збалансованим

Зі щоденною розтяжкою у вас менше шансів посковзнутися й отримати травму, що особливо актуально взимку. Британське дослідження, опубліковане на сайті PubMed, показало, що стретчинг позитивно впливає на координацію і баланс. В експерименті брали участь 42 студенти, яких перевіряли за допомогою приладу під назвою стабіломер. Учасники, які до вимірювання розтягувалися протягом 30 хвилин, могли балансувати довше, ніж ті, хто просто сидів, перш ніж ступити на стабіломер. Дослідники винесли вердикт: розтяжка допомагає розвинути дрібну мускулатуру, яка відповідає за баланс і координацію.

Чому треба робити розтяжку

Instagram: @gisele

Ваші рухи стануть легкими та безболісними

Регулярна розтяжка полегшує напругу в м'язах і суглобах. Але щоб використовувати її переваги повною мірою, важливо знати, як правильно розтягуватися.

«Уникайте статичного розтягування або "розтягування й утримання", — каже Майкл Росс, доктор медичних наук, директор лабораторії Інституту Ротмана. — Розтяжка має бути рухомою і задіювати весь діапазон і амплітуду рухів. Наприклад, згинання зап'ясть, підтягування коліна до себе і відведення в бік, плечові обертання — все, що змушує ваші м'язи і суглоби рухатися в повному діапазоні їхніх рухів, і є правильною розтяжкою».

Будь-які тренування будуть даватися легше

Якісний стретчинг має стати регулярною частиною вашого тренування — до і після нього.

«Вправи на гнучкість більшість людей відсувають у своєму фітнес-розкладі на задній план. І це неправильно, — стверджує Дженніфер Вартан. — Саме вони дають нам максимальний діапазон рухливості. Це означає, що ви, наприклад, можете зробити глибший присед під час силового або функціонального тренування. Ваші коліна і м'язи стегон будуть еластичними і дозволять вам це зробити. Будь-які ваші тренування стануть продуктивнішими зі щоденною розтяжкою».

Динамічна розтяжка рекомендується перед тренуванням для розігріву м'язів і підвищення гнучкості суглобів, тоді як статичні вправи краще робити наприкінці тренування для підвищення гнучкості.

Чому варто почати день із розтяжки

Instagram: @rosiehw

Розтяжка знижує ризик травми під час тренування

Ніколи не починайте тренування, не розігрівши м'язи. Сертифікований особистий тренер Чарльз Драсс каже, що розтяжка під час розминки допомагає тілу підготуватися до інтенсивного фізичного навантаження, а також перемкнути мозок у «режим тренування».

«Стрейчинг не зможе повністю виключити травму, але мінімізує шанси травмуватися під час навантаження, — повторює він. — Розтяжка також допоможе вам сфокусуватися, тож ви з меншою ймовірністю зробите неправильний рух. Спробуйте перед тренуванням кілька поз для йоги, що відкривають стегна, щоб полегшити біль у спині та запобігти скутості м’язів»,

— радить тренер.

Допомагає знизити рівень цукру в крові

Дослідження, проведене 2011 року серед дорослих із діабетом 2-го типу та учасників із переддіабетичним станом, показало: у тих, хто розтягувався протягом 40 хвилин після вживання солодкого напою, рівень цукру в крові був нижчим, ніж у тих, хто займався «фейковим стрейчингом». Іншими словами, приймав ті самі пози, але насправді не напружував м’язи.

Прибирає напругу — фізичну та емоційну

Ваші плечі затиснуті? Відчуваєте біль у спині? Розтяжка допоможе зняти напругу як фізичну, так і розумову. Вона розслабляє напружені м'язи та дарує емоційний релакс.

«Тільки не перестарайтеся, особливо якщо ви надмірно напружені, — попереджає Драсс. — Розтягнення м'язів ніколи не має йти через силу. Ви маєте розслабитися природним чином. Якщо вам боляче — ви робите стретчинг неправильно». 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ