Однією з обіцянок, які ми дали собі на 2025 рік, була постійна активність. Це наш спосіб віддячити тілу за його безперервну роботу, кинути собі приємний виклик, позбутися тривожних думок, вже не кажучи про те, що активний лайфстайл та спорт — це справжні ліки.
Поміж регулярними тренуваннями у спортзалі та пішими прогулянками, які вже так нам полюбилися, зараз ми привчаємо себе до бігу. Здавалося б, це чи не найбанальніший вид кардіо, про який можна було подумати, особливо тоді, коли є stairmaster та безліч тренажерів, але для нас нічого не зрівняється з бігом на свіжому повітрі. Ділимось власними порадами, як поступово ввести біг у свою рутину без травм і за любови.
Зверніть увагу на те, в чому ви бігаєте
Почнімо з бази: одяг та взуття, у якому ви бігаєте, дійсно мають значення. Так, можливо, ви не розстаєтесь зі своєю парою Veja чи Onitsuka Tiger, проте їх варто залишити для забігу в щоденних справах. У випадку зі спортом пріоритезуйте комфорт — обирайте кросівки, що призначені саме для бігу, адже їхня анатомічна форма, підошва та матеріал підібрані таким чином, щоб уберегти вас від травм. Окрім цього, не нехтуйте спеціальною формою — зверніть увагу на одяг, що дає змогу шкірі дихати, адже таким чином ви запобігатимете будь-яким подразненням чи неприємним тактильним відчуттям.
Не пропускайте розминку
Будемо відверті, ми знехтували цим правилом під час нашої першої за довгий час пробіжки й дуже пошкодували наступного ранку. Перед тим як починати забіг, зробіть динамічну розтяжку, а також коротке кардіо — так ви розігрієте м'язи та налаштуєте ритм серця на активну роботу.
Використовуйте гаджети
Це не must-have, проте, якщо вашою метою є не тільки почати бігати, а й проаналізувати, як тіло реагує на цю активність, використовуйте фітнес-трекери чи смарт-годинники. Ці девайси допоможуть вам відслідкувати пульс, темп, не кажучи вже про кількість спалених калорій і кроків.
Не починайте з марафону
Чого точно робити не варто, так це одразу брати великі дистанції та бігти з надшвидкістю. Починайте поступово: з декількох кілометрів у комфортному вам темпі. Беріть паузи на ходу, пийте воду і не змушуйте себе ставати двійником Усейна Болта, аби не шокувати організм і не відбити бажання займатись цим спортом.
Обирайте приємну локацію
Естетика навколо має величезне значення. Саме тому радимо дослухатись себе й обрати місце, яке буде ще дужче надихати вас на біг — можливо, це центральні вулички міста, набережна, парк, ліс чи відкритий стадіон. Головне — попіклуйтесь, аби територія була безпечною.
Оточіть себе комфортом
Доповнюючи попередній пункт, хочемо наголосити, що компанія також може стати додатковою мотивацією. І тут ми не тільки про друзів чи клуб за інтересами — улюблений плейлист, аудіокнига чи подкаст у навушниках теж стануть чудовим акомпанементом й додадуть вам сил.