У Київській опері 2 червня відбудеться фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel, який об'єднає українських хореографів та перформерів вперше від початку повномасштабного вторгнення. Культурна подія, що починалася з формату танцювальних батлів, збираючи найяскравіших українських танцівників різних стилів, вперше виходить на велику сцену.
«За останні два роки в людей відбулася велика переоцінка цінностей, і, звичайно, це знаходить відображення в мистецтві. Ми проводимо фестиваль саме зараз, щоб показати трансформації у сфері сучасного танцю в Україні»,
— підкреслює танцівник та співорганізатор Contemporary Duel Данило Зубков.
Співзасновниця фестивалю Галина Пеха, що є учасницею колективу Apache Crew і працювала над пластичними виставами «Косачка» та «Сливовий вітер», зазначає, що ідея Contemporary Duel народилася з концепції хіп-хоп батлів, де танцівники імпровізують в колі своїх колег.
«Мені захотілося перенести цей формат в площину сучасного танцю, адже, на мою думку, саме в імпровізації митці розкривають свій потенціал на максимум»,
— ділиться хореографка.
Подія складатиметься з двох частин: змагань, які пройдуть в круглій залі Київської опери, а також гала-вечора коротких вистав від незалежних українських хореографів на головній сцені театру. Глядачі зможуть придбати квитки на обидва блоки.
В рамках гала-вечора представлять такі проєкти:
● «Рукокрилі в степу» — Катерина Бишева, Роман Кушнеревич
● «Любов. 2024» — Анастасія Харченко
● «Кінцугі» — Катерина Животовська, Олександра Дифучина
● «Між ударами» — Ірина Плотнікова
● «Косачка. Народження» — Юлія Лопата, Галина Пеха
● «Борошно» — Даяна Маньковська, Дарина Гордійчук
● Без назви — Анастасія Рембецька, Ігор Курінний
● «На нуль» — Софія Каранфілова
● «26 з половиною» — Андрій Птіцин
● «Я є тим, частиною чого я є» — Катерина Домотенко
● «Спільність» — Анастасія Швиденко
● «Вихід Вог-25» — Олена Мещерякова, Надін Купець
«Сучасний танець є невід'ємною частиною української культури і ми прагнемо, щоб якомога більше людей дізналися про наші досягнення. Наважитися організувати фестиваль під час повномасштабної війни було нелегко, але ми плануємо в цей день, попри все, відзначати життя і запрошуємо глядачів розділити з нами це дійство»,
— зазначає Галина Пеха.