Бренд Ruslan Baginskiy представив першу сумку

HatBag — сумка-трансформер, перша в дебютному дропі сумок від українського бренду

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Надані брендом

ОПУБЛІКОВАНО: 10 червня 2024

Український дизайнер головних уборів та аксесуарів Руслан Багінський представив свою першу сумку. HatBag — це аксесуар-трансформер, який можна носити як солом’яну панаму, а також як сумку на довгій шкіряній ручці, через плече або на руці. Виготовлена з натуральної соломи та шкіри, ця унісекс «сумка-капелюх» є логічним для бренду продовженням історії про мультизадачний дизайн та технічну майстерність. 

«Я працюю із соломою та плетінням з моменту заснування бренду, і мені давно було цікаво еволюціонувати до інших форм та виробів, створити цілісний літній образ, звертаючись до українських технік»,

— розповідає дизайнер. 

Ruslan Baginskiy представив першу в історії бренду сумку — трансформер hat-bag IZA

Ruslan Baginskiy представив першу в історії бренду сумку — трансформер hat-bag IZA

Плетіння лози та соломи є однією з первісних форм народного мистецтва для багатьох країн, включно з Україною. Для створення дропу сумок дизайнер працював з майстрами одного з центрів цього мистецтва — села Іза у Закарпатській області. Місцева техніка лозоплетіння включена до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, а вироби з Ізи колись експортувались по всьому світу. 

«Я був здивований, коли дізнався, що плетені меблі саме з Ізи прикрашали веранду митця Ренуара. Ідея створення сумок частково натхнена цим селом, його історією. Деякі елементи виготовлені саме там у співпраці з місцевими майстрами». 

Сумки Ruslan Baginskiy транслюють місію бренду: поєднувати українські ремесла з інноваціями, розповідати про українську природу і культуру в сучасних умовах. 

«Частина моєї місії — показати красу моєї країни, її природи та спадщини. Кошики з лози, солом'яні павуки, плетені дідухи — це дуже рідні для українців речі, пов'язані з багатьма теплими спогадами. Мені хотілося представити українську традицію плетіння у контексті сьогодення, таким чином вона продовжує своє життя»,

— ділиться Руслан.

Ruslan Baginskiy представив першу в історії бренду сумку — трансформер hat-bag IZA

Ruslan Baginskiy представив першу в історії бренду сумку-трансформер hat-bag IZA

HatBag та інші моделі сумок Ruslan Baginskiy вже представлені на сайті ruslanbaginskiy.com.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ