Як доглядати за шкірою голови влітку

Рекомендації фахівця з багаторічним досвідом, якими варто скористатися

АВТОР: Максим Брут

ФОТО: Сайти брендів, Instagram: @chloelecareux

ОПУБЛІКОВАНО: 28 червня 2024

Доведений факт: стан волосся напряму залежить від стану шкіри голови, тому догляд за нею не менш важливий, ніж догляд за шкірою обличчя чи то самою шевелюрою. Якщо шкіра голови у здоровому стані, тоді й локони мають чудовий вигляд.

Б’юті-експертка Дарʼя Новосядла поспілкувалась зі спеціалісткою з питань трихології та реабілітології волосистої частини шкіри голови і стрижня волосини Юлією Сідлецькою. Тож далі у нашому матеріалі розповідаємо про важливі нюанси догляду за шкірою голови у спекотний сезон.

«Влітку шкіра голови зазвичай виділяє більше себуму, і на це впливає чимало факторів, пов'язаних зі змінами у кліматі та нашому організмі»,

 — розповідає Юлія.

Для частого використання влітку підійдуть шампуні зі зволожувальними формулами без вмісту агресивних компонентів (шкіра голови теж потребує регулярного зволоження, як і шкіра обличчя). Фітоесенціальний шампунь для сухого волосся ArgOrising ефективно очищає шкіру голови та не обтяжує локони, зберігаючи об'єм.

шампунь зволожувальний

Orising, Argorising 

Якщо сальні залози посилено продукують себум, зверніть увагу на шампуні, які регулюють цей процес. Достатньо двічі на тиждень використовувати шампунь для себорегуляції, а в інші дні — зі зволожувальними та заспокійливими властивостями. Бренд Kevin.Murphy цьогоріч святкує 20 років з моменту заснування, тож за цей час спеціалісти довели, що добре знаються на догляді за волоссям та шкіри голови.

себорегулюючий шампунь

 Kevin.Murphy, SCALP.SPA WASH

Не забувайте про сонцезахист (йдеться не лише про обличчя). Ультрафіолет згубно впливає на стан волосся та шкіри голови. Найефективніший варіант захисту — головний убір. 

baginsky

Ruslan baginskiy, Pearls-embellished Straw Fedora Hat 

Якщо ваша зачіска передбачає проділ, подбайте про захист шкіри голови, особливо коли ви перебуваєте під пекучим сонцем. Ділянки, які не захищені волоссям, можуть обгоріти, тож далі виникає свербіж і лущення шкіри (яке нерідко можна сплутати з лупою). Якщо ви не любите носити головні убори, скористайтесь сонцезахисним кремом для обличчя. Звертайте увагу на консистенцію: підійдуть легкі зволожувальні засоби на водній основі. Подбайте про лінію росту волосся (там теж можна обгоріти). 

SPF

instytutum, SUNSCRIPTION DARK SPOT DEFENCE SPF50

Формули пілінгів для шкіри голови не такі активні, як у пілінгах для обличчя. Ними можна користуватися влітку, але не варто робити процедуру ексфоліації напередодні відпочинку на пляжі або тривалих прогулянок під сонцем. Щоб попередити появу чутливості шкіри голови під впливом ультрафіолету, можна скористатися лосьйоном з протеїнами, який додатково подбає і про стан волосся.

Лосьйон для шкіри голови

Orising, Lozione Proteica

 

Чимало засобів для посилення росту волосся зумовлюють появу почервоніння шкіри голови. Компоненти їх формул стимулюють приплив крові до волосяних фолікулів та можуть реагувати на зміну температури тіла, тож не варто використовувати їх напередодні приймання сонячних процедур (особливо якщо у вас нестабільний артеріальний тиск або існує ризик запаморочення). Якщо формула засобу містить м’які рослинні компоненти, до прикладу м’ята, кропива та чебрець, то можна не перейматися. 

Спеціалістка з питань трихології наголошує на необхідності збагачення раціону та рекомендує регулярно вживати омега-3 жирні кислоти. Вони позитивно впливають на щільність та еластичність шкіри голови, а отже і зміцнюють волосся.

Омега

Herbliz Berlin, Omega 3


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ