Косметична сироватка (або концентрат) — засіб, популярний вже багато років. Хоча ми й досі пам’ятаємо ті часи, коли б’юті-прихильниці ставилися до цього продукту зі скепсисом і недовірою, мовляв, користі від нього немає і все це просто маркетинг. Здавалося б, на сьогодні все найважливіше про цей чудо-засіб вже сказано і написано. Проте у багатьох і досі залишається чимало запитань.
Чому сироватка — важливий і невіддільний атрибут б’юті-рутини, розповідає у нашому матеріалі спеціалістка з питань косметології та дерматології Валерія Берадзе.
«Сироватка має легку текстуру і високу концентрацію активних інгредієнтів. Складники сироваток доволі різні. Найбільш популярні компоненти, що входять до їх формул, — це вітаміни, антиоксиданти, пептиди. Завдяки високим концентраціям інгредієнтів сироватка здатна проникати глибше у шари шкіри, аніж крем»,
— розповідає Валерія.
Сироватки прекрасно поєднуються з іншими косметичними засобами та пришвидшують отримання бажаного ефекту. Засіб варто підбирати з урахуванням вашого типу та особливостей шкіри — тільки тоді сироватка буде максимально комфортною у використанні.
Сироватка не замінює крем. Вона допомагає шкірі з розв'язанням проблем, в той час як крем чинить захисну та балансувальну дії. Тож якщо виробник зазначає на пакуванні, що після сироватки потрібно нанести крем, — не варто нехтувати цією порадою.
Існує чимало текстур косметичних сироваток: рідкі, кремові, гелеві й навіть олійні. Звучить для багатьох дивно, проте саме після олійних текстур сироваток зазвичай особливо важливо нанести крем, оскільки вони можуть зневоднювати шкіру. Тому виробники й радять використовувати ці засоби у дуеті.
Існують сироватки з максимальною концентрацією активних інгредієнтів. Ефект від них можна помітити за лічені хвилини. Але для пролонгованого ефекту засіб потрібно використовувати курсом — не менш як місяць. Зазвичай цього часу достатньо, щоб отримати гарний результат. Можна поєднувати у своїй рутині краси кілька сироваток, щоб усунути різні недоліки шкіри. Проте не варто робити цього одночасно. Зволожувальні, балансувальні та заспокійливі сироватки краще використовувати зранку, а засоби із вмістом високих концентрацій активних інгредієнтів, спрямованих на усунення пігментації, чи з регенерувальними функціями залиште для вечірньої б’юті-рутини.
Якщо ви використовуєте сироватки із вмістом активних інгредієнтів (вітамін А та його похідні, кислоти) водночас, не наносьте засоби в один і той самий день: краще розробити графік щодо розподілення їх по днях.
Сироватки ефективно усувають чимало недоліків шкіри: сухість, зневоднення, мімічні зморшки, пігментні плями, постакне тощо. А ще сироватки можуть відстрочувати появу перших помітних вікових ознак на обличчі та шиї.
Зволожувальна сироватка — завжди виграшний засіб для власниць усіх типів шкіри та всіх вікових груп, базовий та важливий атрибут усіх систем догляду за шкірою. Рятівний інгредієнт для сухої або зневодненої шкіри — гіалуронова кислота.
Dior, Capture Youth Plump Filler
dermalogica, circular hydration serum
Для жирної та схильної до запалень шкіри можна обрати сироватку із вмістом мигдалевої або саліцилової кислоти. Особливо ефективно працюють із запаленнями ретиноїди. Проте зауважимо, що лікуванням шкіри варто займатись під пильним наглядом фахівця, і засоби із вмістом зазначених інгредієнтів теж має обирати спеціаліст. Якщо вам потрібно усунути жирний блиск, звузити пори та покращити стійкість макіяжу, оберіть сироватку з вмістом рослинних інгредієнтів. Чудово працює із зазначеними недоліками азійський гриб.
Origins, Mega-mushroom restorative skin concentrate
Хочете покращити колір та пружність шкіри, освітлити пігментні плями, розгладити зморшки? Зверніть увагу на сироватки із вмістом антиоксидантів, вітамінів А, С та Е. Також підійдуть сироватки з пептидами, які сприяють стимуляції синтезу колагену та підвищують еластичність шкіри.
Ten Science, Age Lumina Illuminating Serum - Skin Of Light
holifrog, c glow serum
Провітамін B5, гіалуронова кислота, пробіотики та ферменти, що нерідко входять до складу сироваток, а також рослинні екстракти допоможуть скоротити рівень чутливості шкіри та усунути подразнення на ній. Вибираючи засоби для чутливої шкіри, варто звертати увагу на концентрації інгредієнтів, аби не заподіяти зворотного ефекту. Тож позначка для чутливої шкіри (sensitive skin) слугуватиме вам підказкою.
comfort zone, remedy serum
annayake, ultratime perfect biotic
Для комбінованої шкіри підійдуть сироватки з екстрактами рослин, які стимулюють оновлення та очищення епідермісу. Це різновиди чаю, лимона, а також кислоти у невисоких концентраціях, до прикладу мигдалева.
Elizabeth arden, white tea solutions
Перед першим застосуванням перевіряйте чутливість вашої шкіри до сироваток, щоб уникнути алергічних проявів, адже сироватки зазвичай містять висококонцентровані та активні інгредієнти. Нанесіть невелику кількість засобу на внутрішню частину ліктя та стежте за реакцією шкіри протягом 24 години. У разі почервоніння, лущення або запалення краще відмовитися від цієї сироватки.
Не варто використовувати велику кількість сироватки: достатньо 2-4 крапель, які потрібно розподілити рівномірно по всьому обличчю. Перед нанесенням сироватки шкіру потрібно ретельно очистити й тонізувати. Існують сироватки, які краще працюють на вологій шкірі, а є й такі, які потрібно використовувати тільки на сухій шкірі (про це написано в інструкції до засобу). В денний час наносьте сироватку за 5-10 хвилин до використання крему із SPF. Увечері сироватку, як і інші доглядові засоби, варто наносити хоча б за 40 хвилин до сну.