Що потрібно знати про сухий шампунь

Потрібна річ у кожній косметичці

АВТОР: Максим Брут

ФОТО: Instagram: @xoxonostalgia, сайти брендів

ОПУБЛІКОВАНО: 4 травня 2024

Мабуть, у кожного в житті були ситуації, коли ми подумки дякували винахідникам сухого шампуню, ідея якого, до речі, виникла ще у 17-му столітті. Тоді перуки дезодорували за допомогою крохмалю або тальку. Справжнє визнання цей рятівний засіб здобув у США в 1940-х роках, коли сухий шампунь з’явився у продажу під назвою Minipoo Dry Shampoo.

сухий шампунь

Сухий шампунь швидко став популярним у прихильниць пишних зачісок. Однак сучасні жінки пішли ще далі й вирішили, що ця річ необхідна для власниць будь-якої довжини волосся. 

Звісно, з плином часу формули змінювались і вдосконалювались. А ще, окрім схвальних відгуків про сухі шампуні, почали з’являтись і нарікання на них, мовляв, не зовсім корисна ця річ. 

Тож далі у нашому матеріалі б’юті-експертка Валерія Берадзе розповідає про важливі деталі, які варто врахувати при виборі засобу та використанні, щоб досягти бажаного ефекту.   

Сухий шампунь це порошкоподібний абсорбент, зазвичай із білим забарвленням, який під час нанесення на коріння волосся нейтралізує себум і забруднення. У складі сухих шампунів можна зустріти рисовий або кукурудзяний крохмаль, білу глину, тальк, рослинні та антибактеріальні компоненти, мінерали. А ще нерідко такі шампуні надають волоссю приємний аромат. 

Alfaparf

alfaparf milano, texturizing dry shampoo 

dry shampoo

nak hair, dry clean shampoo

Шампунь розпилюється на прикореневі зони волосся на відстані 20-30 сантиметрів, далі засіб потрібно розподілити по довжині локонів. Не потрібно наносити багато шампуню, щоб не заподіяти зворотного ефекту. Шампунь потрібно залишити на волоссі на 5-10 хвилин — цього часу достатньо, щоб засіб виконав свою місію. Далі волосся потрібно розчесати гребінцем для усунення залишків сухого шампуню.  

Приємний та красивий бонус — шампунь створює об'єм, що актуально для власниць тонкого волосся. Локони набувають щільності, краще піддаються вкладанню. 

kevin murphy

kevin murphy, fresh hair

Сухий шампунь не вимиває фарбу, а навпаки, захищає колір, адже він не потребує контакту з водою. 

Oribe

oribe, gold lust dry shampoo

Використання сухого шампуню може створити неприємні наслідки для людей, які страждають на абсолютну непереносимість глютену — целіакію (навіть потрапляння слідів борошна зернових на шкіру або слизову може зумовити негативну реакцію організму з різною симптоматикою). Тож в такому разі краще скористатись сухим шампунем на основі рисової пудри.

renee furturer

rene furterer, naturia unvisible dry shampoo

Olaplex створили сухий шампунь із щадною формулою, яка підійде для використання й власницям чутливої шкіри голови, а ще для тих, кому необхідно часто наносити такий шампунь.

olaplex   

Olaplex, No.4D Clean Volume Detox

Річ корисна й для власниць жирного типу шкіри голови, адже завдяки періодичному використанню сухого шампуню вдасться збільшити інтервали між звичайним миттям.

Redken

Redken, invisible dry shampoo

Усі види сухого шампуню не варто використовувати регулярно або надто часто, аби не зумовити появу лупи та інших негативних наслідків. Якщо ви наносите сухий шампунь протягом кількох днів поспіль, скористайтесь пілінгом або глибоко очищувальним шампунем для миття голови. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ